1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Постанова

17 березня 2023 року

м. Київ

провадження: № 51-876 впс 23

Голова Касаційного кримінального суду Верховного Суду ОСОБА_1 розглянув клопотання прокурора про направлення матеріалів кримінальної справи № 2025/1-93/11 за обвинуваченням ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

До Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 38 КПК України 1960 року, надійшло клопотання прокурора про направлення вказаної кримінальної справи № 2025/1-93/11, із Ленінського районного суду м. Полтави до Близнюківського районного суду Харківської області.

Прокурор обґрунтовує своє клопотання тим, що у провадженні Ленінського районного суду м. Полтави перебуває вищезазначена кримінальна справа щодо ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, та на цей час розгляд справи по суті фактично не розпочатий з об`єктивних причин, оскільки усі учасники даної кримінальної справи мешкають у м. Харкові, і враховуючи, що у даному суді територіальну підсудність судових справ відновлено, посилаючись на виняткові обставини, прокурор просить з метою забезпечення оперативності й ефективності судового розгляду, направити кримінальну справу до вказаного суду, за місцем проживання учасників кримінальної справи.

Вивчивши наявні матеріали вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року, в окремих випадках, справа може бути передана на розгляд до суду іншої області з метою забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду.

Із системного аналізу норм КПК України 1960 року, випливає, що кримінальна справа може бути передана з одного суду до іншого лише у виняткових випадках, коли іншим чином неможливо забезпечити виконання завдань провадження у кримінальних справах.

Між тим, клопотання прокурора не містить обґрунтованих підстав для визнання його доводів винятковими та з яких вбачалася б неможливість забезпечення виконання завдань цього провадження Ленінським районним судом м. Полтави.

Факт перебування учасників кримінальної справи на території іншої області сам по собі не є винятковим випадком у розумінні положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року для направлення кримінальної справи з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів.

Як вбачається із наявної інформації, ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 16 лютого 2022 року кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 направлено до Харківського апеляційного суду для визначення питання підсудності.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 16 лютого 2022 року вищевказану справу повернуто до Комінтернівського районного суду м. Харкова.


................
Перейти до повного тексту