1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У Х В А Л А

06 червня 2022 року

м. Київ

Справа № 923/196/20

Провадження № 12-58гс21

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Катеринчук Л. Й.,

суддів Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Золотнікова О. С., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Штелик С. П.

розглянула клопотання Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області та Товариства з обмеженою відповідальністю "Табіті" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у справі № 923/196/20 за позовом Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Табіті" про визнання недійсним договору купівлі-продажу та застосування наслідків недійсності за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Табіті" на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 12 липня 2021 року та рішення Господарського суду Херсонської області від 30 червня 2020 року і

В С Т А Н О В И Л А

1. Ухвалою від 04 серпня 2021 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду відкрив касаційне провадження у справі № 923/196/20 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Табіті" (далі - ТОВ "Табіті") на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 12 липня 2021 року та рішення Господарського суду Херсонської області від 30 червня 2020 року, призначив розгляд касаційної скарги у судовому засіданні.

2. Ухвалою від 22 вересня 2021 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду справу № 923/196/20 за позовом Лазурненської селищної ради Скадовського району Херсонської області (далі - Лазурненська селищна рада) до ТОВ "Табіті" про визнання недійсним договору купівлі-продажу та застосування наслідків недійсності передав на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини третьої статті 302 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).

3.Велика Палата Верховного Суду ухвалою від 12 жовтня 2021 року прийняла справу № 923/196/20 (провадження № 12-58гс21) і призначила її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи у судовому засіданні на 07 грудня 2021 року, в якому було оголошено перерву до 15 березня 2022 року, про що сторін у справі повідомлено ухвалою суду.

4. Судове засідання 15 березня 2022 року не відбулося у зв`язку із тимчасовим зупиненням розгляду справ Великою Палатою Верховного Суду в судових засіданнях за участю учасників судового процесу до усунення обставин, які в умовах воєнної агресії проти України зумовлюють загрозу життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів, суддів і працівників апарату Верховного Суду.

5. 13 квітня 2022 року сторонам у справі № 923/196/20 через їх представників - адвокатів Ільченка Д. О. (Лазурненській селищній раді), Скирду В. Є. (ТОВ "Табіті"), а також 25 травня 2022 року через працівника Адвокатського об`єднання "Мітракс", яке надає адвокатські послуги ТОВ "Табіті" із представництва його інтересів під час розгляду цієї справи в касаційному суді, передано телефонограми з інформацією про неможливість проведення судових засідань Великої Палати Верховного Суду за участі представників учасників справи до закінчення строку, на який було введено воєнний стан в Україні, та доцільність письмового повідомлення сторонами у справі про форму їх участі в судових засіданнях Великої Палати Верховного Суду в період воєнного стану на електронну адресу суду.

6. 14 квітня 2022 року на електронну адресу Великої Палати Верховного Суду надійшло клопотання Лазурненської селищної ради про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EasyCon". Це клопотання підписано кваліфікованим електронним підписом Ільченка Д. О., який у статусі адвоката представляє інтереси Лазурненської селищної ради (ордер серії ВТ № 1004659 від 31 серпня 2021 року) (вхідний № 70/0/253-22 від 14 квітня 2022 року).

7. 31 травня 2022 року на адресу Великої Палати Верховного Суду засобами електронного зв`язку надійшло клопотання ТОВ "Табіті" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням онлайн-сервісу відеозв`язку "EasyCon". Таке клопотання подано з накладенням кваліфікованого електронного підпису Пономаренко К. П., яка у статусі адвоката представляє інтереси ТОВ "Табіті" (ордер серії АА № 1212759 від 27 травня 2022 року) (вхідний № 117/0/253-22 від 31 травня 2022 року).

8. Подані сторонами у справі клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідають вимогам статті 7 Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV "Про електронні документи та електронний документообіг" до оригіналу електронного документа.

9. Відповідно до частин першої, другої статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

10. Законом України від 27 квітня 2021 року № 1416-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи", який набрав чинності 26 травня 2021 року, частину третю статті 197 ГПК України викладено у такій редакції: "Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів)".

11. 17 серпня 2021 року рішенням № 1845/0/15-21 Вища рада правосуддя (далі - ВРП) затвердила Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення), яким визначено порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС), зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем (пункт 2 розділу I Положення).

12. Підрозділом 3 розділу III Положення (пункти 45-56) регламентовано порядок функціонування підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС.

13.Приписами розділу V"Перехідні положення" Положення визначено, що цей нормативний акт набирає чинності із дня його затвердження, крім, зокрема, підрозділу 3 розділу III Положення, який набирає чинності з дати початку функціонування підсистеми відеоконференцзв`язку (абзац четвертий пункту 109). Підсистема (модулі) ЄСІТС, вказані в розділі IIIцього Положення, починають функціонувати через 30 днів із дня опублікування ВРП в газеті "Голос України" та на вебпорталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) (пункт 110).


................
Перейти до повного тексту