1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Перейти до правової позиції

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 липня 2023 року

м. Київ

справа № 761/3099/20

провадження № 51-3128км23

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого ОСОБА_1,

суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_4,

прокурора ОСОБА_5,

захисника ОСОБА_6

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу захисника засудженого ОСОБА_7 - адвоката ОСОБА_6 на вирок Київського апеляційного суду від 07 березня 2023 року в кримінальному провадженні № 12019100100009847 за обвинуваченням

ОСОБА_7, громадянина України, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Буча Київської області, проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше неодноразово судимий,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України.

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами

першої та апеляційної інстанцій обставини

Вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 15 вересня 2021 року ОСОБА_7 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_7 звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки та покладено обов`язки, визначені ст. 76 КК України.

Згідно з встановленими судом першої інстанції обставинами, ОСОБА_7 15 жовтня 2019 року близько 21 год., перебуваючи на території режимної установи ДУ "Київський слідчий ізолятор" за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 13, на території помітив латексний виріб зі згортком, у якому знаходився наркотичний засіб метадон (фенадон) масою 3,619 г. Вказаний згорток ОСОБА_7 поклав до спідньої білизни для подальшого особистого вживання, тобто незаконно придбав та почав зберігати при собі вищезазначений наркотичний засіб без мети збуту у великих розмірах.

Після цього, в цей же день в приміщенні оперативної частини режимної установи працівниками ДУ "Київський слідчий ізолятор" у ОСОБА_7 було виявлено та в подальшому при проведенні огляду місця події вилучено в останнього наркотичний засіб метадон (фенадон).

Вироком Київського апеляційного суду від 07 березня 2023 року вирок місцевого суду в частині призначеного ОСОБА_7 покарання та звільнення від його відбування на підставі ст. 75 КК України скасовано. Ухвалено призначити ОСОБА_7 покарання за ч. 2 ст. 309 КК України у виді позбавлення волі на строк 2 роки. В решті вирок місцевого суду залишено без змін.

Вимоги касаційної скарги і доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі захисник засудженого порушує питання про скасування вироку апеляційного суду та призначення нового розгляду в суді апеляційної інстанції.

Касаційна скарга обґрунтована тим, що суд апеляційної інстанції, скасовуючи вирок місцевого суду в частині призначеного покарання та звільнення від його відбування на підставі ст. 75 КК України, своє рішення належним чином не мотивував, зокрема не вказав, чому суд першої інстанції не мав права застосовувати відносно ОСОБА_7 вимоги зазначеної статті, а також чому обставини, на які послався суд першої інстанції у своєму вироку, не можуть бути підставою для звільнення ОСОБА_7 від відбування покарання з випробуванням.

Позиції учасників судового провадження

Захисник підтримав касаційну скаргу, просив її задовольнити .

Прокурор заперечувала проти задоволення касаційної скарги захисника.

Інші учасники судового провадження були належним чином повідомлені про дату, час і місце касаційного розгляду, однак у судове засідання вони не з`явилися. Клопотань про особисту участь у касаційному розгляді, заперечень або повідомлень про поважність причин їх неприбуття до Суду від них не надходило.

Мотиви Суду

Відповідно до приписів ст. 438 КПК України підставами для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення і особі засудженого.

Згідно зі ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги. При цьому наділений повноваження лише щодо перевірки правильності застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.


................
Перейти до повного тексту