ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2023 року
м. Київ
справа № 607/2611/22
провадження № 61-9399 св 23
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду: Луспеника Д. Д. (суддя-доповідач), Гулька Б. І., Коломієць Г. В.,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
відповідач - Комунальне підприємство теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради,
третя особа - Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради,
розглянув у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у складі судді Сташків Н. М.
від 27 лютого 2023 року та постанову Тернопільського апеляційного суду у складі колегії суддів: Костіва О. З., Бершадської Г. В., Гірського Б. О. від 02 червня
2023 року,
ВСТАНОВИВ:
Описова частина
Короткий зміст позовної заяви
У лютому 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Комунального підприємства теплових мереж "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міської ради (далі - КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР), третя особа - Управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради, про захист прав споживачів.
В обґрунтування позовних вимог посилався на те, що 07 січня 2020 року він надіслав відповідачу інформаційного листа, у відповідь на який отримав лист
від 28 лютого 2020 року та підтвердив, що у його розпорядженні відсутні схеми внутрішньобудинкових мереж. Вузлом комерційного обліку будинок позивача не обладнаний.
Вказував, що листом КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР від 19 березня 2020 року його проінформовано про намір відповідача у другому півріччі 2020 року безкоштовно оснастити багатоквартирний будинок по АДРЕСА_1 комерційними приладами обліку теплової енергії та гарячої води у складі індивідуального теплового пункту. Минув рік, а обіцяні прилади відповідачем у його будинку встановлені не були. У листі від 27 липня 2021 року відповідач повідомив його про свою роботу та долучив температурний графік, який не змінювався
з 2012 року, оскільки саме у цьому році він був затверджений.
При цьому позивач зазначав, що за погодними умовами у період з 10 по 31 жовтня 2021 року він встановив, що 21 жовтня та 22 жовтня середньодобове значення температури зовнішнього повітря становило 11.4 та 12.1 градусів С. Вищевказаний температурний графік містить інформацію про те, якою повинна бути температура води у тому, що подається, та у зворотному трубопроводах при температурі
+10 градусів С, а якщо температура повітря вища, то інформація у графіку - відсутня. Крім цього, зі структури договору та посилань у ньому на Інтернет джерела він встановив, що багатоквартирний житловий будинок по
АДРЕСА_1 має загальну опалювальну площу 3 246 кв. м.
Вказував, що 14 листопада 2021 року, після оприлюднення типового індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії, він направив ще один інформаційний запит, на який 07 грудня 2021 року відповідач надав йому відповідь не у повному обсязі та не на всі питання. При цьому відповідач невірно зазначив його адресу проживання, а саме було вказано:
АДРЕСА_1, замість будинку АДРЕСА_1 .
Зазначав, що 12 грудня 2021 року він надіслав відповідачу останній інформаційний запит, однак 29 грудня 2021 року відповідач надав відповідь, у якій йдеться про обслуговування та поточний ремонт за адресою, яка не стосується його та запропоновано йому звернутися до відповідної організації, яка ні йому, ні відповідачу невідома.
03 січня 2022 року він надіслав відповідачу первинну оферту, у якій запропоновано змінити загальну опалювальну площу будинку АДРЕСА_1, замінивши до 06 січня 2022 року число 3 246 кв. м, яке підприємством документально не підтверджено, на площу цього будинку 2 928,71 кв. м, тобто на 317.29 кв. м менше, оскільки цієї площі у будинку не існує. Оскільки відповіді на його оферту відповідач не надав, він 16 січня 2022 року надіслав відповідачу інформаційний запит, який також залишився без відповіді.
Вказував, що за грудень 2020 року він отримав рахунок, який зроблений з порушенням вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, яка затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 28 грудня 2018 року № 315 підприємства відповідача. Строк відповіді на оферту минув, однак відповіді на неї він не отримав. При цьому він зазначав, що порядок та умови внесення змін до типового індивідуального договору ним не обумовлений. Крім цього, законодавством передбачено двосторонній обов`язок щодо укладання договору про надання житлово-комунальних послуг. Щодо порядку обліку послуги зазначав, що він визначається відповідно до методики розподілу та у разі розподілу між споживачами обсягу спожитої у будівлі послуги здійснюється з урахуванням вузлів обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії, а у разі їх відсутності - пропорційно опалювальній площі (об`єму) приміщення споживача відповідно до Методики розподілу. Крім цього, при нарахуванні оплати за послуги відповідачем не враховано вимог не лише зазначеної методики, а й Постанов Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 та від 21 липня 2019 року № 830.
Ураховуючи викладене, ОСОБА_1 просив суд визнати неправомірними дії відповідача щодо непрозорого нарахування розміру щомісячної плати за послугу з постачання теплової енергії по житловій квартирі АДРЕСА_2, за період з 01 грудня 2022 року по дату ухвалення судом рішення у даній справі.
Короткий зміст судових рішень суду першої та апеляційної інстанцій
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області
від 27 лютого 2023 року, залишеним без змін постановою Тернопільського апеляційного суду від 02 червня 2023 року, у задоволенні позову
ОСОБА_1 відмовлено.
Судові рішення мотивовані тим, що постанова Кабінету Міністрів України
(далі-КМУ) від 21 липня 2005 року № 630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення" втратила чинність 01 травня 2022 року на підставі постанови КМУ від 02 лютого 2022 року № 85, станом на 01 грудня 2022 року вказана постанова КМУ № 630 не діяла, а тому не могла бути застосована при нарахуванні позивачу плати за послугу з постачання теплової енергії.
Суди вказали, що площа багатоквартирного житлового будинку позивача при нарахуванні йому плати за послугу з постачання теплової енергії не береться.
Із наведених у відзиві розрахунків плати за послугу з постачання теплової енергії за грудень 2021 року, січень - квітень 2022 року включення до розрахунку показника площі багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_1 не вбачається.
Методикою розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 листопада 2018 року № 315, передбачено, що базою для розподілу загального обсягу спожитої теплової енергії у будівлі/будинку за відсутності приладів розподільного обліку теплової енергії є опалювана площа приміщень, зазначена у договорі про надання послуги з постачання теплової енергії.
Позивачем не доведено, що, починаючи з 01 грудня 2022 року, відповідач здійснював нарахування позивачу плати за послугу з постачання теплової енергії з порушенням вимог закону.
Також суди послалися на відповідні правові висновки, викладені у постановах Верховного Суду.
Короткий зміст вимог касаційної скарги
У червні 2023 року ОСОБА_1 подав до Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 27 лютого 2023 року та постанову Тернопільського апеляційного суду від 02 червня 2023 року, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить оскаржувані судові рішення скасувати й ухвалити нове судове рішення, яким його позов задовольнити.
Надходження касаційної скарги до суду касаційної інстанції
Ухвалою Верховного Суду у складі судді Касаційного цивільного суду
від 03 липня 2023 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху з наданням строку для усунення її недоліків.
У наданий судом строк заявник надіслав матеріали на усунення недоліків касаційної скарги.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової
палати Касаційного цивільного суду від 20 липня 2023 року відкрито касаційне провадження у вказаній справі, витребувано цивільну справу № 607/2611/22
з Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області та надано учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну скаргу.
31 липня 2023 року справа надійшла до Верховного Суду.
Аргументи учасників справи
Доводи особи, яка подала касаційну скаргу
Касаційна скарга ОСОБА_1 мотивована тим, що оскаржувані судові рішення є незаконними, необґрунтованими, судами порушено норми матеріального та процесуального права.
Вказує, що суди належним чином не встановили обставини у справі, а саме особливості нарахування (визначення) плати за послугу з централізованого опалення для населення (фізичних осіб) у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії", суди не врахували порушення вимог постанови КМУ від 30 жовтня
2015 року № 1037 "Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря" та постанови КМУ від 21 липня 2005 року № 630.
При цьому, зазначає, що суди не дослідили докази у справі про те, що відповідач нараховує плату за послугу з постачання теплової енергії виходячи із загальної площі будинку 3 246 кв. м, проте загальна площа будинку є 2 929 кв. м.
Крім того, вказує, що відповідач не виконав вимоги пункту 10 частини першої
статті 7 Закону України "Про житлові комунальні послуги", статті 13 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та Правила надання послуг з постачання теплової енергії.
Суди не перевірили відповідності встановлення органом місцевого самоврядування, зокрема, у рішенні виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 01 грудня 2021 року № 1105 "Про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії т гарячої води" способів визначення у двоставковому тарифі, як його умовно-змінної, так і умовно-постійної частини, на дотримання вимог наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2018 року № 315 "Про затвердження методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг", Порядку формування тарифів на теплову енергію виробництво, транспортування та постачання, вимог Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному сезоні
2021/2022 років, укладеного 30 вересня 2021 року.
Зазначає, що відсутній висновок Верховного Суду у подібних правовідносинах, справа становить значний суспільний інтерес і має для нього виняткове значення.
Відзиви на касаційну скаргу від учасників справи до суду не надходили.
Мотивувальна частина
Позиція Верховного Суду
Частиною третьою статті 3 ЦПК України передбачено, що провадження
у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Підстави касаційного оскарження судових рішень визначені у частині другій
статті 389 ЦПК України.
Підставою касаційного оскарження вказаних судових рішень заявник зазначає неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, а саме відсутність висновку Верховного Суду щодо питання застосування інших норм права у подібних правовідносинах (пункт 3 частини другої статті 389 ЦПК України).
Касаційна скарга ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Мотиви, з яких виходить Верховний Суд, та застосовані норми права
Відповідно до вимог частин першої і другої статті 400 ЦПК України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, перевіряє правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Суд касаційної інстанції перевіряє законність судових рішень лише в межах позовних вимог, заявлених у суді першої інстанції.
Згідно з частиною першою статті 402 ЦПК України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням статті 400 цього Кодексу.
Відповідно до статті 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Встановлено й це вбачається із матеріалів справи, що оскаржувані судові рішення ухвалені з дотриманням норм матеріального та процесуального права, а доводи касаційної скарги цих висновків не спростовують.
За загальним правилом статей 15, 16 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу має право звернутися до суду, який може захистити цивільне право або інтерес у один із способів, визначених частиною першою статті 16 ЦК України, або й іншим способом, що встановлений договором або законом.
Судами встановлено, що з інформаційних запитів, упродовж 2019 - 2022 років позивач неодноразово звертався до відповідача, а також інших підприємств та установ, у яких висловлював свою незгоду з нарахуванням (визначенням) плати за послугу з централізованого опалення для населення, просив роз`яснити йому порядок цього нарахування (визначення), а також задав ряд питань, на які просив надати відповідь.
07 червня 2019 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало ОСОБА_1 відповідь на його звернення від 17 травня 2019 року, у якому роз`яснило йому найменування та порядок застосування законодавства у сфері надання населенню житлово-комунальних послуг та зазначило, що зауваження ОСОБА_1 будуть враховані щодо застосування цього законодавства. Крім цього, роз`яснило заявнику, що здійснення контролю за належною організацією обслуговування населення підприємствами житлово-комунального господарства на відповідній території належить до повноважень органів місцевого самоврядування.
Із відповіді виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 26 червня
2019 року на інформаційний запит позивача від 18 червня 2019 року вбачається, що ОСОБА_1 повідомлено, що рішення виконавчого комітету міської ради
від 13 березня 2019 року № 229 "Про встановлення розміру внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку централізованого водопостачання та водовідведення" підготовлено відповідно до законодавства. Також повідомлено, що схеми внутрішньобудинкових мереж теплопостачання та постачання гарячої води житлового будинку мають знаходитись у підприємств, які надають послуги з утримання та обслуговування цих мереж, тому звернення надіслано за належністю.
У відповіді КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР від 27 червня 2019 року на інформаційний запит ОСОБА_1 від 13 червня 2019 року зазначено, що будинок по АДРЕСА_1, вузлом комерційного обліку не обладнаний та планується його встановлення, про що заявника буде додатково повідомлено.
Як убачається із відповіді КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР
від 24 жовтня 2019 року ОСОБА_1 було надано відповідь на його інформаційний запит від 16 жовтня 2019 року щодо поставлених у ньому питань з приводу тарифів на послугу з централізованого опалення та кількості абонентів, яким надається зазначена послуга.
У відповіді директора ГТОВ "Мрія" Котика О. С. від 30 жовтня 2019 року зазначено, що відповідно до технічного паспорта на будинок за адресою АДРЕСА_1, кількість квартир становить 52. Одна із квартир була розділена на дві окремі квартири із різними власниками, що збільшило кількість особових рахунків. Чотири житлові квартири на першому поверсі будинку їх власниками переобладнано в нежитлові приміщення. Станом на 01 червня 2018 року кількість житлових квартир в будинку і відповідно адресних номерів становить 49. Будь-які рішення Тернопільської міської ради щодо нежитлових приміщень у будинку за вищевказаною адресою підприємству не надавались. Загальна площа квартир
2 745.60 м. кв, житлова - 1 678.20 м.кв. Також у відповіді зазначено, що при передачі вказаного житлового будинку на баланс підприємства деяка документація підприємству не надавалася.
08 листопада 2019 року Міністерством юстиції України на запит ОСОБА_1 від 01 листопада 2019 року надано копію висновку правової експертизи до проекту постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії та типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії".
20 січня 2020 року ОСОБА_1 подав до КПТМ "Теропільміськтеплокомуненерго" ТМР нагадування про необхідність надання відповіді на інформаційний запит від 07 січня 2020 року.
У відповіді КПТМ "Теропільміськтеплокомуненерго" ТМР від 28 лютого 2020 року на запит ОСОБА_1 від 07 січня 2020 року та нагадування від 20 січня
2020 року зазначено, що підприємство зареєстроване за номером 140345319188 в реєстрі, порядок інформування оператором зовнішніх інженерних мереж власників (співвласників) будівлі про намір встановлення вузла комерційного обліку затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06 червня 2018 року
№ 444, повідомлення про безоплатний намір встановлення у будинку
ОСОБА_1 розміщено на сайті підприємства. Індивідуальні теплові носії планується встановити до кінця 2020 року. Трубопроводи внутрішньобудинкових мереж централізованої системи теплопостачання житлового будинку заявника не перебувають на балансі підприємства. Схеми внутрішньобудинкових систем вказаного будинку в підприємстві відсутні.
Із відповіді КПТМ "Теропільміськтеплокомуненерго" ТМР від 19 березня 2020 року вбачається, що на інформаційний запит ОСОБА_1 від 04 березня 2020 року повідомлено, що на виконання вимог Закону України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" підприємство здійснює роботи по встановленню комерційних приладів обліку у багатоквартирних будинках міста Тернополя в складі індивідуального теплового пункту, в тому числі, планує у другому півріччі 2020 року безкоштовно оснастити будинок ОСОБА_1 комерційними приладами обліку теплової енергії та гарячої води ІТП. При цьому, проектна документація на встановлення вузла комерційного обліку буде готова орієнтовно у вересні 2020 року.
Як убачається із відповіді від 19 січня 2021 року, відповідач повідомив позивачу, що станом на 01 січня 2021 року кількість абонентів (квартир) житлових будинків, які отримують послугу з централізованого опалення та в яких відсутні у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засоби обліку теплової енергії, становить 38 843 та 727, відповідно; кількість абонентів (квартир) та житлових будинків, які отримують послугу з централізованого опалення та в яких наявний у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засоби обліку теплової енергії, становить 16.14 та 14, відповідно. Проінформовано, що довідку про погодні умови у грудні можна отримати на сайті підприємства.
У відповіді КПТМ "Теропільміськтеплокомуненерго" ТМР від 09 березня 2021 року зазначено про запуск системи опалення в роботу в опалювальний період
2020/2021 років в будинок за адресою: АДРЕСА_1 . Запуск системи опалення проведено 18 жовтня 2020 року. Крім цього зазначено, за якими формулами здійснюється нарахування плати за надані йому послуги та зазначено, що нарахування плати за послугу з централізованого опалення за жовтень
2020 року споживачам тарифних категорій "населення" проведено перерахунок плати за цю послугу відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 16 грудня 2019 року № 1166 "Про проведення перерахунку"
(із змінами):
665.15*0.8901515152 (коефіцієнт перерахунку) = 592,08 грн.
Відповідно до пунктів 1-4 Типового індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії від 31 жовтня 2021 року, затвердженого постановою КМУ від 21 серпня 2019 року № 830 (у редакції постанови КМУ від 08 вересня
2021 року № 1022), КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР (виконавець) визначило, що договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови надання послуги з постачання теплової енергії для потреб опалення або на індивідуальний тепловий пункт для потреб опалення та приготування гарячої води індивідуальному споживачу. Договір укладено сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 ЦК України. Даний договір є публічним договором приєднання, який набирає чинності через 30 днів з моменту розміщення на веб-сайті виконавця https://teplo.te.ua/. Виконавець має право змінити умови договору. У разі зміни виконавцем умов, крім зміни ціни договору, вони вступають в силу через 30 днів з моменту розміщення змінених умов на веб-сайті виконавця https://teplo.te.ua/. Інформування споживача про намір зміни ціни/тарифу на послугу здійснюється виконавцем відповідно до Порядку інформування споживачів про намір змін ціни/тарифів на комунальні послуги з обґрунтування такої необхідності, затвердженого Мінрегіону від 05 червня
2018 року № 130. Факт приєднання споживача до умов договору (акцептування) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви приєднання (додаток), сплата рахунка за надану послуги, факт отримання послуги.
Як убачається з додатку до Типового індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії, ним є формуляр заяви-приєднання до індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії, який слід заповнити споживачу в разі виявлення бажання споживача приєднатись до Типового індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії з КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР.
У відповіді КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР від 27 липня 2021 року
№ 2061/3 на запит від 16 липня 2021 року ОСОБА_1 повідомлено, що в опалювальний період системи теплопостачання м. Тернополя працюють безперервно, а їх якісне регулювання здійснюється за температурним графіком, який визначає залежність температури теплоносія в подавальному трубопроводі теплової мережі від зміни навантаження опалення залежно від температури зовнішнього повітря. Вказаний температурний облік затверджений заступником міського голови і не змінювався з 2012 року. Цей температурний графік долучено позивачем до позову, у якому зазначено температуру зовнішнього повітря та температуру води.
Наказом КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР № 165 від 28 жовтня
2021 року затверджено розмір плати за абонентське обслуговування. Зокрема, для послуги постачання теплової енергії без урахування витрат, пов`язаних з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку теплової енергії - 18,07 грн з ПДВ на місяць у розрахунку на одного абонента. Наказ набрав чинності з 01 грудня 2021 року.
Додатком 1 до наказу передбачено структуру плати за абонентське обслуговування на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води без урахування витрат, пов`язаних з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку,
додатком 2 до наказу - структуру витрат, пов`язаних з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку.
Відповідно до довідки Тернопільського обласного центру з гідрометеорології
від 01 листопада 2021 року № 9919-03/10/280 середньодобова температура повітря становила 21.10 - 11.4°С, 22.10 - 12.1°С.
Як убачається з відповіді КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР
від 07 грудня 2021 року на запит ОСОБА_1 від 29 листопада 2021 року,
у договорі регламентовано порядок надання підприємством послуг, визначення їх кількості та якості у будинку АДРЕСА_1 . Повідомлено,
що на день надання відповіді програмне забезпечення щодо Методики не закуплялось та не розроблялось, підприємство не використовує його в роботі. У разі застосування Методики вона не є зі статусом з "обмеженим доступом" та із нею можливо ознайомитись.
Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 01 грудня 2021 року № 1105 "Про встановлення тарифів на теплову енергію, послуги з постачання теплової енергії та гарячої води" встановлено тарифи нарахування та здійснення послуг з постачання теплової енергії. Зазначене рішення прийняте, в тому числі, на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному сезоні 2021/2022 років, укладеного 30 вересня 2021 року
(далі - Меморандум).
Відповідно до пункту 1 цього рішення КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР встановлено для застосування тарифів для населення на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води з понижуючими коефіцієнтами, в тому числі 0.817 до тарифу на послугу з постачання теплової енергії, який визначається як сума тарифів на виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів, постачання теплової енергії без урахування витрат на утримання індивідуальних теплових пунктів.
У пункті 13 цього рішення встановлено КПТМ "Тернопільміськтеплокомуненерго" ТМР двоставкові тарифи на послугу з постачання теплової енергії як суму тарифів на виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії без урахування витрат на утримання та ремонт центральних теплових пунктів, постачання теплової енергії без урахування витрат на утримання індивідуальних теплових пунктів за складовими на рівні: 1) для потреб населення:
- умовно-змінна частина двоставкового тарифу - 1328.00 грн/Гкал (з ПДВ);