У Х В А Л А
14 грудня 2021 року
м. Київ
Справа № 521/9493/21
Провадження № 13-236зк21
Велика Палата Верховного Суду у складі:
судді-доповідача Британчука В. В.,
суддів: Власова Ю. Л., Гриціва М. І., Гудими Д. А., Єленіної Ж. М., Желєзного І. В., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Крет Г. Р., Лобойка Л. М., Пількова К. М., Прокопенка О. Б.,Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В., Штелик С. П.,
перевірила касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанови Малиновського районного суду м. Одеси від 27 липня 2021 року та Одеського апеляційного суду від 01 жовтня 2021 року у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 17211 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП) і
встановила:
Зі змісту скарги та доданих до неї матеріалів убачається, що постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 27 липня 2021 року ОСОБА_1 визнано винувати у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 172 11 КпАП, і накладено стягнення у виді штрафу в розмірі ста сорока п`яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 2465 грн.
Постановою Одеського апеляційного суду від 01 жовтня 2021 року постанову місцевого суду 6залишено без змін.
Не погоджуючись із судовими рішеннями, ОСОБА_1 звернувся до Великої Палати Верховного Суду (далі - Велика Палата) з касаційною скаргою, у якій просив здійснити перегляд у касаційному порядку вказаних судових рішень, скасувати їх, провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити у зв`язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Перевіривши зміст касаційної скарги та долучені до неї матеріали, Велика Палата вважає, що у відкритті провадження за нею належить відмовити з огляду на таке.
Згідно з ч. 1 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинстває забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення. Також ст. 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02 червня 2016 року № 1402-VIII (далі - Закон № 1402-VIII) передбачено, що учасники справи, яка є предметом судового розгляду, та інші особи мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Положеннями ст. 294 КпАП встановлено, що особа має право оскаржити постанову судді у справі про адміністративне правопорушення в апеляційному порядку. Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню не підлягає.
Права на касаційне оскарження вказаної категорії судових рішень до суду касаційної інстанції, зокрема до Великої Палати, нормами КпАП не передбачено.
Відповідно до положень глави 241 КпАП постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути предметом перегляду Великою Палатою лише за умови встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов`язань при вирішенні судом справи про адміністративне правопорушення. Однак у скарзі не зазначено про наявність цієї підстави до перегляду судових рішень.
З урахуванням наведеного, постановлені у справі про адміністративні правопорушення судові рішення не можуть бути предметом касаційного перегляду Великою Палатою.
Отже, у відкритті провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на оскаржувані судові рішення слід відмовити, а скаргу - повернути.
Керуючись статтями 14, 45 Закону України № 1402-VIII, ст. 294 КпАП, Велика Палата Верховного Суду