УХВАЛА
14 травня 2019 року
м. Київ
провадження № 13-27зк19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Яновської О.Г.,
суддів: Антонюк Н.О., Бакуліної С.В., Британчука В.В., Золотнікова О.С., Кібенко О.Р ., Князєва В.С., Лобойка Л.М., Лященко Н.П., Прокопенка О.Б., Рогач Л.І., Саприкіної І.В ., Ситнік О.М., Уркевича В.Ю.,
розглянула касаційну скаргу засудженого ОСОБА_8 на ухвалу Харківського апеляційного суду від 29 січня 2019 року, і
ВСТАНОВИЛА:
Вироком Московського районного суду міста Харкова від 21 серпня 2018 року ОСОБА_8 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України (далі -КК), та засудженого до покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік 6 місяців.
На підставі частини 1 статті 71 КК до покарання за цим вироком частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком Московського районного суду міста Харкова від 14 жовтня 2011 року та остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років 1 місяць.
Ухвалою Харківського апеляційного суду від 29 січня 2019 року апеляційне провадження за апеляційними скаргами прокурора та ОСОБА_8 на вирок суду першої інстанції закрито у зв`язку із відмовами скаржників від апеляційних скарг.
На підставі частини 5 статті 72 КК (у редакції від 26 листопада 2015 року) ОСОБА_8 зараховано у строк відбування покарання строк попереднього ув`язнення з 26 березня 2018 року по 29 січня 2019 року.
Не погоджуючись із судовим рішенням апеляційного суду, ОСОБА_8 звернувся до Великої Палати Верховного Суду із касаційною скаргою для його перегляду у касаційному порядку.
На обґрунтування заявлених вимог засуджений зазначає, що суд апеляційної інстанції, закриваючи апеляційне провадження, помилково не вирішив заявлене ним клопотання про зарахування строку попереднього ув`язнення у строк відбування покарання та просить Велику Палати Верховного Суду виправити ці недоліки.
Перевіривши порядок подання касаційної скарги на відповідність вимогам кримінального процесуального закону, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку, що у відкритті провадження слід відмовити з наступних підстав.
Велика Палата Верховного Суду наділена повноваженнями щодо перегляду судових рішень як суд касаційної інстанції виключно з підстав та у порядку, визначеному статтями 434-1 та 434-2 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК).
Наведеними нормами закону встановлено виключне право суду, який розглядає кримінальне провадження в касаційному порядку, вирішувати питання про передачу такого провадження на розгляд Великої Палати Верховного Суду за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи.