1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 листопада 2022 року

м. Київ

справа № 369/18296/21

провадження № 51-2270км 22

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати

Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого ОСОБА_3,

суддів ОСОБА_4, ОСОБА_5,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_6,

прокурора ОСОБА_7,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу захисника засудженої ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_8 на ухвалу Київського апеляційного суду від 02 травня 2022 року про відмову у відкритті апеляційного провадження.

Зміст судових рішень

За вироком Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13 січня 2022 року ОСОБА_1 визнано винуватою у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 2 статті 15 частиною 1 статті 185 Кримінального кодексу України (далі - КК), та призначено їй покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік.

На підставі статті 75 КК звільнено від відбування покарання у виді обмеження волі з випробуванням з іспитовим строком 1 рік.

На підставі статті 76 КК зобов?язано ОСОБА_1 в період іспитового строку: періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Київський апеляційний суд ухвалою від 02 травня 2022 року відмовив у відкритті провадження за апеляційною скаргою захисника ОСОБА_1 - адвоката ОСОБА_8 на вирок Києво-Святошинського районного суду Київської області від 13 січня 2022 року.

Вимоги касаційної скарги і узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі захисник засудженої просить скасувати ухвалу Київського апеляційного суду від 02 травня 2022 року та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції, посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону.

Так, істотне порушення вимог кримінального процесуального закону захисник убачає у тому, що апеляційний суд, відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, застосував положення частини 2 статті 394 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК) щодо особливостей апеляційного оскарження окремих судових рішень, не врахувавши, що ці особливості не стосуються можливості оскарження з інших підстав, не вказаних у статті 394 КПК.

Позиції учасників судового провадження

Прокурор у судовому засіданні заперечувала проти задоволення касаційної скарги, просила ухвалу Київського апеляційного суду від 02 травня 2022 року про відмову у відкритті апеляційного провадження залишити без зміни.

Від засудженої та її захисника до Суду надійшли заяви, в яких вони зазначають, що вимоги касаційної скарги підтримують в повному обсязі та просять касаційний розгляд проводити без їх участі.

Від представника потерпілого надійшла заява про те, що ТОВ "Епіцентр" не має матеріальних та моральних претензій до ОСОБА_2 та просить касаційний розгляд проводити без його участі.

Мотиви Суду

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла таких висновків.

Згідно зі статтею 433 КПК суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правильність правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, яких не було встановлено в оскаржуваному судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.

Відповідно до приписів статті 438 КПК підставами для скасування або зміни судового рішення судом касаційної інстанції є: істотне порушення вимог кримінального процесуального закону; неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність; невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.

При вирішенні питання про наявність зазначених у частині 1 статті 438 КПК підстав суд касаційної інстанції має керуватися статтями 412-414цього Кодексу (частина 2 статті 438 КПК).


................
Перейти до повного тексту