1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду






Ухвала

Іменем України

24 квітня 2019 року

м. Київ

Справа № 584/304/19

Провадження № 51 - 2054 впс 19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Білик Н.В.

суддів Ємця О.П., Остапука В.І.

за участю:

секретаря судового засідання Ковтюка В.В.


розглянув подання Сумського апеляційного суду про направлення кримінального провадження щодо ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Суть питання та встановлені судом обставини

До Верховного Суду надійшло подання Сумського апеляційного суду про направлення кримінального провадження щодо ОСОБА_1 з Путивльського районного суду Сумської області до Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області.

Подання мотивоване тим, що на адресу Сумського апеляційного суду надійшли матеріали кримінального провадження щодо ОСОБА_1 з ухвалою Путивльського районного суду Сумської області, в якій порушується питання про зміну територіальної підсудності даного кримінального провадження, оскільки місцем вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України, а саме незʼявлення на службу без поважних причин, є місце дислокації військової частини, в якій проходить службу обвинувачений.

Мотиви Суду

Згідно ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення.


Пунктом 1 ч. 1 ст. 34 КПК України передбачено передачу кримінального провадження на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.


Відповідно до вимог ч. 3 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.



................
Перейти до повного тексту