1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду




Постанова

Іменем України

11 квітня 2019 року

м. Київ

справа № 308/7582/17

провадження № 51-4104км18

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Маринича В. К.,

суддів Макаровець А. М., Марчук Н. О.,

за участю:

секретаря судового

засідання Демчука П. О.,

прокурора Рибачук Г. А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу заступника прокурора Закарпатської області Новікова А. А. на ухвалу Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 6 вересня 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Закарпатської області від 28 листопада 2017 року в кримінальному провадженні № 12017070170001044 щодо

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 дня народження, громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1,

звільненої від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 213 КК України у звʼязку із дійовим каяттям.

Зміст оскарженого судового рішення і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 6 вересня 2017 року ОСОБА_2 звільнено від кримінальної відповідальності за ч. 1 ст. 213 КК України у звʼязку із дійовим каяттям, а кримінальне провадження щодо неї закрито.

Вирішено питання щодо речових доказів.

Як убачається зі змісту ухвали органами досудового розслідування ОСОБА_2 обвинувачувалась у тому, що на порушення ст. 4 Закону України "Про металобрухт", з корисливих мотивів, протягом другої половини 2016 року та до 24 червня 2017 року всупереч установленому законом порядку здійснювала прийом металобрухту, який зберігала за місцем проживання та вивозила на невстановлені спеціалізовані підприємства.

За ухвалою Апеляційного суду Закарпатської області від 28 листопада 2017 року апеляційну скаргу прокурора Ужгородської місцевої прокуратури Дьоміної В. О. залишено без задоволення, а ухвалу місцевого суду - без змін.

Вимоги касаційної скарги та узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі заступник прокурора Закарпатської області, посилаючись на неправильне застосування закону про кримінальну відповідальність, порушує питання про скасування судових рішень та призначення нового розгляду в суді першої інстанції. Зазначає, що місцевий суд, звільняючи ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, не врахував, що вона не є особою, яка вперше вчинила злочин, оскільки за ухвалою Ужгородського міськрайонного суду від 10 червня 2016 року ОСОБА_2 вже була звільнена від кримінальної відповідальності за кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 213 КК України, на підставі ст. 45 цього Кодексу. Вказує, що апеляційний суд залишив допущені судом першої інстанції порушення поза увагою.

У запереченнях на касаційну скаргу захисник СочкаІ. І. просив залишити касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без зміни.

Позиції інших учасників судового провадження

Прокурор Рибачук Г. А. підтримала касаційну скаргу.

Мотиви Суду

Згідно зі ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.

Статтею 370 КПК України передбачено, що судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом.


................
Перейти до повного тексту