У Х В А Л А
25 лютого 2019 року
м. Київ
Справа № 802/2301/15-а
Провадження № 11-102апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Золотнікова О. С.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю., Яновської О. Г.
розглянула матеріали касаційної скарги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Південно-Західна електроенергетична система» Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі - ДП «НЕК «Укренерго», ВО «Південно-Західна ЕС» відповідно) на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 18 вересня 2015 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09 грудня 2015 року у справі № 802/2301/15-а за позовом Публічного акціонерного товариства «Вінницяобленерго» (далі - ПАТ «Вінницяобленерго») до державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції Вінницької області Левчук Ірини Вікторівни (далі - Держреєстратор, Реєстраційна служба відповідно), Реєстраційної служби, треті особи: Держава Україна в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, ДП «НЕК «Укренерго» в особі ВО «Південно-Західна ЕС», про визнання протиправним і скасування рішення та
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2015 року ПАТ «Вінницяобленерго» звернулося до суду з позовом до відповідачів про визнання протиправним і скасування рішення Держреєстратора від 27 січня 2015 року № 18893931 про державну реєстрацію прав на нерухоме майно - 8/250 часток комплексу нежитлових будівель за адресою: Вінницька обл., м. Вінниця, вул. Пирогова, 131, приміщення № 2: з № 1 по № 21 площею 217, 6 кв. м в будівлі адмінбудинку № 1, літ. «Г», приміщення № 13, 14 площею 28, 3 кв. м в будівлі гаража ВВЕМ, літ. «Д» - за Державою Україна в особі Міністерства енергетики та вугільної промисловості України.
Вінницький окружний адміністративний суд постановою від 18 вересня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 09 грудня 2015 року, позов задовольнив.
Не погодившись з указаними судовими рішеннями, ДП «НЕК «Укренерго» в особі ВО «Південно-Західна ЕС» подало касаційну скаргу.
Суддя Вищого адміністративного суду України ухвалою від 04 січня 2016 року відкрив касаційне провадження в цій справі.
15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд і набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) викладено в новій редакції.
Підпунктом 4 пункту 1 розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції згаданого Закону передбачено, що касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У січні 2018 року справу передано на розгляд Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
Ухвалою від 05 лютого 2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду передав цю справу до Великої Палати Верховного Суду, мотивувавши це тим, що учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
За правилами частини шостої статті 346 КАС України справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки в касаційній скарзі ДП «НЕК «Укренерго» в особі ВО «Південно-Західна ЕС» просить скасувати судові рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про наявність правових підстав для прийняття цієї справи до розгляду.
При цьому Велика Палата Верховного Суду враховує практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру проваджень у судових органах у контексті пункту