1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду



ПОСТАНОВА

Іменем України



25 квітня 2019 року

Київ

справа №810/2809/15

адміністративне провадження №К/9901/28022/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Юрченко В.П., суддів - Васильєвої І.А., Пасічник С.С., розглянувши у порядку письмового провадження

касаційну скаргу

Товариства з обмеженою відповідальністю "Перший столичний хлібозавод"

на постанову

Київського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року (суддя - С.М. Лапій)

та ухвалу

Київського апеляційного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року (колегія у складі суддів: Я.С. Мамчук, І.Л. Желтобрюх, О.О. Шостак)

у справі

810/2809/15

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Перший столичний хлібозавод"

до

Вишгородської обʼєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області

про

скасування податкового повідомлення-рішення,


ВСТАНОВИВ:



Товариство з обмеженою відповідальністю "Перший столичний хлібозавод" (далі - ТОВ "Перший столичний хлібозавод") звернулося до суду з адміністративним позовом, у якому просило скасувати податкове повідомлення-рішення Вишгородської обʼєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області від 13 травня 2015 року № 0005651701.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що сплатив єдиний соціальний внесок за січень 2015 року з урахуванням понижуючого коефіцієнта 0,4 у строки та в розмірах відповідно до чинного законодавства. При цьому позивач стверджує, що здійснив заповнення звіту за січень 2015 року та подав відповідачу 20 лютого 2015 року, але у звʼязку з арифметичною помилкою в нарахуванні єдиного соціального внеску, що відбулася з недосконалістю програмного забезпечення виникло завищення зобовʼязання в сумі 649621,51 грн. Про допущення такої помилки він дізнався 27 лютого 2015 року. Позивач відзначив, що оскільки виправлення допущеної арифметичної помилки минулих звітних періодів можливо усунути тільки відображенням у звіті за наступний місяць суми допущеної помилки 01 березня 2015 року подав контролюючому органу звіт "Про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску за лютий місяць 2015 року", в якому відобразив зменшення нарахування єдиного внеску 37,18% з урахуванням понижуючого коефіцієнту 0,4% за січень місяць 2015 року. Наведене залишено відповідачем поза увагою та безпідставно застосовано штрафні санкції за несплату у повному обсязі зобовʼязань по єдиному соціальному внеску.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 лютого 2016 року, у задоволені позову відмовлено.

Відмовляючи у задоволенні адміністративного позову, суд першої інстанції, з чим погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що відповідно до Розділу 5 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 вересня 2013 року № 454, у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення терміну подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку, а тому рішення від 14 травня 2015 року №0005651701 прийняте контролюючим органом відповідно та у спосіб, передбачений чинним законодавством України.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, позивач подав касаційну скаргу, в якій просить їх скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити, оскільки вважає, що судові рішення були ухвалені з порушенням норм матеріального та процесуального права, а також на не обʼєктивний аналіз обставин справи. Доводи касаційної скарги є аналогічними обґрунтуванням його адміністративного позову та апеляційної скарги.

Відзив або заперечення на касаційну скаргу не надходили, що не перешкоджає її розгляду по суті.

З урахуванням відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю, згідно пункту 1 частини першої статті 345 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розгляд справи буде проводитись в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Переглянувши судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, перевіривши повноту встановлення судовими інстанціями фактичних обставин справи та правильність застосування ними норм матеріального та процесуального права, Верховний Суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення касаційної скарги, з таких підстав.

Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Вишгородською обʼєднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області проведено перевірку ТОВ "Перший столичний хлібозавод" щодо своєчасності сплати податкового зобовʼязання по єдиному внеску на загальнодержавне соціальне страхування, за результатами якої складено акт про порушення платіжної дисципліни від 13 травня 2015 року № 000152/10-08-17-01/31484879, яким встановлено порушення позивачем вимог ч.10 п.2 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування" ТОВ "Перший столичний хлібозавод" несвоєчасно сплачено єдиний внесок на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування.

На підставі акта перевірки податковою інспекцією прийнято рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 14 травня 2015 року №0005651701, у звʼязку з чим нарахована пеня у розмірі 15603,43 грн. та штраф у розмірі 190300,08 грн.

У відповідності до пункту 4 частини 2 статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобовʼязаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообовʼязкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового звʼязку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.

Згідно з частиною 8 статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобовʼязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобовʼязані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.


................
Перейти до повного тексту