1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду




У Х В А Л А

2 травня 2019 року

м. Київ

Справа № 753/10895/15-ц

Провадження № 14-233 звц 19

Суддя Великої Палати Верховного Суду Гудима Д. А. перевірив на відповідність вимогам статті 426 Цивільного процесуального кодексу України заяву ОСОБА_2 (далі також - заявник) про перегляд за виключними обставинами ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 липня 2016 року (далі - заява про перегляд судового рішення) у справі за його позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - Головне територіальне управління юстиції у місті Києві, про визнання батьківства та зобовʼязання вчинити дії і

в с т а н о в и в:

23 квітня 2019 року до ВеликоїПалати Верховного Суду надійшла заява ОСОБА_2 від 15 квітня 2019 про перегляд судового рішення.Заявник просить скасувати ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 13 липня 2016 року й ухвалити нове рішення, яким скасувати рішення Апеляційного суду міста Києва від 3 лютого 2016 року та залишити в силі рішення Дарницького районного суду м. Києва від 17 листопада 2015 року у справі № 753/10895/15-ц.

Відповідно до пункту 2 частини третьої статті 423 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України підставою для перегляду судових рішень у звʼязку з виключними обставинами є встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобовʼязань при вирішенні даної справи судом.

Підставою для перегляду зазначеного рішення у цивільній справі № 753/10895/15-ц заявник вважає встановлення Європейським судом з прав людини у рішенні від 19 березня 2019 року в справі "М. Т. проти України" (M. T. v. Ukraine, заява № 950/17), яке набуло статусу остаточного, порушення Україною статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод при вирішенні судом справи № 753/10895/15-ц.

Європейський суд з прав людини вказав, що за обставин цієї справи національні суди не забезпечили права на повагу до приватного життя заявника.

Згідно з частиною третьою статті 425 ЦПК України заява про перегляд судового рішення з підстави, визначеної пунктом 2 частини третьої статті 423 цього кодексу, подається до Верховного Суду і розглядається у складі Великої Палати.

Частинами другою, четвертою та пʼятою статті 427 ЦПК України визначено, що протягом пʼяти днів після надходження заяви до суду суддя (суддя-доповідач) перевіряє її відповідність вимогам статті 426 цього кодексу і вирішує, зокрема, питання про відкриття провадження за виключними обставинами. Відкривши провадження, суддя (суддя-доповідач) надсилає учасникам справи копії заяви про перегляд і призначає дату, час та місце судового засідання, про що повідомляє учасників справи. Якщо в заяві міститься клопотання особи про витребування копії рішення міжнародної судової установи, юрисдикція якої визнана Україною, суддя (суддя-доповідач) невідкладно після відкриття провадження у справі постановляє ухвалу про витребування такої копії рішення разом з її автентичним перекладом від органу, відповідального за координацію виконання рішень міжнародної судової установи.

Заява про перегляд судового рішення оформлена відповідно до вимог, передбачених статтею 426 ЦПК України. Підстав, які би перешкоджали відкриттю провадження за виключними обставинами, немає.


................
Перейти до повного тексту