1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У Х В А Л А

16 лютого 2022 року

м. Київ

Справа № 990/16/22

Провадження № 11-34заі22

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Золотнікова О. С.,

суддів Анцупової Т. О., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Прокопенка О. Б., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.

розглянула матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Верховного Суду у складі судді Касаційного адміністративного суду від 28 січня 2022 року у справі № 990/16/22 за позовом ОСОБА_1 до Верховної Ради України (далі - ВРУ), треті особи: Представництво Організації Об`єднаних Націй в Україні, Організація з безпеки та співробітництва в Європі, Кабінет Міністрів України, про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії та

ВСТАНОВИЛА:

У січні 2022 року ОСОБА_1 звернулась до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом до ВРУ, у якому просила:

- зобов`язати ВРУ та уряд України усунути бездіяльність і вжити дії щодо усунення проявів застосування державними службовцями на території України комуністичних нормативно-правових актів "імперії зла СРСР" без їх реєстрації і без офіційного перекладу;

- у межах парламентського контролю зобов`язати відповідача надати оцінку діям державних службовців Управління Держпраці у Житомирській області, які насаджують українцям право "імперії зла СРСР" та забороняють роботу Фабрики банкнотного паперу Національного банку України;

- у межах парламентського контролю зобов`язати ВРУ із залученням міжнародних організацій - Організації Об`єднаних Націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі здійснити перевірку всіх високопосадовців на предмет їх співпраці з КДБ СРСР та у подальшому з ФСБ РФ;

- зобов`язати відповідача усунути бездіяльність та вжити дії щодо створення парламентської слідчої комісії з приводу підготовки і видачі припису Управлінням Держпраці у Житомирській області № 974/09-82 про зупинку роботи підрозділу Національного банку України.

Позивачка також просила суд постановити окрему ухвалу, якою зобов`язати Службу безпеки України надати оцінку діям керівника Управління Держпраці у Житомирській області Сечіна С. М. і його підлеглим та долучити докази із судових справ № 240/12333/21 та № 640/18327/21 щодо Національного банку України.

Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду ухвалою від 28 січня 2022 року відмовив у відкритті провадження у справі з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), оскільки позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

05 лютого 2022 року ОСОБА_1 подала до Великої Палати Верховного Суду апеляційну скаргу на вказане судове рішення.

Положеннями частини п`ятої статті 266 КАС України визначено, що судом апеляційної інстанції у справах, зокрема, щодо законності дій чи бездіяльності ВРУ є Велика Палата Верховного Суду.

Відповідно до частини третьої статті 292 КАС України Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.

Апеляційну скаргу позивачка подала протягом установленого частиною першою статті 295 КАС України строку на апеляційне оскарження, ця скарга відповідає вимогам щодо форми та змісту, передбаченим статтею 296 цього Кодексу, а тому перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі немає.

Керуючись статтями 266, 292, 295, 296, 300, 301, 304, 321 КАС України, Велика Палата Верховного Суду


................
Перейти до повного тексту