У Х В А Л А
1 квітня 2019 року
м. Київ
Справа № 638/3490/18
Провадження № 11-284апп19
ВеликаПалата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О.Б.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Данішевської В. І., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до оперуповноваженого управління Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області майора податкової поліції Мазурчака Олександра Володимировича, старшого оперуповноваженого оперативного управління Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС в Харківській області Григорʼєва Максима Вікторовича про визнання дій протиправними та стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
19 березня 2018 року ОСОБА_3 звернувся до адміністративного суду з позовом, у якому просив:
- визнати протиправними дії старшого оперуповноваженого головного оперативного відділу Центральної ОДПІ головного управління Міндоходів України в Харківській області Григор’єваМ. В., що полягають в складанні адміністративного протоколу та притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за умови відсутності в діях особи складу адміністративного правопорушення, та стягнути з нього моральну шкоду в розмірі 100 грн;
- визнати протиправними дії оперуповноваженого оперативного управління Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС в Харківській області Мазурчака О. В. щодо складання протоколу огляду та вилучення майна особою, що не мала на це права та у справі, де відсутній склад адміністративного правопорушення, та стягнути з нього моральну шкоду в розмірі 100 грн;
- визнати протиправними дії старшого оперуповноваженого оперативного управління Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС в Харківській області Григор’єва М. В. щодо складання протоколу огляду та вилучення майна особою, що не мала на це права та у справі, де відсутній склад адміністративного правопорушення, та стягнути з нього моральну шкоду в розмірі 100 грн;
- визнати протиправними дії оперуповноваженого оперативного управління Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС в Харківській області Мазурчака О. В. щодо вилучення майна особою, що не мала на це права та у справі, де відсутній склад адміністративного правопорушення, та стягнути з нього моральну шкоду в розмірі 100 грн;
- визнати протиправними дії старшого оперуповноваженого оперативного управління Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС в Харківській області Григор’єва М. В. щодо вилучення майна особою, що не мала на це права та у справі, де відсутній склад адміністративного правопорушення, та стягнути з нього моральну шкоду в розмірі 100 грн.
Дзержинський районний суд м. Харкова ухвалою від 26 березня 2018 року, залишеною без змін постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2018 року,відмовив у відкритті провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), оскільки цей позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
ОСОБА_3 подав касаційну скаргу, у якій, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалені цими судами рішення щодо відмови у відкритті провадження у справі та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 28 листопада 2018 року відкрив касаційне провадження у справі, копії касаційної скарги скерував учасникам справи з установленням строку для подання відзивів на неї.
14 березня 2019 року цей суд постановив ухвалу, якою передав справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС.
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки в касаційній скарзі позивач просить скасувати судові рішення у звʼязку з порушенням правил предметної юрисдикції, ВеликаПалата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
Згідно з пунктом 3 частини першої статті 345 КАС суд касаційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами в разі перегляду ухвал судів першої та апеляційної інстанцій.