1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

5 грудня 2022 року

м. Київ

справа № 754/9245/21

провадження № 51-2848км22

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого ОСОБА_2,

суддів ОСОБА_3, ОСОБА_4,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_5,

прокурора ОСОБА_6,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу засудженого ОСОБА_1 на вирок Київського апеляційного суду від 27 червня 2022 року щодо

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, зареєстрованого в АДРЕСА_1 ), жителя цього міста ( АДРЕСА_2 ), раніше судимого, а саме: 30 листопада 2020 року Дніпровським районним судом м. Києва за ч. 1 ст. 309 Кримінального кодексу України (далі - КК) до покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік, на підставі

ст. 75 КК звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік,

обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2

ст. 309 КК.

Зміст оскарженого судового рішення і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За вироком Деснянського районного суду м. Києва від 15 липня 2021року ОСОБА_1 засуджено за ч. 2 ст. 309 КК до покарання у виді штрафу в розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 грн, який визначено виконувати самостійно від вироку Дніпровського районного суду м. Києва від 30 листопада 2020 року.

Згідно із зазначеним вироком ОСОБА_1 визнано винуватим у тому, що він

15 травня 2021 року близько 03:00, перебуваючи на вул. Електротехнічній, 30 у

м. Києві знайшов на землі, тим самим незаконно придбав, психотропну речовину, обіг якої обмежено, - амфетамін масою 0,220 г, яку поклав до лівої кишені куртки, у яку був одягнутий, та почав незаконно зберігати вказану психотропну речовину при собі, без мети збуту.

Того ж дня 03:15 навпроти АЗС "Аміс", розташованої за вищевказаною адресою, він був зупинений працівниками поліції, на запитання яких щодо наявності заборонених речей повідомив, що зберігає при собі амфетамін, та у присутності двох понятих добровільно видав поліетиленовий зіп-пакет червоного кольору, всередині якого була психотропна речовина - амфетамін, масою 0,220 г.

За вироком Київського апеляційного суду від 27 червня 2022 задоволено апеляційну скаргу прокурора, вирок місцевого суду в частині призначеного ОСОБА_1 покарання скасовано та ухвалено новий вирок, яким засуджено ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 309 КК із застосуванням положень статей 71, 72 цього Кодексу до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 1 рік 1 місяць.

У решті вирок суду першої інстанції залишено без зміни.

Вимоги та доводи особи, яка подала касаційну скаргу

У своїй касаційній скарзі засуджений, посилаючись на невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого просить вирок апеляційного суду скасувати і залишити без змін вирок суду першої інстанції.

Так, засуджений стверджує, що апеляційний суд, скасовуючи вирок місцевого суду в частині призначеного покарання з підстав його м`якості та ухвалюючи свій вирок, належним чином не врахував тяжкості вчиненого злочину, того, що в нього на утриманні перебуває сім`я, зокрема малолітня дочка, відсутності скарг за місцем проживання, повного визнання ним вини у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення, щирого каяття та активного сприяння розслідуванню.

Позиції інших учасників судового провадження

У судовому засіданні прокурор заперечував щодо задоволення касаційної скарги засудженого, просив залишити її без задоволення, а рішення - без зміни.

Учасникам судового провадження було належним чином повідомлено про дату, час та місце розгляду судового розгляду, проте в судове засідання вони не з`явилися. Заперечень і клопотань про відкладення розгляду судового розгляду не надходило.

Мотиви Суду

Заслухавши доповідь судді, доводи засудженого, захисника та прокурора, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали кримінального провадження, колегія суддів уважає, що касаційна скарга засудженого не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно із ч. 1 ст. 433 Кримінального процесуального кодексу України (далі ? КПК) суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Висновок суду про доведеність винуватості та кваліфікація дій засудженого за ч. 2

ст. 309 КК у касаційній скарзі не оспорюються, а тому в касаційному порядку не перевіряються.


................
Перейти до повного тексту