1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Постанова

16 лютого 2023 року

м. Київ

провадження: № 51-921 впс 23

Голова Касаційного кримінального суду Верховного Суду ОСОБА_1 розглянув клопотання захисника ОСОБА_2 в інтересах обвинувачених ОСОБА_3, ОСОБА_4 про направлення кримінальної справи № 2033/8919/12 за обвинуваченням ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_7, з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів,

встановив:

До Касаційного кримінального суду Верховного Суду в порядку ст. 38 КПК України 1960 року, надійшло клопотання захисника ОСОБА_2 про направлення вказаної кримінальної справи № 2033/8919/12, із Октябрського районного суду м. Полтави до Фрунзенського районного суду м. Харкова.

У своєму клопотанні захисник вказує, що місцем вчинення інкримінованих кримінальних правопорушень є м. Харків та м. Кременчук та інші, однак більшість потерпілих, свідків, а також усі експерти проживають, зареєстровані або працюють у м. Харкові та Харківській області. Відстань від м. Харкова до Октябрського районного суду м. Полтави становить приблизно 300 км в обидва боки, до того ж, більшість потерпілих є людьми похилого віку. Тому, враховуючи, що у вказаному суді територіальну підсудність судових справ відновлено, посилаючись на виняткові обставини, захисник просить з метою забезпечення оперативності й ефективності судового розгляду, направити дане кримінальне провадження до зазначеного суду за місцем проживання більшості учасників судового провадження.

Вивчивши наявні матеріали вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно положень ч. 1 ст. 38 КПК України 1960 року, в окремих випадках, справа може бути передана на розгляд до суду іншої області з метою забезпечення найбільш об`єктивного і повного розгляду справи, за місцем проживання чи роботи обвинуваченого або за місцем знаходження більшості свідків.

Із системного аналізу норм КПК України 1960 року випливає, що кримінальна справа може бути передана з одного суду до іншого лише у виняткових випадках, коли іншим чином неможливо забезпечити виконання завдань провадження у кримінальних справах.


................
Перейти до повного тексту