1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду





Постанова

Іменем України

11 квітня 2019 року

м. Київ

Справа № 754/14683/14-к

Номер провадження в апеляційному суді 11-кп/796/1761/2018

Провадження № 51 - 10300 км 18


Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Наставного В.В.,

суддів Марчука О.П., Могильного О.П.,


за участю:

секретаря судового засідання Тімчинської І.О.,

прокурора Піх Ю.Г.,


розглянув у судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42014100070000108 від 27 травня 2014 року, щодо

ОСОБА_1,

ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Синюха Новоархангельського району Кіровоградськоїобласті, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого вирком Деснянського районного суду м. Києва від 12 червня 2015 року за ст. 175 ч.1, ст. 70 ч. 4 КК України до покарання у виді штрафу в розмірі 17 000 гривень,

за ст. 368 ч. 3 КК України,

за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на ухвалу Апеляційного суду міста Києва від 07 вересня 2018 року щодо нього.

Зміст судових рішень і встановлені обставини

Вироком Деснянського районного суду м. Києва від 08 травня 2018 року

ОСОБА_1 засуджено за ст. 368 ч. 3 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавленням права обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк 3 роки, без конфіскації майна.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування основного покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку тривалістю 3 роки та покладено на нього обовʼязки, передбачені ст. 76 КК України.

Ухвалено вирок Деснянського районного суду м. Києва від 12 червня 2015 року виконувати самостійно.

Ухвалено стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 887 гривень 04 копійки процесуальних витрат за проведення судово-хімічної експертизи.

Прийнято рішення щодо речових доказів.

На зазначений вирок суду першої інстанції засуджений ОСОБА_1 22 серпня

2018 року подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 07 вересня 2018 року апеляційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Деснянського районного суду м. Києва від

08 травня 2018 року повернуто особі, яка її подала.

Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1 просить ухвалу суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги скасувати у звʼязку з істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Указує на те, що він не мав обʼєктивної можливості у встановлені строки подати апеляційну скаргу на вирок суду першої інстанції через стан здоровʼя, який погіршився одразу після проголошення вироку

08 травня 2018 року, у звʼязку з чим він з 18 травня 2018 року по 06 червня 2018 року, з 07 червня 2018 року по 06 липня 2018 року, з 23 липня 2018 року по 17 серпня

2018 року перебував на лікарняному, а з 09 липня 2018 року по 20 липня 2018 року - на стаціонарному лікуванні у Державному закладі "Всеукраїнський клінічний медико-реабілітаційний кардіохірургічний центр МОЗ України". Вважає, що суд апеляційної інстанції необґрунтовано поставив під сумнів копії медичних документів, доданих до апеляційної скарги на підтвердження поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження вироку, оскільки вони завірені лікарем ОСОБА_2, а не ним особисто. Зазначає, що висновки апеляційного про його можливість подати апеляційну скаргу в період часу з 09 травня 2018 року по 17 травня 2018 року не можуть бути підставою для відмови в поновленні строку на апеляційне оскарження. Звертає увагу на те, що адвокат Степ’юк В.М. за договором про надання правової допомоги здійснював захист його прав та законних інтересів лише під час кримінального провадження в суді першої інстанції, а тому доручити подати апеляційну скаргу захиснику він також не міг.

Заперечень на касаційну скаргу засудженого ОСОБА_2 від учасників судового провадження не надходило.

Позиції учасників судового провадження

Прокурор у судовому засіданні вважала касаційну скаргу засудженого

ОСОБА_2 обґрунтованою в частині вимоги скасувати ухвалу апеляційного суду про повернення апеляційної скарги. Зазначає, що рішення, яким відмовлено в поновленні строку на апеляційне оскарження та повернуто апеляційну скаргу ОСОБА_1, суддя Апеляційного суду міста Києва Юденко Т.М. постановила одноособово, тоді як таке рішення приймається судом апеляційної інстанції у складі колегії із трьох суддів.

Мотиви Суду

Заслухавши суддю-доповідача, доводи учасників судового провадження, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла до наступних висновків.

Згідно зі ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.

Відповідно до ст. 370, ст. 418 ч. 2 КПК України ухвала суду апеляційної інстанції про повернення апеляційної скарги повинна бути законною, обґрунтованою та вмотивованою. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави для його ухвалення.

Апеляційна скарга повертається, якщо: особа не усунула недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, в установлений строк; апеляційну скаргу подала особа, яка не має права подавати апеляційну скаргу; апеляційна скарга не підлягає розгляду в цьому суді апеляційної інстанції; апеляційна скарга подана після закінчення строку апеляційного оскарження і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або суд апеляційної інстанції за заявою особи не знайде підстав для його поновлення (ст. 399 ч. 3 КПК України).


................
Перейти до повного тексту