ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2023 року
м. Київ
справа №127/2820/22
провадження № 51- 6053ск23
Суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду ОСОБА_1, розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького апеляційного суду від 03 березня 2023 року,
встановила:
постановою Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 17 лютого 2023 року відмовлено у розгляді скарги ОСОБА_2 на постанову про відмову в порушенні кримінальної справи за його заявою стосовно ОСОБА_3, ОСОБА_4
ОСОБА_2 зазначену постанову оскаржив в апеляційному порядку.
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 03 березня 2023 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишено без задоволення, постанову суду першої інстанції - без змін.
ОСОБА_2, не погоджуючись із постановленим судом апеляційної інстанції рішенням, звернуся до Суду із касаційною скаргою, в якій просить ухвалу суду апеляційної інстанції скасувати і призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Крім того, ОСОБА_2 заявив клопотання про відновлення строку на касаційне оскарження вказаного судового рішення.
Перевіривши касаційну скаргу та долучені до неї матеріали, Суд дійшов висновку, що у витребовуванні справи за касаційною скаргою ОСОБА_2 слід відмовити з огляду на таке.
У відповідності до ч. 2 ст. 388 КПК України (1960 року) справа не витребовується, якщо касаційна скарга не відповідає вимогам ст. 350, ч. 2 ст. 383, ст. 384, ч. 2 ст. 386, ч. 1 ст. 398 цього Кодексу. Про прийняте рішення суддя виносить мотивовану постанову, копія якої надсилається прокуророві чи особі, яка подала скаргу. Відмова у витребовуванні справи не перешкоджає витребовуванню справи при повторному надходженні скарги за умови усунення зазначених у постанові суду недоліків і якщо вона надійшла в межах строку, визначеного статтею 386 цього Кодексу, або не пізніше одного місяця з дня одержання копії постанови про відмову у витребовуванні справи.
Частиною 2 ст.383 КПК України (1960 року) визначено, що у касаційному порядку можуть бути перевірені вироки місцевих судів, постанови (ухвали) цих судів у справах про застосування примусових заходів виховного чи медичного характеру, інші постанови (ухвали), які перешкоджають подальшому провадженню у справі, ухвали апеляційного суду, постановлені щодо цих вироків, постанов (ухвал), крім випадків, коли апеляційною інстанцією зазначені рішення скасовано, а справу направлено на нове розслідування чи новий судовий розгляд, а також ухвали апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку щодо видачі особи (екстрадиції).