ПОСТАНОВА
26 вересня 2023 року
м. Київ
справа № 2033/7077/12
провадження № 51-217 впс 23
Голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду ОСОБА_1 розглянув клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про направлення матеріалів кримінальної справи № 2033/7077/12 за його обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,
встановив:
До Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 38 КПК України 1960 року, надійшло клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про направлення матеріалів кримінальної справи № 2033/7077/12 за його обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, із Октябрського районного суду м. Полтави до Фрунзенського районного суду м. Харкова.
Обвинувачений обґрунтовує своє клопотання тим, що з 27 липня 2018 року вказана кримінальна справа знаходилась у провадженні Фрунзенського районного суду м. Харкова. Розпорядженням Голови Верховного Суду № 2/0/9-22 від 08 березня 2022 року "Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану" у звʼязку із неможливістю Фрунзенським районним судом м. Харкова здійснювати правосуддя під час воєнного стану визначено територіальну підсудність судових справ за Октябрським районним судом м. Полтави. При цьому згідно з розпорядженням Голови Верховного Суду від 17 листопада 2022 року № 65 "Про відновлення територіальної підсудності судових справ окремих судів м. Харкова та Харківської області" відновлено територіальну підсудність судових справ, у тому числі, Фрунзенського районного суду м. Харкова. Наразі розгляд вказаної кримінальної справи судом не розпочатий з об`єктивних причин, оскільки усі учасники даної кримінальної справи, в тому числі 10 свідків, мешкають та працюють у м. Харкові. При цьому питання про щодо обов`язкового їх допиту зазначено в ухвалі Апеляційного суду Харківської області від 12 липня 2018 року при скасуванні попереднього вироку Фрунзенського районного суду у вказаній кримінальній справі. Водночас, відсутня можливість проведення судових засідань в режимі відеоконференції, а свідки не мають фізичної та матеріальної можливості брати участь у судових засіданнях в Октябрському районному суді м. Полтави через віддаленість їх місця проживання, чим порушується принцип розгляду справи у розумний строк та доступу до правосуддя. Враховуючи вищенаведене, обвинувачений просить направити вказану кримінальну справу до Фрунзенського районного суду м. Харкова для її оперативного та ефективного розгляду.
Вивчивши наявні матеріали вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року, в окремих випадках, справа може бути передана на розгляд до суду іншої області з метою забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду справи, за місцем проживання чи роботи обвинуваченого або за місцем знаходження більшості свідків.