1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Постанова

24 березня 2023 року

м. Київ

провадження: № 51-921 впс 23

Голова Касаційного кримінального суду Верховного Суду ОСОБА_1 розглянув клопотання захисника ОСОБА_2, яка діє в інтересах обвинувачених ОСОБА_3, ОСОБА_4 про направлення кримінальної справи № 2033/8919/12, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

До Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 38 КПК України 1960 року, надійшло клопотання захисника ОСОБА_2 про направлення кримінальної справи № 2033/8919/12, із Октябрського районного суду м. Полтави до Фрунзенського районного суду м. Харкова.

Захисник обґрунтовує своє клопотання тим, що у провадженні Октябрського районного суду м. Полтави перебуває вказана кримінальна справа № 2033/8919/12 за обвинуваченням ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, і відповідно до матеріалів справи місцем вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень є м. Харків, м. Кременчук та інші, однак більшість потерпілих, свідків, а також експерти мешкають, зареєстровані або працюють у м. Харкові або Харківській області. Зазначає, що відстань від м. Харкова до Октябрського районного суду м. Полтави становить приблизно 300 км в обидва боки, більшість потерпілих є людьми похилого віку, і враховуючи, що у Фрунзенському районному суді м. Харкова територіальну підсудність судових справ відновлено, посилаючись на виняткові обставини, захисник просить з метою забезпечення оперативності й ефективності судового розгляду, направити дану кримінальну справу до зазначеного суду.

Вивчивши наявні матеріали вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року, в окремих випадках, справа може бути передана на розгляд до суду іншої області з метою забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду справи, за місцем проживання чи роботи обвинуваченого або за місцем знаходження більшості свідків.

Із системного аналізу норм КПК України 1960 року випливає, що кримінальна справа може бути передана з одного суду до іншого лише у виняткових випадках, коли іншим чином неможливо забезпечити виконання завдань провадження у кримінальних справах.

Розпорядженням Голови Верховного Суду № 2/0/9-22 від 08 березня 2022 року "Про зміну територіальної підсудності судових справ в умовах воєнного стану" у зв`язку із неможливістю Фрунзенським районним судом м. Харкова здійснювати правосуддя під час воєнного стану визначено територіальну підсудність судових справ цього суду за Октябрським районним судом м. Полтави.


................
Перейти до повного тексту