У Х В А Л А
14 травня 2019 року
м. Київ
Справа № 623/2110/16ц
Провадження № 14-259звц19
Суддя Великої Палати Верховного Суду Лященко Н.П., перевіривши заяву ОСОБА_1 про перегляд ухвали Апеляційного суду Харківської області від 9 серпня 2017 року (суддя Швецова Л. А.) у цивільній справі за позовом Ізюмського комунального підприємства теплових мереж до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_1 до Ізюмського комунального підприємства теплових мереж про стягнення майнових збитків за упущену вигоду, відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2016 року Ізюмське комунальне підприємство теплових мереж (далі - Ізюмське КПТМ) звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з централізованого опалення.
У вересні 2016 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зустрічним позовом до Ізюмського КПТМ про стягнення 15 тис. 765 грн 68 коп. майнових збитків, 5 тис. грн упущеної вигоди та 200 тис. грн у рахунок відшкодування моральної шкоди.
Рішенням Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 16 червня 2017 року позовні вимоги Ізюмського КПТМ задоволено. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Ізюмського КПТМ заборгованості за спожиті послуги в розмірі 3 тис. 894грн 11 коп. В задоволенні зустрічного позову ОСОБА_1 відмовлено. Вирішено питання про розподіл судових витрат.
Ухвалою Апеляційного суду Харківської області від 9 серпня 2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Ізюмського міськрайонного суду Харківської області від 16 червня 2017 року визнано неподаною та повернуто заявнику.
Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 6 червня 2018 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, ухвалу Апеляційного суду Харківської області від 9 серпня 2017 року - без змін.
У квітні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду із заявою про перегляд ухвали Апеляційного суду Харківської області від 9 серпня 2017 року.
Ухвалою судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Червинської М. Є. від 24 квітня 2019 року вказану заяву ОСОБА_1 передано до Великої Палати Верховного Суду відповідно до вимог частини третьою статті 425 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Обґрунтовуючи зазначену підставу для передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, суддя Касаційного цивільного суду посилалась на те, що ОСОБА_1 подав вказану заяву з підстави передбаченої пунктом 2 частини 3 статті 423 ЦПК України.
Нормами глави 3 розділу V ЦПК України визначено підстави та порядок перегляду судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами.
Відповідно до вимог пункту 2 частини 3 статті 423 ЦПК України рішення, постанова або ухвала суду, що набрали законної сили, можуть бути переглянуті з підстави встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобовʼязаньпри вирішенні зазначеної справи судом.
Вимоги до заяви, строк та порядок її подання передбачені статтями 424-426 ЦПК України.
У заяві про перегляд судових рішень зазначається: найменування суду, якому адресується заява; імʼя (найменування) особи, яка подає заяву, місце її проживання чимісцезнаходження; інші учасники справи; дата ухвалення і зміст судового рішення, про перегляд якого подано заяву; виключні обставини, якими обґрунтовується вимога про перегляд судового рішення, дата їх встановлення; посилання на докази, що підтверджують наявність виключних обставин (частина друга статті 426 ЦПК України).
До заяви додаються: копії заяви відповідно до кількості учасників справи; докази, що підтверджують наявність виключних обставин; клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, в органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи, якщо її немає у розпорядженні особи, яка подала заяву; у разі пропуску строку на подання заяви клопотання про його поновлення (частина третя статті 426 ЦПК України).