1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 08 лютого 2022 року м. Київ Справа № 1-283/08 Провадження № 51-409 ск 22

Суддя Другої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду Остапук В. І., розглянувши касаційну скаргу захисника Бєжанової Анни Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1, на вирок Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 21 листопада 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Донецької області від 03 квітня 2009 року щодо останього,

встановив:

У касаційній скарзі захисник Бєжанова А. В. порушує питання про перевірку вказаних судових рішень у касаційному порядку.

Проте касаційна скарга захисника не може бути предметом розгляду суду касаційної інстанції, виходячи з наступного.

Згідно з п. 15 розділу XІ "Перехідні положення" (КПК України 2012 року) апеляційні та касаційні скарги, заяви про перегляд судових рішень у кримінальних справах, які були розглянуті до набрання чинності цим Кодексом, або у справах, розгляд яких не завершено з набранням чинності цим Кодексом, подаються і розглядаються у порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом, з урахуванням положень, передбачених § 3 розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".

За змістом пунктів 12, 13 § 3 розділу 4 Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цим Законом, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ст. 386 КПК України 1960 року (із змінами, внесеними згідно із Законом N 2453-VI) касаційні скарги на судові рішення зазначені у частині другій статті 383 цього Кодексу, можуть бути подані протягом трьох місяців з моменту набрання ними законної сили. У разі подачі скарги з пропуском встановленого частинами першою і другою цієї статті строку, зокрема, цей строк може бути відновлений у випадках і в порядку, передбачених статтею 353 цього Кодексу.

<
................
Перейти до повного тексту