У Х В А Л А
11 березня 2019 року
м. Київ
Справа № 761/605/17
Провадження № 14-75звц19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Лященко Н.П.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.,
перевіривши заяву, подану від імені Підприємства з іноземною інвестицією «ЛГ Електронікс Україна», що повністю належить Корпорації «ЛГ Електронікс Інк.», (далі - Підприємство) про перегляд ухвали Апеляційного суду м. Києва від 10 серпня 2017 року, ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 листопада 2017 року та постанови Великої Палати Верховного Суду від 8 травня 2018 року,
ВСТАНОВИЛА:
10 лютого 2019 року Підприємство звернулося до Великої Палати Верховного Суду із заявою про перегляд згаданих вище судових рішень з підстави, передбаченої пунктом 2 частини третьої статті 423 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), а саме у зв'язку зі встановленням міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні даної справи судом.
Обґрунтовуючи наявність наведеної підстави для перегляду судових рішень, заявник послався на наступне.
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 10 серпня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 листопада 2017 року, скасовано рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС при ТПП) від 15 листопада 2016 року у справі за позовом Підприємства до Компанії «ANT YAPI SANAYI VE TICARET ANONIM SHIRKETI» (Турецька республіка) (далі - Компанія) про стягнення грошових коштів.
14 грудня 2017 року Підприємство звернулося до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Апеляційного суду м. Києва від 10 серпня 2017 року та ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 листопада 2017 року з підстав, передбачених пунктами 1, 4 частини першої статті 355 ЦПК України у редакції, чинній на час подання заяви про перегляд судових рішень: неоднакового застосування судами касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; невідповідності ухвали суду касаційної інстанції висновку, викладеному у постанові Верховного Суду України щодо застосування у подібних правовідносинах норм матеріального права.
Відповідно до положень підпунктів 1, 2 пункту 1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України заяву про перегляд було передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
Постановою Великої Палати Верховного Суду від 8 травня 2018 року в задоволенні заяви Підприємства відмовлено.
Посилаючись на судові рішення, ухвалені Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Верховним Судом України в інших справах, на практику застосування українськими судами Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж», Конвенції про визнання та виконання іноземних арбітражних рішень, а також на матеріали ЮНСІТРАЛ і наукові коментарі, Підприємство у заві про перегляд судових рішень за виключними обставинами просило:
- скасувати ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 10 серпня 2017 року, ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 листопада 2017 року та постанову Великої Палати Верховного Суду від 8 травня 2018 року;
- залишити в силі ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 8 травня 2017 року, якою відмовлено в задоволенні клопотання Компанії про скасування рішення МКАС при ТПП від 15 листопада 2016 року у справі за позовом Підприємства до Компанії про стягнення грошових коштів.
Ухвалою судді Верховного Суду від 15 лютого 2019 року заяву Підприємства про перегляд ухвали Апеляційного суду м. Києва від 10 серпня 2017 року, ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 9 листопада 2017 року та постанови Великої Палати Верховного Суду від 8 травня 2018 року залишено без руху з наданням строку для усунення протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали таких недоліків.
На порушення вимог Перейти до повного тексту