1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2023 року

м. Київ

справа №686/13500/18

провадження № 51-1025км23

Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду (далі - Суд, колегія суддів) у складі:

головуючого ОСОБА_1,

суддів ОСОБА_2, ОСОБА_3,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_4,

прокурора ОСОБА_5,

захисника ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції),

особи, щодо якої закрито

кримінальне провадження ОСОБА_7 (в режимі відеоконференції),

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді кримінального провадження в суді апеляційної інстанції, на ухвалу Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 29 листопада 2021 року та ухвалу Хмельницького апеляційного суду від 12 грудня 2022 року за обвинуваченням

ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_1,

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, уродженця та жителя АДРЕСА_2,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК, і

ВСТАНОВИВ:

Короткий зміст оскаржуваних судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

Ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 29 листопада 2021 року кримінальне провадження №42018101070000073 від 22 березня 2018 року за обвинуваченням ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК, закрито на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК у зв`язку із тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений ст. 219 КПК.

Ухвалою Хмельницького апеляційного суду від 12 грудня 2022 року вищевказану ухвалу суду першої інстанції залишено без змін.

Вимоги касаційної скарги, узагальнені доводи особи, яка її подала, та заперечень на неї

У касаційній скарзі прокурор посилається на істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, просить скасувати судові рішення і призначити новий розгляд у суді першої інстанції.

Вважає, що строки досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні стороною обвинувачення пропущені не були. На його думку, зі строку досудового розслідування у кримінальному провадженні необхідно було вирахувати два дні, а саме 30 травня 2018 року, коли слідчим у порядку ст. 290 КПК було повідомлено сторону захисту про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування, а також 31 травня 2018 року, коли було надано доступ до матеріалів досудового розслідування. Вважає, що строк досудового розслідування завершувався 07 червня 2018 року, тобто у день направлення обвинувального акта до суду першої інстанції. Зазначає, що судами першої та апеляційної інстанцій було допущено неповноту судового розгляду, а висновки судів не відповідають фактичним обставинам кримінального провадження. Вказує на те, що ухвала апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 419 КПК.

Захисник ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_7 та ОСОБА_8 надіслав до Суду заперечення, в яких вказує, що оскаржувані судові рішення є законними, а тому просить залишити їх без зміни.

Позиції учасників судового провадження

У судовому засіданні:

- прокурор не підтримала касаційну скаргу, просила залишити без зміни оскаржувані судові рішення;

-сторона захисту заперечила доводи касаційної скарги та просила відмовити у її задоволенні.

Мотиви Суду

Суд заслухав суддю-доповідача, перевірив матеріали кримінального провадження, наведені в касаційній скарзі доводи та дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення.

Доводи прокурора зводяться до незгоди із висновками судів попередніх інстанцій про наявність підстав для закриття кримінального провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК, тобто у зв`язку з тим, що після повідомлення особі про підозру закінчився строк досудового розслідування, визначений ст. 219 КПК, крім випадку повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров`я особи.

Положеннями ст. 219 КПК визначено, що строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення у ЄРДР до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження (ч. 1 ст. 219 КПК).


................
Перейти до повного тексту