1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




УХВАЛА


07 травня 2019 року

м. Київ

Справа № 918/843/17

Провадження № 12-287гс18

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Уркевича В. Ю.,

суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Золотнікова О. С., Кібенко O . Р., Князєва В. С., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Яновської О. Г.,

розглянула клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрбудреммонтаж Інжиніринг" (далі - ТОВ "Укрбудреммонтаж Інжиніринг") про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 918/843/17 за позовом ТОВ "Укрбудреммонтаж Інжиніринг" до Департаменту з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "ОРІК" (далі - ТОВ "ОРІК"), Антимонопольного комітету України, про визнання недійсним рішення розгляду тендерних пропозицій, оформлене протоколом від 24 листопада 2017 року № 77/2, за касаційною скаргою ТОВ "ОРІК" на постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 29 серпня 2018 року та рішення Господарського суду Рівненської області від 08 травня 2018 року та

ВСТАНОВИЛА:

У жовтні 2018 році ТОВ "ОРІК" (учасник процедури закупівлі) звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою, у якій просило скасувати рішення Господарського суду Рівненської області

від 08 травня 2018 року та постанову Рівненського апеляційного господарського суду від 29 серпня 2018 року і закрити провадження у справі № 918/843/17, посилаючись на порушення правил підвідомчості судових спорів.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 05 листопада

2018 року відкрив касаційне провадження за касаційною скаргою ТОВ "ОРІК", призначив її до розгляду та надав строк для подання відзивів на касаційну скаргу.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 04 грудня 2018 року передав цю справу разом із касаційною скаргою ТОВ "ОРІК" на розгляд Великої Палати Верховного Суду з огляду на те, що підставою оскарження судових рішень суду першої та апеляційної інстанцій є порушення ними правил предметної та суб`єктної юрисдикції.

Ухвалою Великої Палати Верховного Суду від 11 грудня 2018 року прийнято до розгляду справу № 918/843/17 (провадження № 12-287гс18) за касаційною скаргою ТОВ "ОРІК" та призначено її розгляд Великою Палатою Верховного Суду на 14 травня 2019 року о 10 год. у приміщенні Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8.

07 травня 2019 року до Верховного Суду надійшло клопотання ТОВ "Укрбудреммонтаж Інжиніринг" про забезпечення проведення судового засідання у справі № 918/843/17 (провадження № 12-287гс18) в режимі відеоконференції.

Відповідно до змісту частин першої та другої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.

Частиною сьомою вказаної статті Кодексу передбачено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.

З огляду на відповідність клопотання ТОВ "Укрбудреммонтаж Інжиніринг"

статті 197 Господарського процесуального кодексу України та з метою забезпечення права на участь у судовому засіданні представника позивача, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

За змістом частини дев`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.


................
Перейти до повного тексту