1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

09 квітня 2024 року

м. Київ

справа № 2035/8591/2012

провадження № 51-1840 впс 24

Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду ОСОБА_1 розглянув клопотання прокурора про направлення кримінальної справи № 2035/8591/2012 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 296, ч. 2 ст. 345 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

До Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 38 КПК України 1960 року, надійшло клопотання прокурора про направлення кримінальної справи № 2035/8591/2012 за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 296, ч. 2 ст. 345 КК України із Ленінського районного суду м. Полтави до Червонозаводського районного суду м. Харкова для розгляду.

Прокурор обґрунтовує своє клопотання тим, що на даний час вказана справа перебуває у провадженні Ленінського районного суду м. Полтави та її розгляд по суті фактично не розпочатий з об`єктивних причин, оскільки усі учасники судового провадження у вказаній кримінальній справі проживають у м. Харкові. При цьому більшість свідків мешкає у Основʼянському районі м. Харкова, що відноситься до територіальної юрисдикції Червонозаводського районного суду м. Харкова. Проте вони не мають фізичної та матеріальної можливості виїзджати за межі міста та області, а в їх доставленні до зали працівниками правоохоронних органів також існують обʼєктивні та непереборні труднощі. При цьому розгляд кримінальної справи в режимі відеоконференції часто взагалі неможливо провести через перенавантаження системи та інтернет-зв`язку через відключення електроенергії. Враховуючи вищенаведене, прокурор просить направити вказану кримінальну справу до Червонозаводського районного суду м. Харкова для її оперативного та ефективного розгляду.

Вивчивши наявні матеріали вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року, в окремих випадках, справа може бути передана на розгляд до суду іншої області з метою забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду справи, за місцем проживання чи роботи обвинуваченого або за місцем знаходження більшості свідків.

Із системного аналізу норм КПК України 1960 року випливає, що кримінальна справа може бути передана з одного суду до іншого лише у виняткових випадках, коли іншим чином неможливо забезпечити виконання завдань провадження у кримінальних справах.

Між тим, клопотання прокурора не містить обґрунтованих підстав для визнання його доводів винятковими та з яких вбачалася б неможливість забезпечення виконання завдань цього провадження Ленінським районним судом м. Полтави.

Факт перебування учасників кримінальної справи на території іншої області сам по собі не є винятковим випадком у розумінні положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року для направлення кримінальної справи з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.


................
Перейти до повного тексту