1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У Х В А Л А

19 березня 2019 року

м. Київ

Справа № 591/8191/14-ц

Провадження № 14-144зц19

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Ситнік О. М.,

суддів: Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,

перевірила заяву ОСОБА_3 про передачу на розгляд Великої Палати Верховного Суду

цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до Сумської обласної державної телерадіокомпанії, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Державний комітет телебачення і радіомовлення України, управління Державної казначейської служби України у м. Суми Сумської області, про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди,

таперегляд за нововиявленими обставинами рішення Апеляційного суду Сумської області від 27 січня 2016 року, та

УСТАНОВИЛА:

Рішенням Зарічного районного суду м. Суми від 16 березня 2015 року позовні вимоги ОСОБА_3 задоволено частково. Стягнуто зі Сумської обласної державної телерадіокомпанії на користь ОСОБА_3 63 164,75 грн середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, 1 000,00 грн на відшкодування моральної шкоди. Вирішено питання про розподіл судових витрат. У задоволенні позовних вимог в іншій частині відмовлено.

Рішенням Апеляційного суду Сумської області від 27 січня 2016 року рішення Зарічного районного суду м. Суми від 16 березня 2015 року у частині вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні змінено. Стягнуто із Сумської обласної державної телерадіокомпанії на користь ОСОБА_3 22 509,62 грн середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати за період з 14 березня по 06 серпня 2014 року включно, з утриманням з цієї суми податку та інших обов'язкових платежів при виплаті. Вирішено питання про розподіл судових витрат. В іншій частині рішення суду першої інстанції залишено без змін.

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ ухвалою від 14 грудня 2016 року касаційну скаргу ОСОБА_3 відхилила, рішення Апеляційного суду Сумської області від 27 січня 2016 року залишила без змін.

У березні 2019 року на адресу Великої Палати Верховного Суду надійшла заява ОСОБА_3 про передачу на розгляд Великої Палати Верховного Суду цивільної справи № 591/8191/14-ц таперегляд за нововиявленими обставинами рішення Апеляційного суду Сумської області від 27 січня 2016 року.

15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Цивільний процесуальний кодекс України (далі - ЦПК України) викладено в новій редакції.

Відповідно до норм чинного ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд (стаття 388 ЦПК України).

Право на касаційне оскарження та судові рішення, які можуть бути оскаржені в касаційному порядку, визначено у статті 389 ЦПК України.

Відповідно до вимог статей 393, 394 ЦПК України повноваженнями прийняти касаційну скаргу та відкрити касаційне провадження наділений Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду.

Вичерпний перелік підстав для передачі справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду встановлено статтею 403 ЦПК України.

Питання про передачу цивільної справи за касаційною скаргою на розгляд Великої Палати Верховного Суду згідно зі статтями 403, 404 цього Кодексу відноситься виключно до повноважень Касаційного

................
Перейти до повного тексту