ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2022 року
м. Київ
cправа № 915/590/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Бакуліна С. В. головуючий (доповідач), Кібенко О.Р., Стратієнко Л.В.,
за участю секретаря судового засідання - Федорченка В.М.,
прокурора - Шелеста М.В.,
представників:
позивача-1 - не з`явились,
позивача-2 - не з`явились,
відповідача-1 - не з`явились,
відповідача-2 - не з`явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу заступника керівника Одеської обласної прокуратури
на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 29.09.2022 (головуючий суддя - Діброва Г.І., судді: Принцевська Н.М., Ярош А.І.)
та касаційну скаргу Південного офісу Держаудитслужби від імені якого виступає Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області
на додаткову постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.11.2022 (головуючий суддя - Діброва Г.І., судді: Принцевська Н.М., Ярош А.І.)
у cправі №915/590/21
за позовом керівника Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області, в інтересах держави в особі:
1. Південного офісу Держаудитслужби,
2. Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області
до 1. Врадіївської селищної ради,
2 .Товариства з обмеженою відповідальністю "Інжиніринг Групп Україна"
про визнання недійсними процедури публічної закупівлі та договору про закупівлю робіт,
ВСТАНОВИВ:
1.Короткий зміст позовних вимог
1.1.Керівник Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області, в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби, від імені якого виступає Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області, звернувся до Господарського суду Миколаївської області з позовом до Врадіївської селищної ради та Товариства з обмеженою відповідальністю "Інжиніринг Групп Україна" (далі - ТОВ "Інжиніринг Групп Україна") про:
- визнання недійсним рішення тендерного комітету Врадіївської селищної ради, оформленого протоколом від 16.10.2020 №86, яким визначено переможцем процедури відкритих торгів за предметом закупівлі "Капітальний ремонт вул. І.Врадія від будинку №112 І.Врадія до перехрестя вулиць І.Врадія - Травнева смт. Врадіївка Миколаївська область (UA-2020-09-21-003249-b)" - ТОВ "Інжиніринг Групп Україна";
- визнання недійсним договору №67 на суму 7850000 грн, укладеного 27.10.2020 між Врадіївською селищною радою та ТОВ "Інжиніринг Групп Україна".
1.2.Позовні вимоги обґрунтовано тим, що процедура закупівлі відбулася із порушеннями вимог Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), оскільки тендерна пропозиція переможця не відповідала кваліфікаційним умовам тендерної документації. Визнання недійсними результатів процедури закупівлі є підставою для недійсності укладеного за наслідками такої процедури договору.
2.Стислий виклад обставин справи, встановлених судами першої та апеляційної інстанцій
2.1.21.09.2020 Врадіївською селищною радою Миколаївської області, смт. Врадіївка Миколаївської обл. на веб-порталі оприлюднено оголошення про проведення відкритих торгів UА-2020-09-21-003249-b, тендерну документацію та проект договору щодо закупівлі робіт за предметом Капітальний ремонт вул. І. Врадія від будинку 112 І. Врадія до перехрестя вулиць І. Врадія - Травнева cмт. Врадіївка Миколаївської області.
2.2.Очікувана вартість предмету закупівлі UА-2020-09-21-003249-b становить 7850322 грн, строк виконання робіт - до 31.12.2022, джерело фінансування - Державний бюджет України.
2.3.Тендерна документація на закупівлю робіт по об`єкту "Капітальний ремонт вул. І.Врадія від будинку №112 І.Врадія до перехрестя вулиць І.Врадія - Травнева смт. Врадіївка Миколаївська область" затверджена рішенням тендерного комітету замовника, оформленим протоколом від 21.09.2020 №78.
2.4.Відповідно до вимог, що містяться у частині другій додатку 3 до тендерної документації, учасник повинен забезпечити кваліфікований персонал для виконання передбачених робіт безпосередньо на об`єкті (головний інженер, начальник виробничої ділянки чи/або виконавець робіт, майстер, геодезист тощо).
2.5Також, у додатку 3 до тендерної документації визначено, що документальним підтвердженням кваліфікації персоналу є: копії трудових книжок (перша та остання сторінка із записом), або копії наказів (витяги з наказів), або копії цивільно-правових угод, тощо.
2.6.У підпунктах 1.2.2 пункту 1 додатку 3 до тендерної документації "Наявність обладнання та матеріально-технічної бази" замовником передбачено надання чинних договорів на закупівлю та постачання асфальтобетонної суміші в обсягах, необхідних для виконання ремонту відповідно до технічного завдання (додаток 2 до тендерної документації).
2.7.Відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 додатку 3 до тендерної документації "Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції учасника кваліфікаційним та іншим вимогам замовника" учасники відкритих торгів для підтвердження кваліфікаційного критерію "Наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають знання та досвід" повинні надати довідку про наявність інженерно-технічних працівників для виконання передбачених робіт безпосередньо на об`єкті (головний інженер, начальник виробничої ділянки чи або виконавець робіт, майстер, геодезист тощо). Документальним підтвердженням кваліфікації персоналу, зазначеною в довідці, визначено копії трудових книжок (перша та остання сторінки із записом), або копії наказів (витяги з наказів), або копії цивільно-правових угод, тощо.
2.8.Згідно з підпунктом 2.3.14, підпунктом 7.2.7 додатку 2 до тендерної документації для виконання відповідних робіт передбачено 740 тон асфальтобетонної суміші.
2.9.ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" в тендерній пропозиції надало довідку про наявність інженерно-технічних працівників від 05.10.2020 №195, у змісті якої зазначено про досвід роботи працівників у дорожній галузі, зокрема, головного інженера Нікітіна С.В. - 18 років, начальника виробничої ділянки Галунець О.В. - 16 років, майстра Воронкова С.В. - 19 років.
2.10.На виконання вимог частини другої додатку 3 до тендерної документації відповідач-2 надав копії наказів про прийняття на роботу працівників ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" та копії відповідних цивільно-правових договорів.
2.11.У матеріалах справи міститься договір від 01.09.2020 №01-0920 (далі - договір поставки), укладений ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" (покупець) та приватним підприємством "Добробут-2020" (постачальник; далі - ПП "Добробут-2020") на постачання суміші асфальтобетонної.
2.12.За умовами пунктів 1.1, 2.1, 4.2, 4.4 договору поставки постачальник зобов`язується постачати суміш асфальтобетонну гарячу у необхідній кількості, а покупець зобов`язується приймати та оплачувати у порядку і на умовах, передбачених договором поставки. Загальна вартість договору поставки складається із сум всіх специфікацій, узгоджених сторонами протягом дії договору поставки. Постачальник має право достроково поставити товар, а покупець прийняти і оплатити достроково поставлений товар. Договір поставки діє до 31.12.2020, але в частині розрахунків, гарантійних зобов`язань - до їх повного та належного виконання.
2.13.Специфікацією №1 (додаток №1 до договору поставки) передбачено постачання суміші асфальтобетонної у кількості 740 тон на загальну суму 1953360 грн.
2.14.В електронному аукціоні за процедурою закупівлі № UА-2020-09-21-003249-b, який завершено 16.10.2020, взяло участь три учасника: Товариство з обмеженою відповідальністю "Софт Трейд Юг" (далі - ТОВ "Софт Трейд Юг") з остаточною ціновою пропозицією 7600000 грн, Товариство з обмеженою відповідальністю "Господар-2" (далі - ТОВ "Господар-2") з ціновою пропозицією 7750000 грн та ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" з ціновою пропозицією 7850000 грн.
2.15.За наслідками розгляду і оцінки пропозиції ТОВ "Софт Трейд Юг", яка була найбільш економічно вигідною, замовником розміщено в електронній системі закупівель вимогу про усунення невідповідностей шляхом надання довідки за власноручним підписом щодо залучення чи незалучення субпідрядника/співвиконавця із зазначенням інформації, вказаної в тендерній документації, зі строком виконання до 16:52 год 13.10.2020.
2.16.ТОВ "Софт Трейд Юг" 12.10.2020 о 17:50 розміщено відповідну документацію на веб-порталі "ProZorro" у змісті поданої тендерної пропозиції (довідка від 12.10.2020 №12/10/20-1).
2.17.Рішенням тендерного комітету відповідача-1, оформленим протоколом від 13.10.2020 №84, тендерна пропозиція ТОВ "Софт Трейд Юг" відхилена.
2.18.Згідно з пунктами 5, 6 протоколу від 13.10.2020 №84 відповідно до статті 31 Закону відхилено тендерну пропозицію ТОВ "Софт Трейд Юг", оскільки остання не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства, а саме: учасником не надано підтверджуючої інформації про субпідрядника, яка вимагається тендерною документацією.
2.19.Водночас, пунктом 7 вказаного протоколу зазначено, що замовником помилково висунуто вимогу про усунення учасником порушень, технічної можливості відкликати вимогу про усунення учасником порушень відсутня, то слід вважати дану вимогу недійсною.
2.20.Відтак, тендерна пропозиція ТОВ "Софт Трейд Юг" відхилена відповідно до вимог Закону, таке рішення ТОВ "Софт Трейд Юг" не оскаржено, виконання вимоги, яка є недійсною, не впливає на законність рішення, прийнятого відповідно до статті 31 Закону про відхилення пропозиції ТОВ "Софт Трейд Юг", яка не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства.
2.21.Рішенням тендерного комітету, оформленим протоколом від 15.10.2020 №85, тендерна пропозиція ТОВ "Господар-2" також відхилена.
2.22.Рішенням тендерного комітету відповідача-1, оформленим протоколом від 16.10.2020 №86 визначено переможцем закупівлі відповідача-2, з яким 27.10.2020 Врадіївською селищною радою укладено договір №67 загальною вартістю 7 850 000 грн з ПДВ: на 2020 рік - 2 937 310 грн з ПДВ; на 2021 рік - 2 460 000 грн з ПДВ; на 2022 рік - 2 452 690 грн з ПДВ, згідно з планом фінансування замовника (пункти 1.1, 3.1 договору). Термін виконання робіт - до 31.12.2022 (пункт 2.1 договору).
2.23.Відповідно до оприлюдненого 12.02.2021 на веб-порталі "ProZorro" висновку про результати моніторингу процедури закупівлі №UА-2020-09-21-003249-b, складеного фахівцями Управління, органом контролю встановлено, що тендерна пропозиція переможця відкритих торгів - ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" не відповідала кваліфікаційним критеріям, встановленим замовником в тендерній документації відповідно до статті 16 Закону. Керуючись статтями 2 та 5 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" Управління зобов`язало відповідача-1 здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень в установленому законодавством порядку, зокрема шляхом розірвання договору у відповідності до статті 652 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), та протягом п`яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про усунення порушення законодавства у сфері публічних закупівель, викладеного у висновку, або аргументовані заперечення до висновку, або інформацію про причини неможливості усунення виявленого порушення.
2.24.Відповідач-1 оприлюднив 18.02.2021 через електронну систему закупівель заперечення до вказаного висновку Управління про результати моніторингу процедури закупівлі №UА-2020-09-21-003249-b, в якому, зокрема, зазначив про те, що вимога про розірвання договору суперечить положенням частин першої та другої статті 651 ЦК України, оскільки, ні ЦК України, ані Закон не передбачає можливості та права Управління вимагати розірвання договору. В свою чергу, Врадіївська селищна рада також вказала, що вона, як замовник, не має права розірвати договір з причин, викладених у висновку, та вважає, що вказівки Управління про вжиття заходів щодо розірвання договору є недопустимими, безпідставними, та не відповідають вимогам чинного законодавства. Також, відповідач-1 вважає, що дотримався всіх вимог законодавства у сфері публічних закупівель при проведенні відкритих торгів щодо закупівлі №UА-2020-09-21-003249-b.
3.Короткий зміст рішення суду першої інстанції та постанови суду апеляційної інстанції
3.1.Господарський суд Миколаївської області рішенням від 26.08.2021 у справі №915/590/21 позовні вимоги Керівника Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби, від імені якого виступає Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області, задовольнив у повному обсязі; визнав недійсним рішення тендерного комітету Врадіївської селищної ради, оформлене протоколом від 16.10.2020 №86, яким визначено переможцем процедури відкритих торгів за предметом закупівлі "Капітальний ремонт вул. І.Врадія від будинку №112 І.Врадія до перехрестя вулиць І.Врадія - Травнева смт. Врадіївка Миколаївська область (UA-2020-09-21-003249-b)" - ТОВ "Інжиніринг Групп Україна"; визнав недійсним договір №67 на суму 7850000 грн, укладений 27.10.2020 між Врадіївською селищною радою та ТОВ "Інжиніринг Групп Україна"; вирішив питання про стягнення з відповідачів на користь Миколаївської обласної прокуратури сплаченого судового збору за подання позовної заяви.
3.2.Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що:
- документи, надані відповідачем - 2 для участі у відкритих торгах, не підтверджують кваліфікацію його працівників у дорожній галузі, укладені підприємством угоди з його працівниками закінчують термін своєї дії 31.12.2020, а тому не можуть підтверджувати факту існування у відповідача-2 трудових відносин з працівниками упродовж фактичної дії спірного договору - до 31.12.2022, що, в свою чергу, свідчить про відсутність у ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" наявності кваліфікованих працівників для виконання передбачених договором робіт з капітального ремонту на весь період дії договору;
- на час укладання спірного договору, ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" не могло забезпечити виконання ремонтних робіт у необхідних обсягах, оскільки для підтвердження наявності матеріально-технічної бази щодо проведення відповідних робіт товариством подано укладений з Приватним підприємством "Добробут-2020" договір №01-0920 від 01.09.2020 на постачання суміші асфальтобетонної протягом 2020 року, разом з тим виконання робіт за спірним договором передбачено у 2020 - 2022 роках;
- у зв`язку із неправомірністю спірного рішення тендерного комітету Врадіївської селищної ради, враховуючи, що договір про закупівлю є похідним від результатів проведення процедури закупівлі, оформлених рішенням тендерного комітету, задоволенню підлягає також і вимога прокурора про визнання недійсним договору від 27.10.2020 №67, укладеного між Врадіївською селищною радою та ТОВ "Інжиніринг Групп Україна".
3.3.Південно-західний апеляційний господарський суд постановою від 15.12.2021 рішення Господарського суду Миколаївської області від 26.08.2021 у справі №915/590/21 скасував та прийняв нове рішення, яким у задоволенні позову відмовив; стягнув з Південного офісу Держаудитслужби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Інжиніринг Групп Україна" судові витрати по сплаті судового збору за подання апеляційної скарги у сумі 3405,00 грн.
3.4.Верховний Суд постановою від 14.06.2022 постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 15.12.2021 у справі №915/590/21 скасував, справу передав на новий розгляд до Південно-західного апеляційного господарського суду.
3.5.При новому розгляді Південно-західний апеляційний господарський суд постановою від 29.09.2022 рішення Господарського суду Миколаївської області від 26.08.2021 у справі №915/590/21 - скасував. Відмовив у задоволенні позовних вимог Керівника Первомайської окружної прокуратури Миколаївської області в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби, від імені якого виступає Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області, про визнання недійсним рішення тендерного комітету Врадіївської селищної ради, оформленого протоколом від 16.10.2020 №86, яким визначено переможцем процедури відкритих торгів за предметом закупівлі "Капітальний ремонт вул. І.Врадія від будинку №112 І.Врадія до перехрестя вулиць І.Врадія - Травнева смт. Врадіївка Миколаївська область (UA-2020-09-21-003249-b)" - ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" та визнання недійсним договору №67 на суму 7850000 грн, укладеного 27.10.2020 між Врадіївською селищною радою та ТОВ "Інжиніринг Групп Україна".
3.6.Постанова суду апеляційної інстанції мотивована тим, що:
- прокурор правомірно, з дотриманням вимог ГПК України та Закону України "Про прокуратуру", звернувся з цим позовом до суду в інтересах держави в особі Держаудитслужби;
- ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" належним чином виконало вимоги, визначені у тендерній документації, та надало всю наведену у додатку 3 до тендерної документації замовника інформацію та документи, що підтверджують відповідність його кваліфікаційним критеріям згідно статті 16 Закону України "Про публічні закупівлі";
- прокурором, як у суді першої, так і в суді апеляційної інстанції, не вказано, які саме інтереси держави, що повинні мати матеріальний вираз, порушені внаслідок недотримання визначеної законодавством процедури державної закупівлі та спірного договору, як і не вказано останнім про розмір неефективно використаних бюджетних коштів та не заявлено вимог про відшкодування державі розміру понесених збитків;
- прокурором не зазначено про невідповідність кількості, вартості або ж якості наданих виконавцем послуг, розмір збитків, чи інших істотних порушень, які б могли вплинути на виконання умов оспорюваного договору і спричинення шкоди державі, а його посилання на спричинення збитків є недоведеними належними засобами доказування і передчасними. До того ж, оскільки вимога про визнання договору недійсним у цій справі є похідною від вимоги про визнання недійсним рішення тендерного комітету Врадіївської селищної ради, а судом апеляційної інстанції в цій частині рішення суду першої інстанції скасоване з прийняттям нового рішення про відмову у задоволенні цієї позовної вимоги, така позовна вимога про визнання недійсним договору не може бути задоволена.
3.7.Південно-західний апеляційний господарський суд додатковою постановою від 07.11.2022 задовольнив заяву ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" про стягнення витрат на правничу допомогу; стягнув з Південного офісу Держаудитслужби та Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області на користь ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" витрати на правничу допомогу у розмірі 22000 грн.
4.Короткий зміст вимог касаційної скарги та її обґрунтування. Доводи інших учасників справи
4.1.Заступник керівника Одеської обласної прокуратури звернувся до Верховного Суду з касаційною скаргою, в якій просить постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 29.09.2022 у справі №915/590/21 скасувати та залишити в силі рішення Господарського суду Миколаївської області від 26.08.2021 у справі №915/590/21.
4.2.Заступник керівника Одеської обласної прокуратури, обґрунтовуючи підстави касаційного оскарження, посилається на пункт 1 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), зазначаючи, що судом апеляційної інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення не враховано висновків Верховного Суду, викладених у постановах від 03.12.2021 у справі №906/1061/20, від 27.01.2020 у справі №761/26815/17, від 05.08.2021 у справі №911/1236/20, від 30.06.2022 у справі №927/774/20, від 23.09.2021 у справі №910/11608/20, від 22.08.2018 у справі №925/1265/16, від 29.05.2019 у справі №310/11024/15-ц, від 05.06.2018 у справі №338/180/17, від 11.09.2018 у справі №905/1926/16, від 30.01.2019 у справі №569/17272/15-ц, від 01.10.2019 у справі №910/3907/18, від 09.02.2021 у справі №381/622/17, від 15.10.2019 у справі №810/3895/17, щодо застосування статей 1, 5, 16, 20, 22, 31 Закону України "Про публічні закупівлі", статей 203, 215 Цивільного кодексу України. Також скаржником зазначено про порушення апеляційним судом норм процесуального права, а саме статей 73, 77, 86, 236, 269, 316 ГПК України.
4.3.ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" подало відзив на касаційну скаргу, в якому заперечує викладені в скарзі доводи та просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову апеляційного суду -без змін. Крім того, ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" зазначає, що аналіз висновків, зроблених у постанові суду апеляційної інстанції, що оскаржується, не свідчить про їх невідповідність висновкам, викладеним у постановах Верховного Суду, на які посилається скаржник у касаційній скарзі. Ці висновки не є різними за своїм змістом, а зроблені судами з урахуванням різних фактичних обставин, встановлених судами попередніх інстанцій у кожній справі, які формують зміст правовідносин і зумовили прийняття відповідного рішення, що не дає підстави вважати правовідносини у цих справах подібними.
4.4.Врадіївська селищна рада також подала відзив на касаційну скаргу, в якому, зазначаючи про те, що ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" належним чином виконало вимоги, визначені у тендерній документації, а також вказуючи на відсутність порушених прав держави у спірних правовідносинах, просить залишити касаційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову апеляційного суду - залишити без змін.
4.5.Крім того, Південний офіс Держаудитслужби, від імені якого виступає Управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області, звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою на додаткову постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.11.2022 у справі №915/590/21, в якій просить скасувати цю додаткову постанову та ухвалити нове рішення, яким судові витрати на правничу допомогу ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" у розмірі 22000 грн покласти на Первомайську окружну прокуратуру Миколаївської області.
4.6.06.12.2022 від ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" надійшло клопотання про відкладення розгляду справи №915/590/21 у зв`язку із зайнятістю представника цього товариства в інших судових справах.
4.7.Розглянувши зазначене клопотання, Суд дійшов висновку про відмову у його задоволенні з огляду на те, що за положеннями статті 129 Конституції України, статті 2 ГПК України одним із завдань судочинства є своєчасний розгляд справи, що відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, а відкладення розгляду справи є правом суду, основною передумовою для якого є неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.
4.8.Враховуючи, що Суд повідомив учасників справи про дату, час та місце судового засідання, а також те, що явка сторін обов`язковою не визнавалась, виходячи зі змісту статей 202, 216 ГПК України, у Суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи. Крім того колегія суддів враховує, що по-перше, представник ТОВ "Інжиніринг Групп Україна" на власний розсуд визначив пріоритетність участі у судових засіданнях Очаківського міськрайонного суду над участю у судових засіданнях з розгляду Верховним Судом цієї касаційної скарги; по-друге, представник позивача не був позбавлений можливості прийняти участь в судовому засіданні, зокрема в режимі відеоконференції, у тому числі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, однак не скористався таким правом.
5.Позиція Верховного Суду
5.1.Причиною виникнення спору у справі стало питання щодо наявності/відсутності підстав для визнання недійсними результатів процедури публічної закупівлі та договору про закупівлю робіт за позовними вимогами, які заявлені прокурором в інтересах держави в особі Південного офісу Держаудитслужби.
5.2.Суди обох інстанцій дійшли правомірного висновку, який прокурором та сторонами спору не оспорений, що прокурор правильно визначив у цій справі позивача у спірному правовідношенні, оскільки Держаудитслужба є органом державного фінансового контролю, головним завданням якої є, зокрема, здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, і реалізує вона його (державний фінансовий контроль), зокрема, через здійснення перевірки закупівель, що і відбулось у даному випадку у спосіб надання висновку від 12.02.2021 про результати моніторингу процедури закупівлі №UА-2020-09-21-003249-b.
Щодо господарсько-правового спору в частині визнання недійсним рішення тендерного комітету
5.3.Переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого відповідає всім критеріям та умовам, що визначені у тендерній документації, і визнана найбільш економічно вигідною, та якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю, або учасник, якому замовник повідомив про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі;
тендерна документація - документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель;
тендерна пропозиція - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації (пункти 18, 31, 32 частини першої статті 1 Закону України "Про публічні Закупівлі", далі Закон).