1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Ухвала

Іменем України

11 березня 2019 року

м. Київ

Справа № 490/3800/18

Провадження № 51 - 1076 впс 19

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Білик Н.В.

суддів Остапука В.І., Слинька С.С.

за участю:

секретаря судового засідання Ковтюка В.В.

розглянув подання Миколаївського апеляційного суду про направлення кримінального провадження № 12017150000000151 щодо ОСОБА_1, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 149 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Суть питання та встановлені судом обставини

До Верховного Суду звернувся Миколаївський апеляційний суд з поданням в якому порушується питання про визначення територіальної підсудності кримінального провадження.

В поданні зазначається, що на адресу Миколаївського апеляційного суду з Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло кримінальне провадження щодо ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 149 КК України так, як захисник заявив клопотання про направлення кримінального провадження для визначення територіальної підсудності, оскільки частина інкримінованих обвинуваченому дій вчинено ним не на території м. Миколаєва, зокрема дії по переміщенню та передачі через кордон України. Отже, апеляційний суд дійшов висновку про необхідність направлення зазначеного кримінального провадження до Верховного Суду для вирішення питання щодо зміни підсудності.

Мотиви Суду

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 34 цього Кодексу питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого.

При цьому подання суду апеляційної інстанції має бути вмотивованим, містити посилання на конкретні обставини, які стали підставою для звернення до Верховного Суду, обґрунтування необхідності направлення кримінального провадження з одного суду до іншого, а також вказівку на суд, до територіальної юрисдикції якого, на думку апеляційного суду, належить конкретне кримінальне провадження.

Натомість, з подання як місцевого, так і апеляційного суду вбачається, що в них не наведено конкретних обставин, які вказують на вчинення обвинуваченим протиправних діянь на території, яка належить до юрисдикції іншого суду. Подання містить лише формальне посилання на необхідність вирішення питання щодо підсудності кримінального провадження відносно ОСОБА_1

Згідно ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень

................
Перейти до повного тексту