1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2022 року

м. Київ

справа №600/2927/21-а

адміністративне провадження № К/990/893/22

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

головуючого - Бучик А.Ю.,

суддів: Мороз Л.Л., Стеценка С.Г.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на ухвалу Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09.12.2021 (колегія суддів: Полотнянко Ю. П., Драчук Т. О. Смілянець Е. С.) у справі №600/2927/21-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання неправомірними дій та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ :

Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 22.09.2021 позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії за вислугу років з 01 грудня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" від 14.05.2021 року № 33/46-110/5178, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років та інших додаткових видів грошового забезпечення.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області здійснити з 01 грудня 2019 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 74% грошового забезпечення з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років та інших додаткових видів грошового забезпечення, зазначених у довідці про розмір грошового забезпечення Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Чернівецькій області" від 14.05.2021 № 333/46-110/5178 (із врахуванням раніше виплачених сум), без обмежень максимальним розміром такої пенсії.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати (судовий збір) у сумі 908,00 грн.

В іншій частині позову відмовлено.

Не погодившись із зазначеним рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2021 апеляційна скарга залишена без руху, оскільки вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 КАС України.

При цьому особі, яка подала апеляційну скаргу, запропоновано протягом десяти днів з моменту отримання даної ухвали звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку.

19.11.2021 копію ухвали надіслано відповідачу через систему «Електронний суд».

26.11.2021 на виконання вимог ухвали від 19.11.2021 через систему «Електронний суд» надійшло клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке обґрунтовано тим, що з 01.09.2021 по 31.10.2021 включно до юридичного відділу ГУПФУ в Чернівецькій області надійшло 2882 документа, з яких 1188 судових рішень. Водночас, у зв`язку з перебуванням у відпустках та в стані тимчасової непрацездатності працівників відділу представництва в судах працювало фактично 2 з 9 працівників, що унеможливило вчасне опрацювання вказаних вище документів.

Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 09.12.2021 відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області.

Постановляючи ухвалу, апеляційний суд виходив з того, що апеляційна скарга подана з пропуском строку на апеляційне оскарження судового рішення, наведені в клопотанні причини пропуску строку визнані неповажними.

Не погоджуючись з ухвалою суду апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судами норм процесуального права, просить її скасувати та направити справу для продовження розгляду.

Касаційна скарга обґрунтована тим, що оскаржуваною ухвалою порушено право відповідача на апеляційне оскарження. Вказує на неможливість ГУПФУ оперативно опрацювати велику кількість судових рішень, що надійшли за той час, оскільки у зв`язку з перебуванням у відпустках та в стані тимчасової непрацездатності працівників відділу представництва працювало фактично 2 з 9 працівників.

Ухвалою Верховного Cуду від 08.02.2022 відкрито касаційне провадження.

Відзив на касаційну скаргу не надходив.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши доводи касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 295 КАС України передбачено строки апеляційного оскарження.

Частиною 1 вказаної статті визначено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Згідно з частиною 3 статті 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання п

................
Перейти до повного тексту