1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 жовтня 2022 року

м. Київ

справа № 640/2868/22

адміністративне провадження № К/990/17796/22

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача Стеценка С.Г.,

суддів: Тацій Л.В., Стрелець Т.Г.,

розглянувши в письмовому провадженні в касаційному порядку адміністративну справу № 640/2868/22

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві

про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,

за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2022 року (головуючий суддя: Каракашьян С. К.) та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2022 року (колегія у складі: головуючого судді Єгорової Н.М., суддів: Федотова І. В., Чаку Є.В.)

В С Т А Н О В И В:

ІСТОРІЯ СПРАВИ

Короткий зміст позовних вимог

1. У грудні 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, в якому просила:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення нарахування та виплати пенсії померлого ОСОБА_2 відповідно до вимог чинного законодавства;

- зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії померлого ОСОБА_2 ;

- стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві на користь ОСОБА_1 недоплачену суму пенсії в розмірі 1 148 382,23 грн.

2. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що після смерті батька їй стало відомо, що останньому не дораховувалась пенсія згідно рішення Деснянського районного суду м. Києва від 28 січня 2010 року № 2а-33/10.

Тобто позивач не погоджується із діями відповідача щодо належного виконання рішення Деснянського районного суду м. Києва, прийнятого на користь померлого батька позивача.

Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій

3. Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 26 січня 2022 року, залишеною без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2022 року відмовив у відкритті провадження у справі.

4. Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суди першої та апеляційної інстанцій виходили з того, що у разі коли наявний спір не про суми, які належали, були нараховані пенсіонеру за життя і не виплачені, чи про суми, які були присудженні йому на підставі рішення суду, а про право позивача на відповідний перерахунок та виплату пенсії в спорі, який не вирішено, то такі правовідносини не допускають правонаступництва, оскільки право на призначення та перерахунок пенсії має особистий характер.

Короткий зміст вимог касаційної скарги

5. Не погоджуючись з вказаними судовими рішеннями, 12 липня 2022 року ОСОБА_1 звернулася до Верховного Суду із касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2022 року.

6. Обґрунтовуючи касаційну скаргу, скаржниця зазначає, що судами попередніх інстанцій допущено порушення норм процесуального права.

Також позивач наголосила, що всі недоплачені кошти її батьку Пенсійним фондом України мають бути виплачені навіть після його смерті, а саме їй як доньці та єдиній спадкоємиці.

ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ ТА КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ

7. В автоматизованій системі документообігу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду 12 липня 2022 року зареєстровано вказану касаційну скаргу.

8. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12 липня 2022 року, визначено склад колегії суддів: головуючий суддя Стеценко С. Г., судді: Тацій Л. В., Стрілець Т. Г.

9. Ухвалою Верховного Суду від 27 липня 2022 року касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2022 року залишено без руху та надано скаржниці строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення касаційної скарги без руху, шляхом подання до суду уточненої касаційної скарги (заяви про уточнення касаційної скарги) в частині вимог до суду касаційної інстанції, з урахуванням його повноважень, визначених статтею 349 КАС України та зазначенням неправильного застосування судами норм матеріального права чи порушення норм процесуального права, а також шляхом подання до суду документа про сплату судового збору.

10. Ухвалою Верховного Суду від 29 серпня 2022 року відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 січня 2022 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 13 червня 2022 року.

11. Ухвалою Верховного Суду від 17 жовтня 2022 року закінчено підготовку справи до касаційного розгляду і, враховуючи приписи п. 3 ч. 1 ст. 345 КАС України постановлено здійснювати такий в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами з 18 жовтня 2022 року.

ПОЗИЦІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ

12. Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та доводам касаційної скарги, а також виходячи з меж касаційного перегляду справи, визначених ст. 341 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), колегія суддів зазначає наступне.


................
Перейти до повного тексту