ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 22 лютого 2022 року м. Київ Справа № 1-283/08 Провадження № 51-409 ск 22
Суддя Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду Остапук В. І., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на вирок Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 21 листопада 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 03 квітня 2009 року щодо останнього,
встановив:
У касаційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про перевірку вказаного вироку в касаційному порядку.
Так, відповідно до положень ст. 395 КПК України 1960 року касаційний суд перевіряє законність та обґрунтованість судового рішення за наявними у справі і додатково поданими матеріалами в тій частині, в якій воно було оскаржене.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 387 КПК України 1960 року, зміст касаційних скарг повинен відповідати вимогам, зазначеним у статті 350 цього Кодексу, відповідно до яких в скарзі, крім іншого, зазначаються вказівки на те, у чому саме полягає незаконність судових рішень та доводи на обґрунтування такої позиції, а також прохання особи, яка подає скаргу.
Відповідно до положень ст. 398 КПК України 1960 року, підставами для скасування або зміни вироку, ухвали, постанови є: істотне порушення кримінально-процесуального закону, неправильне застосування кримінального закону, невідповідність призначеного покарання тяжкості злочину та особі засудженого. При вирішенні питання про наявність зазначених у частині 1 цієї статті підстав суд касаційної інстанції керується статтями 370-372 цього Кодексу.
Однак, скарга ОСОБА_1 не може бути прийнята до розгляду, оскільки не відповідає вказаним вимогам кримінально-процесуального закону, з огляду на наступне.
Як убачається зі змісту касаційної скарги, ОСОБА_1 порушує питання про скасування вироку суду, вказуючи на неправильну, на його думку, кваліфікацію його дій за ч. 2 ст. 185 КК України та одночасно вважає, що його винуватість у вчиненні даного злочину, на його думку, недоведена.
Проте, скаржник у касаційній скарзі взагалі не зазначає, які конкретно порушення допустив суд при розгляді кримінальної справи, з огляду на положення статей 370-372 КПК України 1960 року, які перешкодили чи могли перешкодити суду повно та всебічно розглянути справу і постановити законний, обґрунтований і спра