1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


УХВАЛА

18 жовтня 2023 року

м. Київ

Справа № 9901/221/21

Провадження № 11-156 заі 23

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Шевцової Н.В,

суддівБанаська О. О., Власова Ю. Л., Воробйової І. А., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Желєзного І. В., Кишакевича Л. Ю., Кравченка С. І., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Мартєва С. Ю., Пількова К. М., Прокопенка О.Б., Ситнік О. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Уркевича В. Ю.,

перевірила матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1, в інтересах якої діє адвокат Ангелін Іван Ігорович, на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 вересня 2023 року у справі № 9901/221/21 за позовом ОСОБА_1 до Президента України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, - Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України - про визнання незаконним та скасування рішення,

УСТАНОВИЛА:

У червні 2021 року до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Президента України (далі - відповідач) з вимогою визнати незаконним і скасувати Указ Президента України від 21 травня 2021 року "Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14 травня 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" в частині введення в дію позиції № 667 додатку №1 до рішення Ради національної безпеки та оборони України від 14 травня 2021 року.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 23 червня 2021 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Цією ж ухвалою вирішено питання щодо залучення до участі у справі Ради національної безпеки і оборони України як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

У подальшому, ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 15 липня 2021 року залучено до участі у справі Кабінет Міністрів України як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 11 листопада 2021 року задоволено заяву позивача про збільшення позовних вимог.

Прийнято доповнення до позовних вимог щодо визнання протиправним і скасування Указу Президента України від 05 жовтня 2021 року №497/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 05 жовтня 2021 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" у частині пункту № 667 додатку №6 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 05 жовтня 2021 року "Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", яким застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до особи: ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), що народився ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця російської федерації, громадянина російської федерації.

Ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 вересня 2023 року залишено без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Президента України, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, - Ради національної безпеки і оборони України, Кабінету Міністрів України про визнання незаконним та скасування рішення.

Не погодившись із цим судовим рішенням, 11 жовтня 2023 року представник позивача направив до Великої Палати Верховного Суду апеляційну скаргу, зазначивши, що оскаржувана ухвала порушує право позивача на справедливий розгляд справи незалежним і безстороннім судом через те, що суд не мав права залишати позов без розгляду через неявку на одне судове засідання.

Пунктом 8 частини першої статті 129 Конституції України встановлено, що основною засадою судочинства є, зокрема, забезпечення права на апеляційний перегляд справи.


................
Перейти до повного тексту