1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


УХВАЛА

31 серпня 2022 року

м. Київ

Справа № 686/24767/20

Провадження № 14-77зц22

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Ткачука О. С.,

суддів: Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М.,Желєзного І. В., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В.

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 про перегляд постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 29 червня 2022 року у справі за позовом ОСОБА_1 до держави України в особі Хмельницького окружного адміністративного суду, третя особа - Державна казначейська служба України, про відшкодування моральної шкоди,

УСТАНОВИЛА:

У жовтні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до держави України в особі Хмельницького окружного адміністративного суду, третя особа - Державна казначейська служба України, в якому просив стягнути з держави України на свою користь 12 000 000 000,00 грн моральної шкоди, завданої невиконанням рішень Верховного Суду України та Верховного Суду у справі № 2270/14181/11 у формі активної незаконної бездіяльності, незаконних дій та рішень у період з 23 квітня 2020 року до 06 жовтня 2020 року включно.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 березня 2020 року, залишеним без змін постановою Хмельницького апеляційного суду від 05 квітня 2021 року, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 29 червня 2022 року касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково. Рішення Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 04 березня 2020 року та постанову Хмельницького апеляційного суду від 05 квітня 2021 року в частині вимог ОСОБА_1 до держави України в особі Хмельницького окружного адміністративного суду про відшкодування моральної шкоди скасовано. Провадження у справі в цій частині закрито на підставі пункту 1 частини першої статті 255 ЦПК України, оскільки спір не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. В іншій частині судові рішення залишені без змін.

19 серпня 2022 року ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку подав до Великої Палати Верховного Суду касаційну скаргу, у якій просить скасувати постанову Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 29 червня 2022 року та ухвалити нове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити.

Вивчивши заяву та додані матеріали, Велика Палата Верховного Суду вважає, що у прийнятті заяви слід відмовити з огляду на таке.

Відповідно до частини другої статті 6 і частини другої статті 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України та зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції. У складі Верховного Суду діють, зокрема, Касаційний цивільний суд і Велика Палата Верховного Суду (частина перша статті 36, пункти 1, 5 частини другої статті 37 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 45 цього Закону, Велика Палата Верховного Суду у визначених законом випадках здійснює перегляд судових рішень у касаційному порядку з метою забезпечення однакового застосування судами норм права у випаду передачі справи на розгляд Великої Палати судом касаційної інстанції відповідно до статті 403 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).


................
Перейти до повного тексту