1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


УХВАЛА

06 червня 2022 року

м. Київ

Справа № 914/2618/16

Провадження № 12-25гс21

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Пількова К. М.,

суддів Британчука В. В., Власова Л. М., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Ткачука О. С., Штелик С. П.

перевіривши матеріали справи за касаційною скаргою Публічного акціонерного товариства "Державний експортно-імпортний банк України" (далі - Банк)

на постанову Західного апеляційного господарського суду (головуючий - Мирутенко О. Л., судді: Данко Л. С., Плотніцький Б. Д.) від 27.07.2020

за позовомБанку

до арбітражного керуючого Струця Миколи Петровича, Української Універсальної біржі "Капітал", Товариства з обмеженою відповідальністю "Фалькон Агро Груп", Товариства з обмеженою відповідальністю "Протеїн-продакшн" (далі - ТОВ "Протеїн-продакшн")

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - приватний нотаріус Кропивницького міського нотаріального округу Малогон Вікторія Олександрівна

про визнання недійсними результатів аукціону, договору купівлі-продажу майна та свідоцтва, скасування запису про державну реєстрацію права власності на об`єкт нерухомого майна, зобов`язання передати (повернути) майно,

у межах справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія "Профстоун"

до ТОВ "Протеїн-продакшн"

про визнання банкрутом,

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою від 11.05.2021 Велика Палата Верховного Суду прийняла та призначила до розгляду цю справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи на 31.08.2021.

Ухвалою від 31.08.2021 Велика Палата Верховного Суду повідомила учасників справи, що судове засідання у цій справі відбудеться 19.10.2021.

Ухвалою від 20.10.2021 Велика Палата Верховного Суду повідомила учасників справи, що судове засідання у цій справі відбудеться 18.01.2022, оскільки відповідно до протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 19.10.2021 справа № 914/2618/16 (провадження №12-25гс21) не могла бути розглянута у призначену дату у зв`язку з відсутністю кворуму.

Ухвалою від 18.01.2022 Велика Палата Верховного Суду повідомила учасників справи, що судове засідання у цій справі відбудеться 15.03.2022.

15.03.2022 судове засідання не відбулось у зв`язку із неможливістю проведення Великою Палатою Верховного Суду відкритих судових засідань за участі представників учасників справи, оскільки указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", пунктом 1 частини першої статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" з 05 години 30 хвилин 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, а на період дії правового режиму воєнного стану посилено охорону приміщень Верховного Суду та обмежено доступ до них осіб, які не є працівниками Верховного Суду.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

У період дії воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, судів, органів прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, розвідувальних органів та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність (частина перша статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану").

Щодо вжиття невідкладених заходів для забезпечення сталого функціонування судової влади в Україні в умовах припинення повноважень Вищої ради правосуддя та воєнних дій з боку Російської Федерації, відповідно до статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з`їздом суддів України 16.09.2010 (із подальшими змінами), Рада суддів України ухвалила Рішення від 24.02.2022 № 9, яким звернула увагу усіх суддів України, що навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану робота судів не може бути припинена, тобто не може бути обмежено конституційне право людини на судовий захист.

З огляду на умови та обстановку, за яких має здійснюватися правосуддя у справі № 914/2618/16, а також необхідність дотримання принципів рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; гласності і відкритості судового процесу; змагальності сторін та розумних строків розгляду справи з ініціативи суду сторонам було запропоновано пристати на одну з форм розгляду цього спору Великою Палатою Верховного Суду в умовах воєнного стану - або в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або в порядку письмового провадження на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України). Тобто обрати форми, які дозволять дослідити й оцінити доводи касаційної скарги без порушення означених засад господарського судочинства та водночас гарантувати і не наражати відвідувачів судового засідання на загрози їхньому життю, здоров`ю та безпеці, що можуть виникнути в умовах воєнної агресії проти України.


................
Перейти до повного тексту