У Х В А Л А
01квітня 2019 року
м. Київ
Справа № 9901/954/18
Провадження № 11-297за19
Суддя Великої Палати Верховного Суду Золотніков О. С.,
перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_2 на ухвалу Верховного Суду у складі судді Касаційного адміністративного суду від 20 лютого 2019 року у справі № 9901/954/18 за позовом ОСОБА_2 до МірошніченкаАнатолія Миколайовича - члена Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, Нікітченка Юрія Григоровича - заступника керівника секретаріату - начальника управління з питань відповідальності суддів і прокурорів, про визнання рішень неправомірними,
УСТАНОВИВ:
У грудні 2018 року ОСОБА_2 звернувся до Верховного Суду як суду першої інстанції з цим позовом.
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду ухвалою від 20 лютого 2019 року позовну заяву ОСОБА_2повернув заявнику.
18 березня 2019 року ОСОБА_2подав апеляційну скаргу на вказане судове рішення.
Положеннями частини пʼятої статті 266 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності дій чи бездіяльності, актів Вищої ради правосуддя є Велика Палата Верховного Суду.
Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.
Згідно з частинами першою - третьою статті 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пʼятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом пʼятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Частиною третьою статті 298 КАС України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Оскаржувана ухвала Верховного Суду у складі судді Касаційного адміністративного суду постановлена 20 лютого2019 року (оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень 21 лютого2019 року, отримана позивачем 04 березня 2019 року), а скаргу подано скаржникомдо Великої Палати Верховного Суду 18 березня 2019 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Проте скаржник питання про поновлення вказаного строку не порушує.
За таких обставин відповідно до правил статті 298 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з установленням скаржнику строку для усунення її недоліків.
Крім цього, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 296 КАС України.
Так, відповідно до пунктів 4 - 6 частини другої цієї статті в апеляційній скарзі зазначаються: