У Х В А Л А
11 лютого 2019 року
м. Київ
Справа № 816/2137/18
Провадження № 11-70апп19
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Прокопенка О.Б.,
суддів Антонюк Н. О., Бакуліної С. В., Британчука В. В., Гудими Д. М., Данішевської В. І., Золотнікова О. С., Кібенко О. Р., Князєва В. С., Лобойка Л. М., Лященко Н. П., Рогач Л. І., Саприкіної І. В., Ситнік О. М., Уркевич В. Ю., Яновської О. Г.,
перевіривши наявність підстав для прийняття до розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до Пирятинської районної державної адміністрації Полтавської області (далі - Райдержадміністрація), треті особи - ОСОБА_4, Теплівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області, про визнання протиправним та скасування розпорядження,
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2018 року ОСОБА_3, звернувся до суду з позовом до Райдержадміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Райдержадміністрації від 3 травня 2018 року № 190 про внесення змін до розпорядження голови Райдержадміністрації від 1 грудня 2015 року № 342.
На обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що оскаржуваним розпорядженням незаконно зменшено площу наданої в оренду земельної ділянки з 8,64 га до 4,31 га, збільшено розмір орендної плати з 1800 грн за 1 га в рік до 4324 грн 45 коп. за 1 га на рік, фактично внесено зміни до договору оренди землі в односторонньому порядку за відсутності підстав, встановлених договором та законом. Позивач стверджує, що ненормативні правові акти місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вони вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, а тому не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.
Полтавський окружний адміністративний суд ухвалою від 21 серпня 2018 року, залишеною без змін постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 жовтня 2018 року, провадження у справі закрив, виходячи з того, що вказаний спір не є публічно-правовим спором в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) та має вирішуватися в порядку цивільного судочинства.
Не погодившись із цими рішеннями, ОСОБА_3 подав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу, в якій скаржник, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та на порушення норм процесуального права, просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій та направити справу для розгляду до Полтавського окружного адміністративного суду.
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 10 грудня 2018 року відкрив касаційне провадження за скаргою ОСОБА_3, копії касаційної скарги направив учасникам справи.
24 січня 2018 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду постановив ухвалу, якою передав справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини шостої статті 346 КАС.
Відповідно до цієї норми справа підлягає передачі на розгляд Великої Палати Верховного Суду в усіх випадках, коли учасник справи оскаржує судове рішення з підстав порушення правил предметної юрисдикції.
Оскільки ОСОБА_3 у касаційній скарзі вказує про те, що спір у цій справі є публічно-правовим, так як виник з приводу рішення суб'єкта владних розпоряджень при реалізаці