1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У Х В А Л А

13 липня 2022 року

м. Київ

Справа № 910/13783/20

Провадження № 12-15зг22

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідачки Рогач Л. І.,

суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Штелик С. П.,

розглянула матеріали апеляційної скарги Вільної первинної профспілки Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський обласний протитуберкульозний диспансер" (далі - Профспілка) на ухвалу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 6 червня 2022 року у справі за позовом Профспілки до Львівської обласної ради та Управління майном спільної власності Львівської обласної ради про скасування рішення Львівської обласної ради № 874 від 10 вересня 2019 року та зупинення дії наказу Управління майном спільної власності Львівської обласної ради № 71-3 від 3 березня 2020 року і

ВСТАНОВИЛА:

Профспілка звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Львівської обласної ради та Управління майном спільної власності Львівської обласної ради про скасування рішення Львівської обласної ради № 874 від 10 вересня 2019 року та зупинення дії наказу Управління майном спільної власності Львівської обласної ради № 71-3 від 3 березня 2020 року.

Господарський суд міста Києва рішенням від 8 липня 2021 року в задоволенні позову Профспілки відмовив.

Постановою від 14 лютого 2022 року Північний апеляційний господарський суд перевірене судове рішення залишив без змін.

У березні 2022 року Профспілка звернулася з касаційною скаргою, в якій просила постанову суду апеляційної інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити в повному обсязі.

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалою від 2 травня 2022 року залишив касаційну скаргу без руху та надав строк для усунення її недоліків, з огляду на те що в касаційній скарзі не було наведено підстав касаційного оскарження, передбачених пунктами 1, 2, 3 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

Ухвалою від 6 червня 2022 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду касаційну скаргу Профспілки не прийняв до розгляду та повернув на підставі пункту 4 частини четвертої статті 292 ГПК України; роз`яснив скаржнику, що ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

У липні 2022 року Профспілка звернулася до Великої Палати Верховного Суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 6 червня 2022 року скасувати, справу скерувати на новий розгляд до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

Профспілка мотивує скаргу тим, що суд касаційної інстанції безпідставно повернув касаційну скаргу на постанову Північного апеляційного господарського суду від 14 лютого 2022 року у цій справі та вважає, що така ухвала винесена з надмірним формалізмом, а тому підлягає скасуванню. Також зазначає, що ухвала Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 6 червня 2022 року в частині висновків про те, що вона не підлягає оскарженню, суперечить частині третій статті 226 ГПК України.

Відповідно до частини другої статті 6 і частини другої статті 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України та зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" (далі - Закон № 2147-VIII), яким ГПК України викладено в новій редакції, і розпочав роботу Верховний Суд.

Відповідно до статті 286 ГПК України в редакції Закону № 2147-VIII судом касаційної інстанції у господарських справах є Верховний Суд.

Верховний Суд є найвищим судом у системі судоустрою України, який здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції. У складі Верховного Суду діють, зокрема, Касаційний господарський суд і Велика Палата Верховного Суду (частина перша та пункт 2 частини другої статті 36, пункти 1, 3 частини другої статті 37 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII "Про судоустрій і статус суддів").

За частиною першою статті 45 Закону № 1402-VIII Велика Палата Верховного Суду є постійно діючим колегіальним органом Верховного Суду, до складу якого входить двадцять один суддя Верховного Суду.


................
Перейти до повного тексту