1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

Іменем України

15 березня 2019 року

Київ

справа №725/1525/18

адміністративне провадження №К/9901/59005/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Білоуса О.В.,

суддів - Желтобрюх І.Л., Стрелець Т.Г.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2018 року (головуючий суддя - Драчук Т.О., судді - Загороднюк А.Г., Полотнянко Ю.П.) у справі за позовом ОСОБА_2 до Управління патрульної поліції в місті Чернівці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

У С Т А Н О В И В:

У березні 2018 року ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління патрульної поліції в місті Чернівці Департаменту патрульної поліції Національної поліції України (далі - УПП в місті Чернівці ДПП) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, у якому просив:

- визнати протиправними дії посадових осіб УПП в місті Чернівці ДПП;

- визнати протиправною та скасувати постанову від 10 березня 2018 року ВР № 303446 про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 425,00 грн. за частиною першою статті 122 та частиною першою статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постановою Першотравневого районного суду міста Чернівців від 18 травня 2018 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись з ухваленим у справі рішенням суду першої інстанції позивач звернувся з апеляційною скаргою до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 04 червня 2018 року апеляційну скаргу залишено без руху, у зв'язку пропуском строку звернення до суду та запропоновано скаржнику десятиденний строк з дня отримання ухвали для надання доказів поважності причин пропуску строку звернення з апеляційною скаргою.

Ухвалами Вінницького апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2018 року визнано неповажними причини пропуску строку на апеляційне оскарження постанови Першотравневого районного суду міста Чернівців від 18 травня 2018 року та відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Не погоджуючись з ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 02 липня 2018 року про відмову у відкритті апеляційного провадження, ОСОБА_2 подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просив скасувати оскаржувану ухвалу, а справу направити до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.

В обґрунтування касаційної скарги скаржник зазначив, що не був присутній під час проголошення рішення Першотравневим районним судом міста Чернівців. Копію оскаржуваної постанови суду першої інстанції отримав пізніше, а тому звертаючись з апеляційною скаргою 21 травня 2018 року (в межах десятиденного строку з моменту отримання копії постанови), строк на апеляційне оскарження позивачем не пропущено. Також ОСОБА_2 зазначив, що судом апеляційної інстанції зроблено помилковий висновок щодо наявності у нього обов'язку подання апеляційної скарги, протягом десяти днів з дня проголошення судового рішення, не враховуючи дату отримання повного тексту такого рішення.

Заслухавши суддю-доповідача, переглянувши судове рішення в межах доводів і вимог касаційної скарги та на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про залишення касаційної скарги без задоволення.

Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції виходив з того, що апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції від 05 травня 2018 року подано 21 травня 2018 року, тобто з порушенням, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) строку у цій категорії адміністративних справ. Суд апеляційної інстанції зазначив, що звертаючись з апеляційною скаргою 21 травня 2018 року, строк звернення до суду скаржником пропущено, а наведені ним підстави пропуску строку на апеляційне оскарження не можуть бути поважною причиною для їх поновлення.

Колегія суддів касаційної інстанції погоджується з вказаними висновками суду апеляційної інстанції, враховуючи наступне.

З матеріалів справи вбачається, що суд першої інстанції здійснив розгляд цієї справи в порядку, встановленому статтею 286 КАС України.

Строки подання апеляційних скарг у цій категорії справ визначені статтею 286 КАС України, норми якої є спеціальними по відношенню до норм статті 295 КАС України. Тобто, строк подання апеляційної скарги в цій категорії адміністративних справ становить десять днів із дня проголошення оскаржуваного рішення, а не з часу отримання копії рішення суду.

Апеляційну скаргу на згадане рішення суду першої інстанції подано 21 травня 2018 року, тобто після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого спеціальною нормою процесуального закону.

Згідно з

................
Перейти до повного тексту