ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 квітня 2024 року
м. Київ
справа № 135/205/23
провадження № 61-18707 св 23
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
головуючого - Луспеника Д. Д.,
суддів: Гулейкова І. Ю., Гулька Б. І. (суддя-доповідач), Коломієць Г. В.,
Лідовця Р. А.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
представник позивача - ОСОБА_2,
відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_3,
представники відповідача: ОСОБА_4, ОСОБА_5,
третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Б2Б Джеверлі",
розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 на рішення Ладижинського міського суду Вінницької області від 17 жовтня 2023 року у складі судді Волошиної Т. В. та постанову Вінницького апеляційного суду від 14 грудня 2023 року у складі колегії суддів: Шемети Т. М., Берегового О. Ю., Панасюка О. С.,
ВСТАНОВИВ:
1. Описова частина
Короткий зміст позовних вимог
У лютому 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (далі - ФОП ОСОБА_3 ), третя особа - товариство з обмеженою відповідальністю "Б2Б Джеверлі" (далі - ТОВ "Б2Б Джеверлі"),про захист прав споживача, стягнення грошових коштів, відшкодування моральної шкоди.
Позовна заява мотивована тим, що з квітня 2019 року по липень 2021 року вона придбала подарункові сертифікати на срібло та срібні ювелірні вироби торгової марки "ІНФОРМАЦІЯ_1" в м. Ладижині, в ювелірному салоні "ІНФОРМАЦІЯ_1"
(АДРЕСА_9) на загальну суму, еквівалентну 200 147 доларів США.
Під час придбання подарункових сертифікатів та срібних виробів оформлявся "Анкета-Договір купівлі-продажу ювелірних виробів", в якому містився перелік придбаних срібних ювелірних виробів, ix вартість та умови придбання товару, зокрема, зі сплатою покупцеві CASHBACK 52 періодичними виплатами, протягом 365 днів з моменту укладення договору.
Зокрема, 05 серпня 2020 року відповідно до анкети-договору купівлі-продажу ювелірних виробів від 05 серпня 2020 року було придбано ювелірні срібні вироби в ювелірному салоні "ІНФОРМАЦІЯ_1" на суму 80 622 грн, з умовою виплати CASHBACK покупцеві, протягом 365 днів з моменту укладення договору, 52 періодичними виплатами, у розмірі 5,98 % (4 825 грн) - пункт 4 договору.
З інформації, що міститься в розділі "Депозит" в особистому кабінеті "ІНФОРМАЦІЯ_1", основну частину нарахованих коштів, бонусів - 387 206,89 доларів США відповідачем переведено в розділ "Депозит безлім" шляхом застосування опції "Поповнення безлім депозиту", а в розділі "Депозит" залишається нарахована сума бонусів 9 483,21 доларів США.
Остання виплата бонусів у розмірі 802,84 долара США їй здійснена 08 липня
2021 року через касу ювелірного салону "ІНФОРМАЦІЯ_1". Після зазначеної дати жодних виплат відповідачем не було здійснено.
24 січня 2023 року нею було направлено ОСОБА_3 претензію про добровільну сплату заборгованості, яка була отримана останнім 31 січня 2023 року.
23 березня 2023 року відповідачем було здійснено донарахування їй бонусів за придбання подарункових сертифікатів та срібних виробів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в особистому кабінеті в розділі "Депозит" на суму 200 147 доларів США, які після нарахування були зараховані відповідачем до розділу "Депозит безлім" та обліковуються у розділі "Баланс", до складу якого входять підрозділи
"Мій баланс", "Депозит" та "Депозит безлім".
Отже, загальний розмір нарахованих, але не виплачених бонусів за придбання подарункових сертифікатів та срібних виробів "ІНФОРМАЦІЯ_1", нарахованих відповідачем в особистому електронному кабінеті, які обліковуються в розділі "Баланс", складає 596 837,10 доларів США, ці кошти їй не виплачені.
Збитки, понесені нею у зв`язку із придбанням подарункових сертифікатів, срібних виробів "ІНФОРМАЦІЯ_1" повинен нести власник цієї торгової марки, мережі магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" - ФОП ОСОБА_3 .
Нею були виконані умови догорів під час придбання подарункових сертифікатів та срібних виробів "ІНФОРМАЦІЯ_1" та сплачено відповідну суму коштів. Водночас відповідачем не виконано умови цих договорів щодо виплати нарахованих бонусів за придбання сертифікатів та срібних виробів, отримання яких було основною умовою їх придбання.
Згідно з частиною п`ятою статті 10 Закону України "Про захист прав споживачів"
у зв`язку з прострочкою виконання обов`язку по сплаті бонусів, встановлених умовами договору, з відповідача на її користь підлягає стягненню неустойка (пеня) в розмірі 3 процентів від суми несплачених грошових коштів за період з 23 лютого 2022 року по 23 лютого 2023 року, яка становить 14 506 957 грн.
Крім того, враховуючи, що протиправними діями відповідача їй заподіяно тривалих моральних страждань, які полягають у душевних переживаннях унаслідок виняткового цинізму зі сторони відповідача, дії якого є шахрайськими. Відмова у виплаті обумовлених у договорі грошових коштів призвела її до шокового стану, погіршився стан її здоров`я. Розмір моральної шкоди позивач оцінила
у 100 000 грн.
З врахуванням викладеного ОСОБА_1 просила суд стягнути з ФОП ОСОБА_3 на її користь вартість бонусів за придбання подарункових сертифікатів та срібних виробів "ІНФОРМАЦІЯ_1", нарахованих відповідачем в особистому електронному кабінеті, але не виплачених, які обліковуються в розділі "Баланс", у розмірі 596 837,10 доларів США; пеню за затримку виплати бонусів за придбання сертифікатів "ІНФОРМАЦІЯ_1" у розмірі 14 506 957 грн; моральну шкоду
у розмірі 100 000 грн.
Короткий зміст судового рішення суду першої інстанції
Рішенням Ладижинського міського суду Вінницької області від 17 жовтня
2023 рокуу задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.
Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що зі змісту подарункових сертифікатів неможливо встановити, ким саме зазначені сертифікати були продані позивачці, умови нарахування і виплати бонусів, а отже, неможливо встановити особу, яка брала на себе зобов`язання у зв`язку з їх продажем та розповсюдженням.
При укладенні договору купівлі-продажу подарункових сертифікатів продавцем видані документи під назвою "Інформація про покупця", яка містить дані про покупку сертифікату (срібло) на певну суму у гривнях і в умовних одиницях, проте зазначений документ не містить відомостей щодо продавця. При цьому, на підтвердження придбання подарункових сертифікатів позивачем не надано доказів здійснення готівкового розрахунку, а саме: квитанцію, товарний чи касовий чек, талон, розрахунковий документ, передбачені Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Отже, ідентифікувати особу, яка видала подарунковий сертифікат, інформацію про покупця і покупку та квитанції про отримання ювелірного виробу неможливо.
Надані позивачкою квитанції відповідають вимогам щодо приймання, оформлення, видачі замовлень з ремонту та виготовлення ювелірних та інших виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, встановленим Правилами побутового обслуговування, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 1994 року № 313, а також наказу Українського союзу об`єднань, підприємств та організацій побутового обслуговування населення від 29 вересня 1995 року № 8 "Про затвердження форм документів суворої звітності та Інструкцій щодо їх використання", зареєстрованому Міністерством юстиції України 29 жовтня 1995 року № 389/925.
Разом з цим зазначені документи видані на підтвердження придбання подарункових сертифікатів, а не ювелірних виробів. Отже, такі квитанції не є розрахунковими документами, передбаченими Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", та не можуть підтверджувати здійснення позивачем готівкового розрахунку під час придбання подарункових сертифікатів.
Доказів провадження господарської діяльності ФОП ОСОБА_3 за адресою:
АДРЕСА_1, за якою, за твердженням позивача, в ювелірному салоні "ІНФОРМАЦІЯ_1", були укладені договори купівлі-продажу подарункових сертифікатів, суду не надано.
Доводи позивача про те, що інформація про ОСОБА_3, як одноосібного власника мережі ювелірних салонів "ІНФОРМАЦІЯ_1", носить загальновідомий характер
і ці обставини не підлягають доказуванню, суперечать вимогам частини третьої статті 82 ЦПК України і є безпідставними. Оскільки розміщені в мережі Інтернет та друкованих засобах масової інформації матеріали щодо створення ОСОБА_3 мережі ювелірних салонів "ІНФОРМАЦІЯ_1" не є достатніми, належними та допустимими доказами на підтвердження належності мережі магазинів
" ІНФОРМАЦІЯ_1" саме ФОП ОСОБА_3, та повинно доводиться на загальних підставах іншими засобами доказування.
Згідно зі свідоцтвом на торговельну марку № НОМЕР_1 ОСОБА_3, як фізична особа, є власником торговельної марки "ІНФОРМАЦІЯ_1", зареєстрованої 10 серпня
2020 року.
Разом з тим інформація про покупця та квитанції про отримання ювелірного виробу містять відбитки печатки із зазначенням логотипу "ІНФОРМАЦІЯ_2", у той час як
ОСОБА_3 є власником іншої зареєстрованої торгової марки - "ІНФОРМАЦІЯ_1".
Крім того, придбання частини подарункових сертифікатів за адресою: АДРЕСА_2, торгівельний центр Європейський, бутік АДРЕСА_5, відбулося до дати фактичної реєстрації торгівельної марки.
Доказів укладання договорів купівлі-продажу подарункових сертифікатів в електронній формі у порядку, передбаченому положеннями статті 11 Закону України "Про електронну комерцію", з використанням сторонами договору електронного цифрового підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис" або електронного підпису одноразовим ідентифікатором, суду також не надано.
Зважаючи на неподання оригіналів електронних доказів, враховуючи висловлені представником відповідача сумніви у достовірності поданих позивачем роздруківок із сайту https://b2bjewelry.global/, суд на підставі частини п`ятої
статті 100 ЦПК України не взяв їх до уваги при оцінці доказів. Позивачка не надала доказів на підтвердження того, що саме ФОП ОСОБА_3 є власником
веб-сайту https://b2bjewelry.global/. Також не надано доказів того, що власник веб-сайту (доменного імені) передав вказане доменне ім`я у власність або користування іншій особі, зокрема, відповідачу на підставі відповідного договору, іншого правовстановлюючого документу.
Ураховуючи викладене, позивачем не доведено належними та допустимими доказами, що ФОП ОСОБА_3 є власником магазину, розташованого
у АДРЕСА_2, торгівельний центр Європейський, бутік АДРЕСА_5, та що саме ним або уповноваженою ним особою укладено договір купівлі-продажу подарункових сертифікатів та срібних виробів, а також анкету-договір купівлі-продажу ювелірних виробів від 05 серпня 2020 року на зазначені позивачкою суми. Позовні вимоги про стягнення пені за несвоєчасну виплату бонусів та відшкодування моральної шкоди є похідними від позовних вимог про стягнення вартості бонусів за придбання подарункових сертифікатів та срібних виробів, тому в їх задоволенні також відмовлено.
Короткий зміст судового рішення суду апеляційної інстанції
Постановою Вінницького апеляційного суду від 14 грудня 2023 року апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 залишено без задоволення, рішення Ладижинського міського суду Вінницької області від 17 жовтня 2023 року залишено без змін. Вирішено питання про розподіл судових витрат.
Судове рішення апеляційного суду мотивовано тим, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що більша частина сертифікатів придбана
ОСОБА_1 у період з квітня 2019 року по серпень 2020 року, тобто
до фактичної реєстрації торгової марки "ІНФОРМАЦІЯ_4", яка була зареєстрована
за ОСОБА_3 10 серпня 2020 року. Інформація на подарункових сертифікатах не дає можливості стверджувати, що саме ФОП ОСОБА_3 був відчужувачем наявних у позивачки подарункових сертифікатів, а відтак він не може нести відповідальності за відповідним зобов`язанням. Анкета-договір купівлі-продажу ювелірних виробів від 05 серпня 2020 року за відсутності доказів її підписання
ФОП ОСОБА_3 та доказів того, що ювелірний салон "ІНФОРМАЦІЯ_3" за адресою; АДРЕСА_2, обліковувався за ФОП ОСОБА_3 і він там здійснював господарську діяльність, не свідчить про те, що саме відповідач взяв на себе зобов`язання у зв`язку з продажом подарункових сертифікатів позивачці.
Отже, апеляційний суд погодився з висновком суду першої інстанції про те, що позивачем не надано доказів вчинення правочину (укладення договору), який за формою відповідав би вимогам цивільного законодавства, між ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_3 .
Крім того, позивачкою не наведено правову підставу трансформації подарункового сертифікату у кредитні правовідносини - депозит із нарахуванням відсотків на вартість подарункового сертифікату.
Апеляційний суд дійшов висновку про безпідставність доводів апеляційної скарги про достатність доказів на підтвердження укладення між сторонами договору, оскільки надані позивачкою скрин-шоти особистого кабінету в мережі Інтернет, паперові роздруківки електронних сертифікатів не є ні письмовим доказом, ні електронним доказом (документом) у розумінні положень статті 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг", а відтак не є допустимим доказом придбання позивачкою електронного сертифікату укладення між сторонами договору та узгодження будь-яких умов з продавцем, оскільки вони не відповідають вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" і не мають електронного цифрового підпису.
Короткий зміст вимог касаційної скарги
У касаційній скарзі представник ОСОБА_1 - ОСОБА_2 просить оскаржувані судові рішення скасувати й ухвалити нове рішення, яким позов ОСОБА_1 задовольнити, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Надходження касаційної скарги до суду касаційної інстанції
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 16 січня 2024 року відкрито касаційне провадження в указаній справі і витребувано цивільну справу № 135/205/23 з Ладижинського міського суду Вінницької області.
У січні 2024 року справа надійшла до Верховного Суду.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 21 лютого 2024 року справу за зазначеним позовом призначено до розгляду.
Аргументи учасників справи
Доводи особи, яка подала касаційну скаргу
Касаційна скарга мотивована тим, що суди дійшли помилкового висновку про те, що сторони визнали факт непідписання відповідачем анкети-договору купівлі-продажу ювелірних виробів від 05 серпня 2020 року, оскільки позивачка вказувала на те, що ФОП ОСОБА_3 було особисто підписано зазначену анкету-договір купівлі-продажу ювелірних виробів та посилалася на положення статті 204 ЦК України щодо презумпції правомірності правочину, яку відповідачем не спростовано.
При сплаті за подарунковий сертифікат та його отримання покупцем відбувається укладення та виконання договору купівлі-продажу права вимоги. Операція з передачі права вимоги здійснюється шляхом передачі подарункового сертифіката, як документа, у власність покупця. Отже, факт пред`явлення оригіналів подарункових сертифікатів позивачем спростовує висновок судів про відсутність доказів придбання позивачем цих сертифікатів та неможливість ідентифікувати судом особу покупця цих сертифікатів.
Усі придбані позивачем товари, у тому числі подарункові сертифікати, містили торговельний знак "ІНФОРМАЦІЯ_3", який відповідно до положень закону міг використовуватись лише власником цього торговельного знаку, тобто
ФОП ОСОБА_3 .
Судами першої та апеляційної інстанцій у порушення закону незастосовано норми матеріального права, що регулюють цей спір. Зокрема при ухваленні оскаржуваних судових рішень, суд першої інстанції дійшов висновку, який підтримано судом апеляційної інстанції, про те, що згідно з свідоцтвом на торговельну марку № НОМЕР_1 ОСОБА_3, як фізична особа, є власником торговельної марки "ІНФОРМАЦІЯ_3", зареєстрованої 10 серпня 2020 року. Разом з тим, придбання основної частини подарункових сертифікатів мало місце до дати фактичної реєстрації торгівельної марки, внаслідок чого дія зазначеного свідоцтва на торговельну марку, на думку судів першої та апеляційної інстанцій, не може поширюватись на такі сертифікати. Також суди дійшли висновку про те, що інформація про покупця та квитанції про отримання ювелірного виробу містять відбитки із зазначенням логотипу "ІНФОРМАЦІЯ_2", а ОСОБА_3, є власником іншої зареєстрованої торговельної марки "ІНФОРМАЦІЯ_3".
Проте суди не звернули уваги на те, що відповідно до положень частини першої статті 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" права, що випливають із свідоцтва, діють від дати подання заявки. А також за власником торгової марки зберігається право попереднього користування на торгівельну марку до подачі заяви (стаття 500 ЦК України). Вказані доводи позивача спростовують висновки судів щодо непоширення дії торговельної марки на подарункові сертифікати, які реалізовано до дати реєстрації права власності на торгову марку. Крім того, абзацом четвертим пункту 4 частини першої статті 16 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" визначено, що торговельна марка визнається використаною, якщо її застосовано у формі зареєстрованої торговельної марки, а також у формі, що відрізняється від зареєстрованої торговельної марки лише окремими елементами, якщо це не змінює в цілому відмітності торговельної марки. Тому, у відтисках печатки, що міститься на паперових доказах у справі, зазначені елементи торгової марки
"ІНФОРМАЦІЯ_3", зокрема "ІНФОРМАЦІЯ_2", що не є порушенням вимог вказаного закону і не спростовує участь відповідача, як емітента спірних подарункових сертифікатів.
Ураховуючи викладене, усі збитки, які понесені позивачкою при придбанні подарункових сертифікатів, срібних виробів торговельної марки "ІНФОРМАЦІЯ_3", повинен нести власник цієї торговельної марки - ОСОБА_3 .
Надані позивачкою скрин-шоти з особистого електронного кабінету мають доказову силу нарівні з іншими доказами та у сукупності з іншими доказами є належними у розумінні вимог статей 76-79 ЦПК України.
Крім того, порушено клопотання про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини п`ятої статті 403 ЦПК України, оскільки предметом спору є відповідальність суб`єкта господарювання щодо реалізації подарункових сертифікатів, правова природа яких не визначена законом, як і відповідальність суб`єкта господарювання щодо взятих на себе зобов`язання на підставі відповідних подарункових сертифікатів.
Доводи особи, яка подала відзив
У лютому 2024 року представники ФОП ОСОБА_3 - ОСОБА_4,
ОСОБА_5 подали відзив на касаційну скаргу, посилаючись на те, що оскаржувані судові рішення є законними і обґрунтованими, доводи касаційної скарги висновків судів не спростовують, на їх законність не впливають.
Позивачка вказувала, що з квітня 2019 року вона придбавала подарункові сертифікати на срібло та срібні ювелірні вироби торгової
марки "ІНФОРМАЦІЯ_3", власником якої є відповідач, проте станом на квітень
2019 року жодної торговельної марки не було зареєстровано за ОСОБА_3 . Крім того, більшість сертифікатів була придбана задовго до подання заявки
ОСОБА_3 про реєстрацію торговельної марки.
Придбання позивачкою подарункових сертифікатів здійснювалося з метою отримання прибутків, описані представником позивача умови схожі на умови депозиту, а не на купівлю подарункового сертифікату. Проте відповідач немає відповідної ліцензії на видачу депозитів.
На спірні правовідносини не поширюється положення Закону України "Про захист прав споживачів", оскільки позивачка не є споживачем відповідних послуг та вона не зазначила, яке саме її право споживача порушено відповідно до статті 21 Закону України "Про захист прав споживачів".
Анкети-договори купівлі-продажу ювелірних виробів не містять підпису
ФОП ОСОБА_3 .
У лютому 2024 року представники ФОП ОСОБА_3 - ОСОБА_4,
ОСОБА_5 подали заперечення на клопотанняОСОБА_1 про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, посилаючись на те, що представник позивача не зазначила належного обґрунтування на підтвердження існування у справі виключної правової проблеми відповідно до частини п`ятої статті 403 ЦПК України.
Фактичні обставини справи, встановлені судами
На підтвердження договірних відносин із відповідачем позивачкою надано анкету-договір купівлі-продажу ювелірних виробів від 05 серпня 2020 року, згідно з якою придбано ювелірних срібних виробів на суму 80 622 грн, у графі покупець зазначено " ОСОБА_1" та міститься підпис, у графі продавець зазначено "ФОП ОСОБА_3", підпис відсутній. Разом з тим нижче наявний відтиск печатки, в якому зазначено "
АДРЕСА_3, ідентифікаційний код НОМЕР_2", дата 05 серпня 2020 року та підпис (а.с. 29-31, т. 1).
25 січня 2023 року ОСОБА_1 направила на ОСОБА_3 претензію від 24 січня 2023 року, в якій зазначила, що на підставі договорів купівлі-продажу
від 11 квітня 2019 року, 18 квітня 2019 року, 27 квітня 2019 року, 29 квітня
2019 року, 30 квітня 2019 року, 01 травня 2019 року, 02 травня 2019 року, 05 травня 2019 року, 19 травня 2019 року, 22 травня 2019 року, 24 травня 2019 року,
25 травня 2019 року, 26 травня 2019 року, 06 червня 2019 року, 07 липня 2019 року, 13 липня 2019 року, 21 липня 2019 року, 26 липня 2019 року, 27 липня 2019 року,
28 липня 2019 року, 14 серпня 2019 року, 15 серпня 2019 року, 20 серпня 2019 року, 21 серпня 2019 року, 22 серпня 2019 року, 23 серпня 2019 року, 24 серпня
2019 року, 25 серпня 2019 року, 26 серпня 2019 року, 20 вересня 2019 року,
21 вересня 2019 року, 22 вересня 2019 року, 08 жовтня 2019 року, 09 жовтня
2019 року, 10 жовтня 2019 року, 23 листопада 2019 року, 29 листопада 2019 року, 05 січня 2020 року, 06 січня 2020 року, 22 січня 2020 року, 26 січня 2020 року,
14 лютого 2020 року, 20 лютого 2020 року, 21 лютого 2020 року, 28 лютого
2020 року, 29 лютого 2020 року, 06 березня 2020 року, 11 березня 2020 року,
12 березня 2020 року, 13 березня 2020 року, 14 травня 2020 року, 05 серпня
2020 року, 12 травня 2021 року, 20 травня 2021 року, 17 червня 2021 року, 15 липня 2021 року нею було придбано подарункові сертифікати на срібло "ІНФОРМАЦІЯ_1" на суму, еквівалентну 200 147 доларів США. Оскільки вона не отримала послуги щодо виплати відповідних сум, тому просила розірвати ці договори купівлі-продажу
та сплатити кошти, які містяться на депозиті особового кабінету
у розмірі 1 502 125 грн і які були нараховані відповідно до умов, на яких придбалися вказані подарункові сертифікати. Кошти з метою досудового врегулювання спору просила спрямувати на її рахунок протягом десяти робочих днів з моменту отримання претензії (а.с. 16-19, т. 1).
Позивачкою надано копії подарункових сертифікатів:
1) паперові роздруківки електронних сертифікатів, на яких зазначено:
235 000 срібло (а.с. 32, т. 1); 251 000 срібло (а.с. 36, т. 1); 198 000 срібло
(а.с. 39, т.1); 193 000 срібло (а.с. 40, т. 1); 165 800 срібло (а.с .44, т.1);
2) подарункові сертифікати:
- три сертифікати від 12 березня 2020 року № 1198579 на загальну суму
193,80 у. е. (5 000 грн), срібло (а.с. 34, т. 1);
- три сертифіката від 29 лютого 2020 року № 993251 на загальну суму 203,33 у.е. (5 000 грн), срібло (а.с. 38, т. 1);
- чотири сертифіката від 20 лютого 2020 року № 868832 на загальну суму
11 414,59 у.е. (280 000 грн), срібло (а.с. 42-43 т. 1);
- шість сертифікатів від 26 січня 2020 року № 662107 на загальну суму
8 216,93 у.е. (200 000 грн), срібло (а.с. 46-47, т. 1);
- три сертифіката від 22 січня 2020 року № 624176 на загальну суму 288,54 у.е.
(7 000 грн), срібло (а.с. 49, т. 1);
- три сертифіката від 06 січня 2020 року № 527296 на загальну суму 295,61 у.е.
(7 000 грн), срібло (а.с. 51, т. 1);
- шість сертифікатів від 05 січня 2020 року № 524195 на загальну суму
21 114,86 у.е. (500 000 грн), срібло (а.с. 53-54, т. 1);
- шість сертифікатів від 29 листопада 2020 року № 327178 на загальну суму 8 302,20 у.е. (200 000 грн), срібло (а.с. 56-57, т. 1);
- чотири сертифікати від 23 листопада 2019 року № 298190 на загальну суму 4 125,41 у.е. (100 000 грн), срібло (а.с. 60-61, т. 1);
- чотири сертифікати від 10 жовтня 2019 року № 140424 на загальну суму
1 624,70 у.е. (40 000 грн), срібло (а.с. 63-64, т. 1);
- два сертифіката від 09 жовтня 2019 року № 138539 на загальну суму 1 212,61 у.е. (30 000 грн), срібло (а.с. 66, т. 1);
- два сертифіката від 08 жовтня 2019 року № 136546 на загальну суму 1 212,12 у.е. (30 000 грн), срібло (а.с. 68, т. 1);
- один сертифікат від 22 вересня 2019 року № 106960 на загальну суму
3 303,43 у.е. (81 000 грн), срібло (а.с. 70, т. 1);
- два сертифіката від 21 вересня 2019 року № 104551 на загальну суму 407,83 у.е. (10 000 грн), срібло (а.с. 72, т. 1);
- два сертифіката від 20 вересня 2019 року № 102229 на загальну суму
(10 000 грн), срібло (а.с. 74 т. 1);
- два сертифіката від 26 серпня 2019 року № 58918 на загальну суму 711,46 у.е. (18 000 грн), срібло, (а.с. 76, т. 1);
- два сертифіката від 25 вересня 2019 року № 57689 на загальну суму 79,05 у.е. (2 000 грн), срібло (а.с. 78, т. 1);
- два сертифікати від 24 серпня 2019 року № 52790 на загальну суму 1 185,77 у.е. (30 000 грн), срібло (а.с. 80, т. 1);
- два сертифіката від 23 серпня 2019 року № 50631 на загальну суму 2 134,39 у.е. (54 000 грн), срібло (а.с. 82, т. 1);
- п`ять сертифікатів від 22 серпня 2019 року № 47009 на загальну суму 909,09 у.е. (23 000 грн), срібло (а.с. 84-85, т. 1);
- шість сертифікатів від 21 серпня 2019 року № 43895 на загальну суму
1 966,18 у.е. (50 000 грн), срібло, (а.с. 87-88, т. 1);
- два сертифіката від 20 серпня 2019 року № 42291 на загальну суму 400,00 USD (10 000 грн), срібло (а.с. 90, т. 1);
- шість сертифікатів від 15 серпня 2019 року № 38081 на загальну суму 16 000 грн, срібло (а.с. 92-94, т. 1);
- три сертифікати від 17 серпня 2019 року № 37017 на загальну суму 15 000 грн, срібло (а.с. 96, т. 1);
- два сертифікати від 28 липня 2019 року № 25706 на загальну суму 10 000 грн, срібло (а.с. 98, т. 1);
- один сертифікат від 27 липня 2019 року № 24987 на загальну суму 9 000 грн, срібло (а.с. 100, т. 1);
- один сертифікат від 26 липня 2019 року № 24472 на загальну суму 9 000 грн, срібло (а.с. 102, т. 1);
- три сертифіката від 21 липня 2019 року № 20895 на загальну суму 87 000 грн, срібло (а.с. 104, т. 1);
- чотири сертифіката від 13 липня 2019 року № 18597 на загальну суму
100 000 грн, срібло (а.с. 106-107, т. 1);
- чотири сертифіката від 07 липня 2019 року № 17513 на загальну суму
100 000 грн, срібло (а.с. 109-110, т. 1);
- п`ять сертифікатів від 06 червня 2019 року № 11793 на загальну суму 35 000 грн, срібло (а.с. 112-113, т. 1);
- сім сертифікатів від 26 травня 2019 року № 302200 на загальну суму 51 000 грн, срібло (а.с. 115-117, т. 1);
- один сертифікат від 25 травня 2019 року № 302166 на загальну суму 3 000 грн, срібло (а.с. 119, т. 1);
- один сертифікат від 24 травня 2019 року № 302132 на загальну суму 3 000 грн, срібло (а.с. 121, т. 1);
- один сертифікат від 22 травня 2019 року № 302069 на загальну суму 3 000 грн, срібло (а.с. 123, т. 1);
- чотири сертифіката від 19 травня 2019 року № 302018 на загальну суму
20 000 грн, срібло (а.с.125-126, т. 1);
- шість сертифікатів від 05 травня 2019 року № 301752 на загальну суму
38 000 грн, срібло (а.с. 128-129, т. 1);
- сім сертифікатів від 02 травня 2019 року № 301565 на загальну суму 51 000 грн, срібло (а.с. 131-133, т. 1);
- два сертифіката від 02 травня 2019 року № 301587 на загальну суму 6 000 грн, срібло (а.с. 135, т. 1);
- два сертифіката від 01 травня 2019 року № 301561 на загальну суму 6 000 грн, срібло (а.с.137, т. 1);
- один сертифікат від 30 квітня 2019 року № 301532 на загальну суму 3 000 грн, срібло (а.с. 139, т. 1);
- один сертифікат від 29 квітня 2019 року № 301514 на загальну суму 3 000 грн, срібло (а.с. 141, т. 1);
- один сертифікат від 27 квітня 2019 року № 301506 на загальну суму 3 000 грн, срібло (а.с. 143, т. 1);
- дев`ять сертифікатів від 18 квітня 2019 року № 301317 на загальну суму
73 200 грн, срібло (а.с. 145-147, т. 1);
- два сертифікати від 11 квітня 2019 року № 301195 на загальну суму 9 000 грн; 3 000 грн срібло (а.с. 149, т. 1).
Всі сертифікати складені російською мовою. На подарункових сертифікатах, крім суми в "UAН", наявний відтиск прямокутного штампа з друкованим написом
" АДРЕСА_2, ТЦ "Європейський", ювелірний салон "В2ВJevelry", на якому рукописним способом написана дата та стоїть підпис без зазначення прізвища, у верхньому правому куті рукописним способом зазначено номер сертифікату, в правій центральній частині міститься відтиск круглої печатки "ІНФОРМАЦІЯ_2" та на звороті вказано наступну інформацію: "Сума вищевказаної вартості сертифікату оплачується додатково. Якщо сума нижче вартості сертифікату, різниця не повертається. Подарунковий сертифікат не підлягає грошовому відшкодуванню і не відновлюється у випадку його втрати. Сертифікат дає право на разову оплату товару. Строк дії сертифікату для отримання бонусів 365 днів, а для отримання товару - необмежено" (а.с. 32-149, т. 1).
На підтвердження сплати вартості вищевказаних подарункових сертифікатів позивачем надано:
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 1198579, дата
12 березня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 5 000 у гривнях і 193.80 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів. В графі клієнт підпис відсутній;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 1184408, дата
11 березня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 6 000 в гривнях і 238.57 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 993251, дата
29 лютого 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 5 000 у гривнях і 203.33 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 868832, дата
20 лютого 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 280 000 у гривнях і 11 414.59 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів. В графі клієнт підпис відсутній;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 662107, дата
26 січня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 200 000 в гривнях і 8 216.93 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів. В графі клієнт підпис відсутній;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 624176, дата
22 січня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер:
№ 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 7 000 у гривнях і 288.54 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів. В графі клієнт підпис відсутній;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 527296, дата
06 січня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 7 000 в гривнях і 295.61 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 524195, дата
05 січня 2020 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 500 000 в гривнях і 21 114.86 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 327178, дата
29 листопада 2019 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 200 000 в гривнях і 8 302.20 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- квитанцію про отримання ювелірного виробу від 29 листопада 2019 року, в якій зазначено "Подарунковий сертифікат, срібло" на суму 200 000 грн та міститься відтиск прямокутного штампу з друкованим написом "АДРЕСА_6, Ювелірний салон ІНФОРМАЦІЯ_3" та рукописною датою 29 листопада 2019 року і підпис без зазначення прізвища, ініціалів підписанта;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 298190, дата
23 листопада 2019 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 100 000 в гривнях і 4 125.41 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- квитанцію про отримання ювелірного виробу від 23 листопада 2019 року, в якій зазначено "Подарунковий сертифікат, срібло" на суму 100 000 грн та міститься відтиск прямокутного штампу з друкованим написом "
АДРЕСА_3" та рукописною датою 23 листопада 2019 року і підпис без зазначення прізвища, ініціалів підписанта;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 140424, дата
10 жовтня 2019 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 40 000 в гривнях і 1 624.70 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- квитанцію про отримання ювелірного виробу від 10 жовтня 2019 року, в якій зазначено "Подарунковий сертифікат, срібло" на суму 40 000 грн та міститься відтиск прямокутного штампу з друкованим написом "
АДРЕСА_3" та рукописною датою 10 жовтня 2019 року і підпис без зазначення прізвища, ініціалів підписанта;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 138539, дата
09 жовтня 2019 року, згідно з якою ОСОБА_1 зазначена отримувачем, менеджер: № 707, ОСОБА_6, товаром вказано сертифікат (срібло), період виплат - раз на тиждень, сума 30 000 в гривнях і 1 212.61 в умовних одиницях. В графі "Продавець" міститься підпис особи без зазначення її прізвища та ініціалів;
- квитанцію про отримання ювелірного виробу від 09 жовтня 2019 року, в якій зазначено "Подарунковий сертифікат, срібло" на суму 30 000 грн та міститься відтиск прямокутного штампу з друкованим написом "
АДРЕСА_3" та рукописною датою 09 жовтня 2019 року і підпис без зазначення прізвища, ініціалів підписанта;
- документ під назвою "Інформація про покупку" номер покупки: 136546, дата