1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Ухвала

Іменем України

16 травня 2019 року

м. Київ

Справа № 200/5318/19

Провадження № 51 - 2469 впс 19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:



головуючого Білик Н.В.

суддів Ємця О.П., Остапука В.І.

розглянув подання судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська про направлення клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1, у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 32019100110000044 від 2 квітня 2019 року, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

встановив:

До Верховного Суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська про направлення клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Подання мотивовано тим, що Генеральною прокуратурою України вказане клопотання скеровано до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.Однак, вказане кримінальне провадження надійшло до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська з порушенням правил територіальної підсудності, оскільки із його змісту вбачається, що місцем вчинення інкримінованого ОСОБА_1 злочину є м. Київ, а саме - у межах територіальної юрисдикції Печерського районного суду м. Києва. Тому, дана обставина стала підставою звернення до Верховного Суду.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 34 КПК питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

Верховний Суд звертає увагу на те, що в ч. 3 ст. 34 КПК визначено коло суб`єктів, які можуть ставити питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, і воно є вичерпним. Вказана норма процесуального закону визначає форму звернення цих суб`єктів до Верховного Суду, а саме подання суду апеляційної інстанції або клопотання сторони чи потерпілого. Лише звернення зазначених суб`єктів у відповідній формі дозволяє Верховному Суду прийняти відповідне рішення.


................
Перейти до повного тексту