1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У х в а л а

31 жовтня 2022 року

м. Київ

Справа № 2318/1249/2012

Провадження № 14-96звц22

Велика Палата Верховного Суду у складі

судді-доповідача Гудими Д. А.,

суддів Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.

розглянула клопотання ОСОБА_1 (далі - заявник) про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів і про зупинення вчинення виконавчих дій

у провадженні за заявою заявника про перегляд за виключними обставинами ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 31 серпня 2012 року, ухвали Апеляційного суду Черкаської області від 30 липня 2012 року та рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 16 травня 2012 року (далі - заява про перегляд судового рішення)

у справі за позовом ОСОБА_2 (далі - позивач) до заявника про захист честі, гідності та стягнення відшкодування моральної шкоди і

в с т а н о в и л а:

27 жовтня 2022 року до Великої Палати Верховного Суду від заявника надійшла заява від 20 жовтня 2022 року (відправлена 21 жовтня 2022 року) про перегляд судового рішення за виключними обставинами у зв`язку з встановленням міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні даної справи судом (пункт 2 частини третьої статті 423 Цивільного процесуального кодексу (далі - ЦПК) України).

28 жовтня 2022 року суддя-доповідач перевірив заяву про перегляд судового рішення на відповідність вимогам статті 426 Цивільного процесуального кодексу України, відкрив провадження за виключними обставинами та призначив справу до розгляду Великою Палатою Верховного Суду.

У заяві про перегляд судового рішення заявник просив про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою (частина перша статті 212 ЦПК України).

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (частина третя статті 212 ЦПК України).

Відповідно до абзацу першого пункту 45 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі - Положення) підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи, зокрема, можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого електронного кабінету та власних технічних засобів.

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку (пункт 49 Положення).

Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку (ВКЗ) розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.


................
Перейти до повного тексту