У Х В А Л А
6 травня 2019 року
м. Київ
Справа №0640/3558/18
Провадження № 11-413апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О.Б.,
суддів Антонюк Н.О., Бакуліної С.В., Британчука В.В., Гудими Д.А., Данішевської В.І., Золотнікова О.С., Кібенко О.Р., Князєва В.С., Лященко Н.П., Рогач Л.І., Саприкіної І.В., Ситнік О.М., Ткачука О.С., Уркевича В.Ю., Яновської О.Г.,
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомир 57" (далі -ТОВ "Автомир 57") до Житомирської міської ради (далі - Міськрада) про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2018 року ТОВ "Автомир 57" звернулось до суду з позовом до Міськради, в якому просило визнати протиправним та скасувати рішення від 12 квітня 2018 року №1015 "Про поновлення договорів оренди землі юридичним особам".
Житомирський окружний адміністративний суд ухвалою від 17 вересня 2018 року, залишеною без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2019 року, провадження в адміністративній справі за позовом ТОВ "Автомир 57" до Міськради закрив, оскільки справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Суд розʼяснив ТОВ "Автомир 57", що цей спір віднесено до юрисдикції Господарського суду Житомирської області.
Закриваючи провадження у справі, суд першої інстанції дійшов висновку, з яким погодився й апеляційний суд, що у цій справі спір стосується умов (порядку і обмежень) щодо реалізації позивачем права оренди земельних ділянок, які є комунальною власністю територіальної громади міста Житомира.
Не погодившись з рішеннями судів попередніх інстанцій, ТОВ "Автомир 57" подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм процесуального права, просить скасувати судові рішення та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
На обґрунтування вимог касаційної скарги позивач зазначає, що висновки судів про те, що оскаржуване рішення Міськради лише закріплює істотні умови договору оренди землі є помилковими, оскільки зобовʼязання щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою, а також зобовʼязання надати розроблений та погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для його затвердження Міськрадою є рішенням субʼєкта владних повноважень, яке носить виключно зобовʼязальний характер та виходить за межі договору оренди землі.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 5 березня 2019 року відкрив касаційне провадження.
18 квітня 2019 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив ухвалу, якою передав цю справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки в касаційній скарзі ТОВ "Автомир 57" просить скасувати судові рішення у звʼязку з порушенням правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.