1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2023 року

м. Київ

cправа № 903/645/20

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Жукова С.В. - головуючого, Огородніка К.М., Пєскова В.Г.

за участі секретаря судового засідання - Купрейчук С.П.

за участю представників:

арбітражного керуючого - Григор`єва В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Концерн Стирол"

на ухвалу Господарського суду Волинської області від 09.08.2022

та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 19.01.2023

у справі

за заявою Публічного акціонерного товариства "Новоушицький консервний завод"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вог Трейдинг"

про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

1. ПАТ "Новоушицький консервний завод" звернулося до Господарського суду Волинської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ "Вог Трейдинг".

Ухвалою суду від 06.10.2020 відкрито провадження у справі про банкрутство боржника ТзОВ "Вог Трейдинг".

2. Постановою місцевого господарського суду від 23.11.2021 процедуру розпорядження майном у справі про банкрутство ТзОВ "Вог Трейдинг" та повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна) Григор`єва В.В. припинено. ТзОВ "Вог Трейдинг" визнано банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру ТзОВ "Вог Трейдинг" строком на 12 місяців. Скасовано арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно ТзОВ "Вог Трейдинг". Ліквідатором ТзОВ "Вог Трейдинг" призначено арбітражного керуючого Григор`єва В.В.

3. 25.07.2022 ліквідатор ТзОВ "Вог Трейдинг" звернувся до господарського суду із клопотанням, про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства; визнання погашеними вимог кредиторів, що не задоволені у зв`язку із недостатністю майна ТзОВ "Вог Трейдинг"; винесення ухвали про ліквідацію банкрута та затвердження звіту ліквідатора про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат в справі про банкрутство ТзОВ "Вог Трейдинг".

Короткий зміст оскаржуваних судових рішень

4. Ухвалою Господарського суду Волинської області від 09.08.2022 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс ТзОВ "Вог Трейдинг"; ТзОВ "Вог Трейдинг" ліквідовано; визнано погашеними вимоги кредиторів, що не задоволені у зв`язку із недостатністю майна ТзОВ "Вог Трейдинг"; зобов`язано державного реєстратора вчинити дії, передбачені Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та спрямовані на припинення державної реєстрації ТзОВ "Вог Трейдинг"; провадження у справі про банкрутство ТзОВ "Вог Трейдинг" закрито; встановлено, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом України з процедур банкрутства строки або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню; звіт арбітражного керуючого Григор`єва В.В. про нарахування та виплату грошової винагороди у справі № 903/645/20 про банкрутство ТзОВ "Вог Трейдинг" затверджено.

5. Постановою Північно-західного апеляційного господарського суду від 19.01.2023 залишено без змін ухвалу Господарського суду Волинської області від 09 серпня 2022 року у справі № 903/645/20.

Короткий зміст вимог та доводів касаційної скарги

6. До Верховного Суду від Приватного акціонерного товариства "Концерн Стирол" (далі в тексті - Скаржник) надійшла касаційна скарга у якій Скаржник просить суд скасувати ухвалу Господарського суду Волинської області від 09.08.2022 та постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 19.01.2023 та прийняти нове рішення, яким закрити провадження у справі № 903/645/20.

7. В обґрунтування підстав для задоволення касаційної скарги Скаржник наводить наступні доводи, які стали підставою для відкриття касаційного провадження:

7.1. Відсутній висновок Верховного Суду у подібних правовідносинах, щодо застосування приписів ч. 2 ст. 13 ЦК України.

Відзиви

8. Від арбітражного керуючого Григор`єва В.В. надійшов відзив на касаційну скаргу у якому зазначено аргументи щодо необхідності відмови у задоволенні касаційної скарги.

Інші заяви та клопотання

9. Від арбітражного керуючого Григор`єва В.В. надійшли додаткові пояснення до відзиву.

Позиція Верховного Суду

10. Заслухавши у відкритому судовому засіданні доповідь судді доповідача, дослідивши наведені у касаційній скарзі доводи, Верховний Суд вважає, що касаційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а оскаржувані судові рішення - без змін, виходячи з наступного.

11. Відповідно до приписів ст. 300 ГПК України, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права. Суд касаційної інстанції не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати чи приймати до розгляду нові докази або додатково перевіряти докази. У суді касаційної інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції. Зміна предмета та підстав позову у суді касаційної інстанції не допускається. Суд не обмежений доводами та вимогами касаційної скарги, якщо під час розгляду справи буде виявлено порушення норм процесуального права, передбачені пунктами 1, 3, 4, 8 частини першої статті 310, частиною другою статті 313 цього Кодексу, а також у разі необхідності врахування висновку щодо застосування норм права, викладеного у постанові Верховного Суду після подання касаційної скарги.

12. Суди попередніх інстанцій встановили наступні фактичні обставини справи:

12.1. На виконання постанови місцевого господарського суду від 23.11.2021, ліквідатором Григор`євим В.В. здійснено процедуру ліквідації ТзОВ "Вог Трейдинг" та з моменту винесення вказаної постанови, ліквідатором подавалась необхідна звітність до Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

12.2. Ухвалами місцевого господарського суду Волинської області визнано заявлені кредиторські вимоги та за результатом такого визнання кредиторами в даній справі є: ТзОВ "Воленс Трейд"; ТзОВ фірма "Бріс" ЛТД; ПАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс"; ПАТ "Концерн Стирол"; ТзОВ "Вог Трейд"; ТзОВ "Нафтотрейд Ресурс"; ТзОВ "Завод Галичина"; ТзОВ "Вог Рітейл"; ГУ ДПС у Волинській області; ПАТ "Новоушицький консервний завод"; ПАТ "Укргаз-Енерго"; ТзОВ "Імпорт Транс Сервіс".

12.3. З метою формування ліквідаційної маси та підтвердження наявних відомостей про активи банкрута, ліквідатором було надіслано відповідні запити про надання інформації до відповідних установ, на які останні надали наступні відповіді: Державною службою морського та річкового транспорту на запит ліквідатора відповіді надано не було, проте аналогічний запит розпорядника майна служба опрацювала та повідомила, що за наявною інформацією, відсутні записи щодо суден, власником або судновласником яких є банкрут; Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не надало відповіді на запит, проте з огляду на наявність відкритого доступу до онлайн-версій державних реєстрів щодо об`єктів права інтелектуальної власності та інших реєстрів з питань інтелектуальної власності, ліквідатором було здійснено пошук інформації на відповідних веб-порталах, та не було виявлено в боржника об`єктів права інтелектуальної власності.

12.4. Поряд з цим ліквідатором проаналізовано всю наявну первинну документацію банкрута та не виявлено в боржника об`єктів права інтелектуальної власності; ГУ Держгеокадастру у Волинській області на запит ліквідатора відповіді надано не було, проте на аналогічний запит розпорядника майна повідомлено, що відповідно до інформації поданої територіальними структурними підрозділами Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, за боржником не виявлено зареєстрованих земельних ділянок. Також відсутні відомості щодо наявності прав власності на земельні ділянки в отриманих інформаційних довідках з ЄДР речових прав на нерухоме майно; ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області повідомлено, що за банкрутом трактори, самохідні шасі, самохідні сільськогосподарські, дорожньо-будівельні і меліоративні, причіпні та начіпні машини не зареєстровані; Державною авіаційною службою України на запит повідомлено, що у Державному реєстрі цивільних повітряних суден України за банкрутом повітряні судна не зареєстровані; ДП "Український інститут інтелектуальної власності" на запит повідомило, що для надання інформації відносно наявності об`єктів промислової власності, які належать банкруту, необхідно провести іменний патентно-інформаційний пошук вартість проведення якого становить 864 грн. Проте, враховуючи, що в результаті пошуку інформації на онлайн-версіях державних реєстрів щодо об`єктів права інтелектуальної власності та інших реєстрів з питань інтелектуальної власності не було виявлено в банкрута об`єктів права інтелектуальної власності, то кошти за проведення патентно-інформаційного пошуку не сплачувались; Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області на запит ліквідатора відповіді надано не було, проте на аналогічний запит розпорядника майна повідомлено, що в реєстрі будівельної діяльності відсутня інформація щодо наявності у банкрута зареєстрованих повідомлень про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об`єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, відмов у реєстрації таких декларацій та у видачі таких дозволів і сертифікатів; АТ "Українська залізниця" Філією "Головний інформаційно-обчислювальний центр", повідомлено, що інформації про вагони ТзОВ "Вог Трейдинг" (Код ЄДРПОУ: 38390515), як власника, в АБД ПВ немає, крім того підприємство відсутнє в довіднику "Собственники грузовых вагонов государств-участников Содружества". Також в інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви зазначеного підприємства; Державною службою геології та надр повідомлено, що відповідно до відомостей, введених до бази даних Державного науково-виробничого підприємства "Державний інформаційний геологічний фонд України" інформація щодо наявності у боржника спеціальних дозволів на користування надрами відсутня; ГУ ДПС у Волинській області на запит ліквідатора відповіді надано не було, проте на аналогічний запит розпорядника майна надано перелік відкритих банківських рахунків боржника; Волинською митницею Держмитслужби повідомлено, що дата останнього оформлення ТзОВ "Вог Трейдинг" 23.11.2015. Станом на 07.12.2021, відсутні товари, які були ввезені банкрутом та не пройшли митного оформлення; Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку повідомлено, що банкрут серед власників пакетів голосуючих акцій акціонерних товариств відсутній, проте наявність цінних паперів було встановлено під час проведення інвентаризації про що зазначено у відповідному акті інвентаризації; Регіональним сервісним центром МВС у Волинській області повідомлено, що згідно ЄДР транспортних засобів станом на 07.12.2021, за боржником транспортні засоби не зареєстровані; управлінням Держпраці у Волинській області повідомлено, що за боржником великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, не зареєстровано; Державним космічним агентством на запит ліквідатора відповіді надано не було, проте на аналогічний запит розпорядника майна повідомлено, що зареєстрованих унікальних об`єктів космічної діяльності, космічної техніки у банкрута немає.

12.5. Окрім того, було отримано інформаційну довідку з єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо боржника, із змісту якої вбачається відсутність у товариства нерухомого майна.

12.6. Було отримано витяг з ЄДР юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, в результаті чого було встановлено відсутність юридичних осіб засновником яких виступає боржник.

12.7. Із відомостей отриманих на веб-сайтах Міністерства юстиції України щодо "реєстру боржників" та "реєстру виконавчих проваджень" вбачається відсутність в банкрута не виявлених попередньо активів.

12.8. Отримавши витяги з Державного реєстру обтяжень рухомого майна було підтверджено наявність в боржника дебіторської заборгованості, що відображена у відповідному акті інвентаризації, а також встановлено наявність в боржника у власності відповідної кількості паливних матеріалів, про що зазначено в акті інвентаризації товарно-матеріальних цінностей. 10.12.2021 отримано лист ГУ ДПС у Волинській області із проханням вжити заходи для забезпечення виконання посадовими особами боржника вимог управління, на що 21.12.2021 до ГУ ДПС у Волинській області було надіслано відповідний лист-відповідь.

12.9. Дебіторам банкрута було надіслано листи із проханням погасити заборгованість в максимально стислі строки та в разі неможливості погасити всю суму одночасно надати пропозиції щодо розтермінування погашення заборгованості. (скановані копії листів розміщені за веб-посиланням https://prozorro.sale/auction/BRD001-UA-20220707-90473). У свою чергу, на частину вказаних листів було отримано відповіді в яких повідомлено про не визнання наявності дебіторської заборгованості та кошти в якості погашення дебіторської заборгованості на рахунки банкрута не надходили.

12.10. З матеріалів справи вбачається, що 19.01.2022 відбулось засідання комітету кредиторів на якому ліквідатором було повідомлено про необхідність звернення до суду із позовними заявами про стягнення дебіторської заборгованості оскільки в добровільному порядку дебітори повернути заборгованість відмовились. Орієнтовна сума коштів яка була необхідна для сплати судових зборів за подання відповідних позовних заяв та понесення інших судових витрат становила 4365000 грн.

12.11. За результатом розгляду питання порядку денного було вирішено відмовити ліквідатору в створенні фонду для відшкодування витрат ліквідатора в даній справі пов`язаних зокрема із сплатою судового збору за подання позовних заяв до дебіторів банкрута та рекомендувати ліквідатору звернутись до суду із клопотанням про відстрочку сплати судового збору та розглянути питання щодо можливості та умов продажу дебіторської заборгованості банкрута відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

12.12. 24.01.2022 до суду було подано відповідні позовні заяви з метою стягнення дебіторської заборгованості із клопотаннями про відстрочку сплати судового збору. Однак, відповідними ухвалами господарського суду у справах № 903/76/22; № 903/77/22; № 903/78/22; № 903/79/22; № 903/80/22; № 903/81/22; № 903/82/22; № 903/83/22; № 903/84/22; № 903/85/22; № 903/86/22; № 903/87/22; № 903/88/22 було відмовлено в задоволенні вимоги про відстрочку сплати судового збору та відповідно залишено позовні заяви без руху із встановленням десятиденного строку для усунення недоліків шляхом надання суду доказів сплати судового збору. Згодом, через не сплату судового збору позовні заяви у вищенаведених справах не було прийнято до розгляду та не було відкрито провадження у відповідних справах.

12.13. Окрім того, до Волинського окружного адміністративного суду було надіслано лист з проханням видати виконавчий лист для звернення до виконання постанови Волинського окружного адміністративного суду від 26.10.2017 в справі № 803/1245/17 про стягнення на користь ТзОВ "Вог Трейдинг" за рахунок бюджетних асигнувань Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків судового збору в розмірі 2179589, 03 грн., однак, оскільки справа перебуває на перегляді у Верховному Суді то виконавчий лист не видано, а в телефонному режимі повідомлено про можливість його видачі після закінчення перегляду справи.

12.14. З матеріалів справи також вбачається, що 02.02.2022 до суду було подано клопотання з проханням визнати кредиторську заборгованість ТзОВ "Вог Трейдинг" перед ГУ ДПС у Волинській області частині 93627364, 57 грн. вимоги третьої черги; - 95062419, 57 грн. вимоги шостої черги погашеною в повному обсязі та виключити ГУ ДПС у Волинській області з числа кредиторів банкрута у справі № 903/645/20 на вказану суму вимог.

12.15. 11.02.2022 ПАТ "Торговий дім Віан" та ПАТ "Центр обслуговування нерухомості "Норма" було надіслано листи з проханням надати інформацію необхідну для розміщення оголошення про продаж цінних паперів, однак, оскільки відповіді на вищенаведені листи отримано не було, 15.03.2022 останнім було надіслано повторні листи з проханням надати інформацію необхідну для розміщення оголошення про продаж цінних паперів.

12.16. З метою проведення фінансового аналізу із ФОП Іванків О.Я. було укладено договір від 30.10.2020, згідно якого замовник доручає, а виконавець зобов`язується надати послуги з проведення фінансового аналізу банкрута у даній справі та 24.11.2020 останньою розроблено звіт із загальних висновків якого вбачається наступне: відповідності до наведених в звіті показників в таблицях 3 та 4, ще станом на початок 2018 року підприємство вже було збитковим - розмір накопичених непокритих збитків тоді становив 807683, 0 тис. грн.; а за результатами діяльності 2018 року та 9 місяців 2020 року їх сума збільшилася до 2369975,0 тис. грн., і навіть отримані протягом 2019 року чисті прибутки в розмірі 191726, 0 тис. грн. не покрили накопичені збитки й не покращили фінансовий стан ТзОВ "Вог Трейдинг". Значні суми непокритих збитків попередніх періодів "проїдають" власний капітал підприємства, саме вони є причиною від`ємних значень показників власного капіталу ТзОВ "Вог Трейдинг" за всі періоди, що аналізуються (зокрема, показник власного капіталу за 2018 рік дорівнює "мінус" 822531,0 тис. грн.; у 2018 році - 630805,0 тис. грн., а за 9 місяців 2020 року зменшився аж до - 2364823,0 тис. грн.), а це в свою чергу, негативно характеризує існуючий рівень його платоспроможності.

12.17. Окрім того, від`ємне значення показника функціонального капіталу у 2019 році та значне перевищення розміру кредиторської заборгованості над дебіторською, за всі періоди, створює ще більшу загрозу фінансовій стійкості товариства. Тобто, станом на кінець 3 кварталу 2020 року дане підприємство власним капіталом не володіє, що свідчить про повну залежність від зовнішній джерел фінансування. Аналізуючи загальні показники діяльності товариства, слід відзначити, що за досліджуваний період чисельний склад персоналу зазнав незначних змін: у 2018 році на підприємстві працювало 3 особи, у 2019 році - 2 працівники, а станом на 30.09.2020 - лише один працівник на посаді керівника підприємства; заборгованості за розрахунками з оплати праці на кінець 3 кварталу 2020 року немає, отже, можна стверджувати про відсутність причинно-наслідкового зв`язку між погіршенням фінансового стану ТзОВ "Вог Трейдинг" та якістю використання його трудового потенціалу. Що стосується необоротних активів банкрута, то станом на останню звітну дату 30.09.2020 вони повністю відсутні, що позбавляє підприємство можливості ведення в подальшому господарської діяльності. Також, за останні три звітні періоди спостерігається тенденція до скорочення розміру його оборотних активів: з 7324017,0 тис. грн. у 2018 році до 2832217, 0 тис. грн. станом на 30.10.2020, що свідчить про спад підприємницької активності та згортання діяльності. Стосовно показників ліквідності банкрута слід зазначити, що в розрізі аналізованих періодів, переважна більшість з них негативно відрізняються від нормативних значень, окрім того значна їх частина взагалі має від`ємні значення. Так, коефіцієнти поточної ліквідності мають дуже низькі значення, відповідно, 0,9 - у 2018 році, 0,92 - у 2019 році та 0,54 - на кінець 3 кварталу 2020 року, тоді як для нормального функціонування підприємства цей показник повинен перевищувати або бути рівним 1,5. Найбільш жорстким критерієм ліквідності є коефіцієнт абсолютної ліквідності (платоспроможності), він показує, яка частина короткострокових зобов`язань може бути погашена негайно - як бачимо його значення, в розрізі аналізованих періодів, дуже близьке до нуля (0,0000007 - у 2018 році, 0,0000073 - у 2019 році та 0,000006 на кінець 3 кварталу 2020 року. Такі значення даного показника не відповідають нормативу 0,2 - 0,35 і зумовлені мізерними сумами грошових коштів. Також негативно відрізняється від нормативного, що в межах від 0 до 1, значення коефіцієнтів маневреності власних оборотних засобів, які за останні три звітні періоди взагалі від`ємні і відповідно по роках становлять: -0,11 у 2018 році; -0,09 у 2019 році; -0,83 на кінець 3 кварталу 2020 року. Стосовно коефіцієнта покриття, то в розрізі аналізованих періодів всі його значення нижчі мінімально допустимого - одиниці і становлять відповідно: 0,9 у 2018 році, 0,92 у 2019 році та 0,54 у 2020 році, тоді як для нормального функціонування підприємства цей показник повинен бути в межах 1,5-2,0 (а деякі джерела з економічного та фінансового аналізу взагалі подають граничне значення коефіцієнта покриття на рівні 2,5). Аналогічна негативна тенденція і по групі показників, якими оцінювався рівень фінансової стійкості боржника, тобто його незалежності від зовнішніх джерел фінансування. Так, коефіцієнти концентрації власного капіталу та коефіцієнти фінансової автономії за всі три періоди, що підпали під аналіз, мають ідентичні від`ємні значення (відповідно: -0,11 у 2018 році; -0,09 у 2019 році; -0,83 станом на 30.09.2020), тоді як критичне значення на рівні 0,50, а отримані значення свідчать про повну відсутність власного капіталу боржника. Також від`ємні значення коефіцієнтів фінансової залежності та маневреності власного капіталу є свідченням повної залежності підприємства від позикового капіталу, що підтверджується високими значеннями коефіцієнтів концентрації позикового капіталу (відповідно: 1,11 у 2018 році; 1,09 у 2019 році; році та 1,83 станом на 30.09.2020, при критичному значенні 0,5). А поряд з від`ємними значеннями розміру чистих активів та показників поточної платоспроможності за останні три роки й дуже низьких, більше того, від`ємних значеннях коефіцієнтів забезпечення власними засобами за всі періоди: -0,11 у 2018 році;-0,09 у 2019 році; -0,83 станом на 30.09.2020, при критичному рівні 0,1), а також від`ємні значення коефіцієнтів Бівера у 2018 р. та 2020 роках та нижчому за критичне значення 0,2 у 2019 р. (0,0246); все це свідчить про незадовільне фінансове становище ТзОВ "Вог Трейдинг" і його повну залежність від залученого ззовні капіталу, коли позиковий капітал підприємства суттєво перевищує суму його оборотних активів. Отримані значення показників ліквідності та фінансової стійкості є свідченням того, що у боржника є значні проблеми з платоспроможністю. Важливе значення з точки зору оцінки ймовірності банкрутства, яка характеризується неспроможністю погашення зобов`язань, має оцінка рівня рентабельності боржника в розрізі аналітичних показників. Згідно таблиць 3 та 4, за всіма показниками рентабельності спостерігається негативна тенденція до стрімкого зменшення і станом на 30 вересня 2020 року всі вони мають від`ємні значення, що зумовлено відсутністю доходів та власного капіталу в ТзОВ "Вог Трейдинг", а це в свою чергу, свідчить про повну залежність підприємства від позикових коштів. Отже, станом на останню звітну дату (30 вересня 2020 року) присутні всі ознаки потенційного банкрутства боржника, оскільки його фінансовий стан характеризується загальною збитковістю, зниженням рівня ліквідності та фінансової стійкості, адже його зобов`язання значно перевищують наявні активи. Для визначення тих активів, які можливо спрямувати на покриття боргів товариства, у пунктах 2.2.2 та 2.2.4 цього Звіту було проведено ранжування рівня ліквідності його оборотних активів. Безперечно, елементами формування резерву для акумулювання коштів на погашення боргових зобов`язань товариства є всі складові другого розділу активу Балансу, і теоретично, всі присутні види оборотних активів можна розглядати як додаткове джерело фінансування. Однак, важливо врахувати ринкову вартість, рівень ліквідності та можливість стягнення дебіторської заборгованості, а також ймовірність реалізації інших необоротних активів за цінами, не нижчими їх балансової вартості. Тут також слід звернути увагу на те, що такий абсолютно ліквідний вид оборотних активів, як "Грошові кошти та їх еквіваленти" станом на останню звітну дату - 30 вересня 2020 року становить лише 34,0 тис. грн., ця сума не дає можливості підприємству негайно покрити навіть мінімальної частина боргу. Іншими видами швидко ліквідних активів боржника (тобто активів, які можуть бути трансформовані у грошові кошти в найближчій перспективі і які можна використати у якості платіжних засобів) є поточні фінансові інвестиції в розмірі 17608,0 тис. грн., однак, і цих коштів буде недостатньо. І навіть при найоптимістичніших прогнозах щодо стовідсоткового погашення існуючої дебіторської заборгованості та реалізації інших оборотних активів за цінами, не нижче облікових, загальної суми оборотних активів товариства в розмірі 2832217 грн. буде недостатньо для покриття всіх його боргових зобов`язань, які станом на 30 вересня 2020 року становлять 5197040, 0 тис. грн., адже балансова вартість його активів складає лише 54,5 % від загальної суми боргу товариства.


................
Перейти до повного тексту