УХВАЛА
23 червня 2022 року
м. Київ
Справа № 9901/541/19
Провадження № 11-39заі22
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Гриціва М. І.,
суддів Британчука В. В., Власова Ю. Л., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Штелик С. П.,
під час проведення підготовчих дій для апеляційного розгляду справи за позовом ОСОБА_1 до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про визнання протиправним та скасування рішення
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на рішення Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 19 січня 2022 року, яким цей суд у задоволенні позовних вимог відмовив.
Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 28 квітня 2022 року відкрила апеляційне провадження у зазначеній справі.
Відповідно до статті 307 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) після проведення підготовчих дій суддя-доповідач доповідає про них колегії суддів, яка вирішує питання про проведення додаткових підготовчих дій у разі необхідності та призначення справи до розгляду. Про дату, час та місце розгляду справи повідомляються учасники справи, якщо справа відповідно до цього Кодексу розглядається з їх повідомленням.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 заявив клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції.
Указом Президента України від 17 травня 2022 року № 341/2022 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" строк дії воєнного стану в України продовжено, зокрема, з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб.
Наказом Голови Верховного Суду від 06 травня 2022 року № 51 "Про внесення зміни до наказу Верховного Суду від 02 березня 2022 року № 29/0/8-22" у Верховному Суді тимчасово зупинений розгляд справ у відкритих судових засіданнях за участю учасників судового процесу до усунення обставин, які в умовах воєнної агресії проти України зумовлюють загрозу життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів, суддів і працівників секретаріату Верховного Суду.
З огляду на умови та обстановку, за яких має здійснюватися правосуддя у справі щодо позовних вимог ОСОБА_1 та на необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; гласності і відкритості судового процесу; змагальності сторін та розумних строків розгляду справи з ініціативи суду сторонам було запропоновано пристати на одну з форм розгляду цього спору на судовому засіданні Великої Палати Верховного Суду в умовах воєнного стану - або в режимі відеоконференції, як у приміщенні суду, так і поза межами приміщення суду, або в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених КАС України. Тобто обрати форми, які дозволять дослідити й оцінити доводи апеляційної скарги без порушення означених засад адміністративного судочинства та водночас гарантувати і не наражати відвідувачів судового засідання на загрози їхньому життю, здоров`ю та безпеці, що можуть виникнути в умовах воєнної агресії проти України.