1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У Х В А Л А

25 січня 2022 року

м. Київ

Справа № 9901/484/21

Провадження № 11-9заі22

Суддя Великої Палати Верховного Суду Прокопенко О. Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1, подану його представником Шухатян Христиною Олегівною, на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Судувід 21 грудня 2021 року в справі за його позовом до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі - ВККС) про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом, у якому просив визнати протиправним та скасувати пункт 3 резолютивної частини рішення ВККС від 18 березня 2019 року № 18/ко-19.

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду ухвалою від 21 грудня 2021 року повернув позов ОСОБА_1 на підставі пункту 9 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), у зв`язку із пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Не погодившись із цим судовими рішеннями, 13 січня 2022 року ОСОБА_1 подав до Великої Палати Верховного Суду апеляційну скаргу, у якій просить скасувати зазначену ухвалу через порушення судом норм процесуального права та направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Разом з тим апеляційна скарга ОСОБА_1 подана після закінчення строку, встановленого частиною першою статті 295 КАС, та містить клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 грудня 2021 року.

Відповідно до частини першої статті 121 КАС суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Відповідно до положень статті 295 КАС апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Так, останнім днем строку для подання апеляційної скарги на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 грудня 2021 рокубуло 12 січня 2022 року, а ОСОБА_1 звернувся з апеляційною скаргою до Великої Палати Верховного Суду 13 січня 2022 року, тобто з пропуском встановленого законом строку.

На обґрунтування клопотання позивач посилається на те, що оскаржувану ухвалу суду від 21 грудня 2021 року він отримав 28 грудня 2021 року (докази додані до матеріалів скарги), а зі скаргою та клопотанням про поновлення строку на апеляційне оскарження звернувся до Великої Палати Верховного Суду 13 січня 2022 року, тобто пропущений один день строку на апеляційне оскарження з тих підстав, що у грудні-січні велика кількість святкових та вихідних днів, що й стало причиною затримки для складання та подачі апеляційної скарги.

Наведені представником позивача підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження є неповажними, оскільки ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 21 грудня 2021 року оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 22 грудня 2021 року.

Крім того, отримавши оскаржувану копію ухвали суду - 28 грудня 2021 року у позивача було достатньо, передбаченого законом строку для підготовки та подачі апеляційної скарги.

Згідно з частиною третьою статті 298 КАС України встановлено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Оскільки апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС, а підстави вказані в клопотанні представником позивача є неповажними, таку скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху для зазначення інших підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження.

У разі невиконання ухвали суду у визначений вище строк у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено на підставі пункту 4 частини першої статті 299 КАС України.

Ураховуючи викладене та керуючись статтями 292, 295, 298, 299 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Великої Палати Верховного Суду


................
Перейти до повного тексту