1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА

12 квітня 2022 року

м. Київ

провадження № 51-825ск22

Суддя Касаційного кримінального суду Верховного Суду Ковтунович М. І., розглянувши касаційну скаргу з доповненнями засудженого ОСОБА_1,

встановив:

До Верховного Суду надійшла вищевказана касаційна скарга, датована 09 лютого 2022 року та доповнення до неї.

Хоча у касаційній скарзі ОСОБА_1 не зазначив судового рішення, яке він оскаржує, однак, враховуючи його посилання у цій скарзі на заяву від 08 лютого 2022 року, яка є в матеріалах провадження, вбачається, що засуджений не погоджується з вироком Верховного Суду АР Крим від 15 червня 2001 року, а отже, згідно з положеннями ч. 2 ст. 387 КПК України 1960 року, зміст касаційної скарги повинен відповідати вимогам ст. 350 цього Кодексу.

Однак ОСОБА_1 вказані вимоги кримінально-процесуального закону при подачі касаційної скарги не дотримав та подав скаргу, яка не відповідає вимогам ст. 350 КПК 1960 року.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 350 КПК України 1960 року передбачено, що в касаційній скарзі зазначаються вирок, ухвала чи постанова, на які подається касаційна скарга, і назва суду, який їх постановив.

Однак ОСОБА_1 не зазначив у касаційній скарзі відомостей про оскаржуване судове рішення та назву суду, який їх постановив.

Крім того, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 350 КПК України 1960 року в касаційній скарзі повинна бути зазначена вказівка на те, в чому полягає незаконність вироку, ухвали, постанови та доводи на обґрунтування цього, з огляду на положення ч. 1 ст. 398 цього Кодексу, якою передбачено, що підставами для скасування або зміни вироку та ухвали касаційним судом є істотне порушення кримінально-процесуального закону (ст. 370 цього Кодексу), неправильне застосування кримінального закону (ст. 371 КПК України 1960 року) та невідповідність призначеного покарання тяжкості злочину та особі засудженого (ст. 372 цього Кодексу).

Посилаючись у касаційній скарзі на необхідність перевірки судових рішень особа, яка подає скаргу, має вказати на конкретні порушення закону, що є підставами для скасування або зміни судових рішень, які, на її думку, допущені судами при постановленні цих рішень, навести конкретні аргументи в обґрунтування кожної позиції.

Однак у касаційній скарзі засудженого всупереч цим вимогам процесуального закону не зазначено у чому полягає незаконність оскаржуваного судового рішення з зазначенням відповідних обґрунтувань.

Згідно з приписами п. 5 ч. 1 ст. 350 КПК України 1960 року в касаційній скарзі зазначається прохання особи, яка подає касаційну скаргу.


................
Перейти до повного тексту