1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Ухвала

Іменем України

16 травня 2019 року

м. Київ

Справа № 442/1706/19

Провадження № 51 - 1787 впс 19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Білик Н.В.

суддів Ємця О.П., Остапука В.І.

за участю:

секретаря судового засідання Ковтюка В.В.


розглянув подання Львівського апеляційного суду про направлення апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду від 12 березня 2019 року щодо відмови в задоволенні його скарги на бездіяльність уповноваженої особи Територіального управління Державного бюро розслідувань, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, з одного суду апеляційної інстанції до іншого.


Суть питання та встановлені судом обставини

До Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання голови Львівського апеляційного суду про направлення апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Дрогобицького міськрайонного суду від 12 березня 2019 року на розгляд з одного суду апеляційної інстанції до іншого.

Подання мотивовано тим, що скарга ОСОБА_1 на бездіяльність уповноваженої особи Територіального управління Державного бюро розслідувань, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, стосується безпосередньо судді Апеляційного суду Львівської області Головатого В. Я ., що може викликати сумніви щодо неупередженості суддів в ході її розгляду по суті.

Мотиви Суду

Відповідно до вимог ч. 3 статті 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

Положеннями ч. 2 статті 32 КПК України регламентовано, що кримінальне провадження щодо обвинувачення судді у вчиненні кримінального правопорушення не може здійснюватися тим судом, у якому обвинувачений обіймає чи обіймав посаду судді.

Пунктом 3 частини 1 статті 34 КПК України чітко визначено, що кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо обвинувачений чи потерпілий працює або працював у суді, до підсудності якого належить здійснення кримінального провадження.

Суд звертає увагу на те, що ст. 3 КПК України визначено терміни:

кримінальне провадження - досудове розслідування і судове провадження, процесуальні дії у зв`язку із вчиненням діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність;


................
Перейти до повного тексту