1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 вересня 2022 року

м. Київ

справа № 152/510/21

провадження № 51-1415км22

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого ОСОБА_3

суддів ОСОБА_4., ОСОБА_5.,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_6.,

прокурора ОСОБА_7.,

засудженого (у режимі відеоконференції) ОСОБА_1,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу прокурора ОСОБА_8 на ухвалу Вінницького апеляційного суду від 23 лютого 2022 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021020150000050 від 13 квітня 2021 року, за обвинуваченням

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Шаргород Вінницької області, який згідно з матеріалами кримінального провадження зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (далі - КК України).

Зміст судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За вироком Шаргородського районного суду Вінницької області від 02 червня 2021 року ОСОБА_1 визнано винуватим за ч. 3 ст. 185 КК України та призначено йому покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки.

Відповідно до статей 75, 76 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням на строк 2 роки 6 місяців.

Вирішено питання щодо речових доказів та процесуальних витрат.

Згідно з цим вироком ОСОБА_1 06 квітня 2021 року близько 09:00 проник до гаража на території домоволодіння АДРЕСА_2, звідки викрав належні ОСОБА_2 електроінструменти загальною вартістю 1707,70 грн.

Вінницький апеляційний суд ухвалою від 23 лютого 2022 року вирок Шаргородського районного суду Вінницької області від 02 червня 2021 року стосовно ОСОБА_1 залишив без змін, а апеляційну скаргу прокурора ОСОБА_9

- без задоволення.

Вимоги та узагальнені доводи особи, яка подала касаційну скаргу

У касаційній скарзі прокурор ОСОБА_10., посилаючись на істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення й особі засудженого внаслідок м`якості, просить скасувати ухвалу апеляційного суду та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції. Зазначає, що апеляційний суд не звернув уваги на доводи прокурора про неможливість застосування до ОСОБА_1 положень ст. 75 КК України. Вказує, що засуджений раніше притягувався до кримінальної відповідальності, у тому числі за вчинення тяжких корисливих злочинів, а також неодноразово звільнявся судами від відбування покарання з випробуванням. Стверджує, що відбуття ОСОБА_1 покарання надалі не вплинуло на його перевиховання, оскільки менш ніж за пів року після звільнення від відбування покарання за попереднім вироком він вчинив новий корисливий злочин. Також прокурор стверджує, що суди не визнали обставиною, яка обтяжує покарання, рецидив злочинів та безпідставно встановили факт добровільного відшкодування потерпілому завданої шкоди. Вважає, що ухвала апеляційного суду не відповідає вимогам статей 370, 419 Кримінального процесуального кодексу України (далі

- КПК України).

Позиції учасників судового провадження

Прокурор ОСОБА_7підтримав касаційну скаргу прокурора, просив її задовольнити.

Засуджений ОСОБА_1 заперечував проти задоволення касаційної скарги прокурора, просив залишити ухвалу апеляційного суду без зміни.

Мотиви Суду

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали кримінального провадження, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню на таких підставах.

Згідно з вимогами ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу. Суд касаційної інстанції переглядає судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у межах касаційної скарги.

Відповідно до ст. 438 КПК України підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону; неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність; невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого.


................
Перейти до повного тексту