1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Постанова суду


Постанова

Іменем України

14 грудня 2021 року

м. Київ

справа № 404/1046/19

провадження № 51-4329км21

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:

головуючого Марчука О.П.,

суддів Слинька С.С., Яковлєвої С.В.,

за участю:

секретаря судового засідання Волевач О.В.,

прокурора Піх Ю.Г.,

в режимі відеоконференції

захисника Мазуренка О.С.,

засудженого ОСОБА_1,

розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу з доповненнями засудженого ОСОБА_1 на вирок Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 червня 2021 року та ухвалу Кропивницького апеляційного суду від

12 серпня 2021 року у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018120020008195 за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Кіровограда, зареєстрованого у

АДРЕСА_1, проживаючого у АДРЕСА_2, раніше судимого, останній раз - 30 квітня 2014 року вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда за: ч. 2 ст. 309, ст. 71 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки; звільненого 15 липня 2014 року за ухвалою Ленінського районного суду м. Кіровограда від 07 липня 2014 року на підставі ст. ст. 2, 9 Закону України "Про амністію у 2014 році",

у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 311 КК України.

Вступ

24 жовтня 2018 року в період часу з 09:51 по 10:36, ОСОБА_1, за місцем свого проживання, збув особі з легендованими установчими даними ОСОБА_2 за

200 грн один ін`єкційний шприц з особливо небезпечним наркотичним засобом - концентратом макової соломи, маса якого, в перерахунку на суху речовину, становить 0,0393 грама.

Крім того, 06 листопада 2018 року в період часу з 13:23 по 13:31, ОСОБА_1 за 200 грн збув ОСОБА_2 один ін`єкційний шприц з особливо небезпечним наркотичним засобом - опій ацетильований, маса якого, в перерахунку на суху речовину, становить 0,0350 грама.

Також, ОСОБА_1, за невстановлених обставин придбав особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс та шприц з ангідридом оцтової кислоти, які залишив зберігати за місцем свого проживання без мети збуту.

08 листопада 2018 року у ході обшуку домоволодіння ОСОБА_1, працівники поліції виявили та вилучили особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, обіг якого заборонено, загальна маса якого в перерахунку на висушену речовину становить 726,07 грама та шприц з ангідридом оцтової кислоти, яка віднесена до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю, маса ангідриду оцтової кислоти становить 0,343 грама, яку

ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав для подальшого виготовлення наркотичного засобу.

Суд першої інстанції кваліфікував діяння та засудив ОСОБА_1 до покарання за:

- ч. 1 ст. 311 КК України - у виді обмеження волі строком на 1 рік;

- ч. 2 ст. 309 КК України - у виді позбавлення волі строком на 1 рік;

- ч. 2 ст. 307 КК України - у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначив остаточне покарання, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності.

Апеляційний суд, після розгляду апеляційних скарг засудженого та прокурора, змінив вирок місцевого суду в частині призначеного ОСОБА_1 покарання, пом`якшивши його за ч. 1 ст. 311 КК України. У решті вирок районного суду залишив без зміни.

Засуджений подав касаційну скаргу з доповненнями в якій, просить змінити оскаржувані судові рішення та закрити кримінальне провадження в частині визнання його винуватим за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Вказує, що з боку правоохоронних органів мала місце провокація зазначеного злочину, особа з легендованими установчими даними була єдиною особою, яка купувала у нього наркотичні засоби.

При цьому засуджений у своїй касаційній скарзі наводить доводи, зміст яких зводиться до заперечення і незгоди із встановленими фактичними обставинами вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Також зазначає про недотримання судом апеляційної інстанції вимог статті 419 КПК України, який належним чином не перевірив доводів його апеляційної скарги та, залишаючи її без задоволення як безпідставну, формально погодився з висновками суду першої інстанції і прийняв рішення, яке не відповідає вимогам ст. 370 КПК України.

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду, в порядку касаційного розгляду, має відповісти на такі питання:

- Чи постановлено судові рішення з істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону?

- Чи наявна у даному кримінальному провадженні провокація злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України?

Зміст оскаржених судових рішень і встановлені судами першої та апеляційної інстанцій обставини

За вироком Кіровського районного суду м. Кіровограда від 14 червня 2021 року засуджено ОСОБА_1 до покарання за:

- ч. 1 ст. 311 КК України - у виді обмеження волі строком на 1 рік;

- ч. 2 ст. 309 КК України - у виді позбавлення волі строком на 1 рік;

- ч. 2 ст. 307 КК України - у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначено ОСОБА_1 остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності.

ОСОБА_1 вчинив: незаконне придбання, зберігання прекурсорів, з метою їх використання для виготовлення наркотичного засобу; незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу, без мети збуту, у великих розмірах; незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту; незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненого повторно, за таких обставин.

Так, ОСОБА_1 24 жовтня 2018 року в період часу з 09:51 по 10:36, реалізуючи свої злочинні наміри, направлені на корисливе збагачення за рахунок скоєння злочинів у сфері незаконного обігу особливо небезпечного наркотичного засобу, перебуваючи за місцем проживання: АДРЕСА_2, збув особі з легендованими установчими даними ОСОБА_2 до якої застосовано заходи безпеки, шляхом забезпечення конфіденційних відомостей, діючих на добровільних засадах, в порядку та на умовах, зазначених законом з метою викриття злочину, за попередньою домовленістю, за грошові кошти в сумі 200 гривень один ін`єкційний шприц, об`ємом 5 мл, що заповнений рідиною коричневого кольору, до позначки 2 мл, що є особливо небезпечним наркотичним засобом - концентратом макової соломи, маса якого, в перерахунку на суху речовину, становить 0,0393 грама.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту, а також незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 307 КК України.

Крім того, ОСОБА_1 06 листопада 2018 року в період часу з 13:23 по 13:31, реалізуючи свої злочинні наміри, направлені на корисливе збагачення за рахунок скоєння злочинів у сфері незаконного обігу особливо небезпечного наркотичного засобу, перебуваючи за місцем проживання, збув легендованій особі ОСОБА_2 за 200 гривень один ін`єкційний шприц з рідиною коричневого кольору, яка є особливо небезпечним наркотичним засобом - опієм ацетильованим, маса якого, в перерахунку на суху речовину, становить

0,0350 грама,

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту, та незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу, вчиненого повторно, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 307 КК України.

Також, ОСОБА_1, маючи умисел на незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу - канабісу, без мети збуту у невстановлені судом час та місці, придбав особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, який залишив зберігати за місцем свого проживання, тим самим вчинив незаконне придбання та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу та за невстановлених обставин незаконно придбав шприц з ангідридом оцтової кислоти, який в подальшому зберігав для виготовлення наркотичного засобу, тим самим вчинив незаконне придбання прекурсору. Реалізовуючи свій злочинний намір, діючи умисно ОСОБА_1 придбаний прекурсор незаконно, зберігав за місцем проживання, з метою його використання для виготовлення наркотичного засобу, тим самим вчинив незаконне зберігання прекурсору для подальшого виготовлення наркотичних засобів.

Надалі, 08 листопада 2018 року у ході проведення обшуку домоволодіння за місцем проживання ОСОБА_1, працівники поліції виявили та вилучили особливо небезпечний наркотичний засіб канабіс, обіг якого заборонено, загальна маса якого в перерахунку на висушену речовину 726,07 грама, яку ОСОБА_1 незаконно зберігав, без мети збуту, у великих розмірах та шприц з ангідридом оцтової кислоти, яка віднесена до прекурсорів, обіг яких обмежено і стосовно яких встановлюються заходи контролю, маса ангідриду оцтової кислоти становить 0,343 грама, яку ОСОБА_1 незаконно придбав та зберігав для подальшого виготовлення наркотичного засобу.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив незаконне придбання та зберігання наркотичного засобу, без мети збуту, у великих розмірах, тобто кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 309 КК України, а також незаконне придбання, зберігання прекурсорів, з метою їх використання для виготовлення наркотичного засобу, тобто кримінальне правопорушення передбачене ч. 1

ст. 311 КК України.

Ухвалою Кропивницького апеляційного суду від 12 серпня 2021 року вирок районного суду в частині призначеного ОСОБА_1 покарання змінено та призначено покарання за:

- ч. 1 ст. 311 КК України - у виді штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 680 грн;

- ч. 2 ст. 309 КК України - у виді позбавлення волі строком на 1 рік;

- ч. 2 ст. 307 КК України - у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначено ОСОБА_1 остаточне покарання у виді позбавлення волі строком на 6 років з конфіскацією всього майна, яке належить засудженому на праві власності.

В решті вирок суду залишено без зміни.

Вимоги касаційної скарги й узагальнені доводи особи, яка її подала

У касаційній скарзі з доповненнями засуджений, не оспорюючи доведеності винуватості та правильності кваліфікації своїх дій за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 311 КК України, посилаючись на істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, просить змінити вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду і закрити кримінальне провадження в частині визнання його винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. При цьому засуджений стверджує, що судовий розгляд у суді першої інстанції проведено неповно та однобічно, висновки суду, викладені в судовому рішенні, не відповідають фактичним обставинам кримінального провадження. Наголошує на тому, що з боку правоохоронних органів мала місце провокація зазначеного злочину та особа з легендованими установчими даними була єдиною особою, яка купувала у нього наркотичні засоби, розслідування було не пасивним в аспекті критеріїв Європейського суду з прав людини.Крім того, засуджений не погоджується і з тим, що суд в основу обвинувального вироку поклав показання свідка ОСОБА_3 та дані за результатом проведення обшуку домоволодіння від 08 листопада 2018 року, оскільки зазначені докази не підтверджують його винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. Також стверджує, що НСРД щодо нього здійснювались до внесення даних до ЄРДР за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України. Разом з цим, засуджений наголошує на тому, що був порушений порядок проведення оперативної закупки від 24 жовтня 2018 року та від 06 листопада 2018 року. Стверджує, що рішення апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 370 КПК України і, що у ньому всупереч вимогам ст. 419 КПК України не надано належної оцінки доводам його апеляційної скарги, зокрема тим, які є аналогічними викладеним вище доводам його касаційної скарги.

Позиції інших учасників судового провадження

Від учасників судового провадження заперечення на касаційну скаргу

з доповненнями засудженого не подавалися.

У судовому засіданні засуджений та його захисник підтримали касаційну скаргу з доповненнями засудженого, а прокурор заперечував проти її задоволення.

Заслухавши суддю-доповідача, думку засудженого, його захисника та прокурора, перевіривши матеріали кримінального провадження, наведені у касаційній скарзі з доповненнями доводи, колегія суддів дійшла висновку, що скарга з доповненнями засудженого не підлягає задоволенню з таких мотивів.

Мотиви, з яких виходив Верховний Суду, та застосовані норми права

Висновки суду про винуватість ОСОБА_1 та кваліфікація його дій у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309, ч. 1 ст. 311 КК України в касаційній скарзі з доповненнями не оспорюються.

Щодо постановлення судових рішень у даному кримінальному провадженні з істотними порушеннями вимог кримінального процесуального закону, які могли перешкодити судам попередніх інстанцій ухвалити законні та обґрунтовані рішення, колегія суддів зазначає таке.

Згідно з ч. 1 ст. 433 КПК України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, а також наявність правової оцінки обставин і не має права досліджувати докази, встановлювати й визнавати доведеними обставини, яких не було встановлено в оскарженому судовому рішенні, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Як установлено частинами 1, 2 ст. 438 КПК України, підставами для скасування або зміни судових рішень при розгляді справи в суді касаційної інстанції є лише: істотне порушення вимог кримінального процесуального закону; неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність; невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого. При вирішенні питання про наявність зазначених у ч. 1 цієї статті підстав суд касаційної інстанції має керуватися статтями 412-414 цього Кодексу. Можливості скасування судових рішень судів першої і апеляційної інстанцій через невідповідність їх висновків фактичним обставинам кримінального провадження (ст. 411 КПК України) чинним законом не передбачено.

З касаційної скарги з доповненнями засудженого вбачається, що він, крім іншого, посилається на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, визначення яких дано в статтях 409 та 410 КПК України, просить доказам у справі дати іншу оцінку, ніж ту, яку дали суди першої й апеляційної інстанцій, тоді як перевірку цих обставин до повноважень касаційного суду законом не віднесено.

Відповідно до положень ст. 370 цього Кодексу судове рішення повинно бути ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом, на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до ст. 94 КПК України. У ньому мають бути наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення. Тобто рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.

Виходячи із завдань та загальних засад кримінального провадження, визначених

у статтях 2, 7 КПК України, функція апеляційного суду полягає в об`єктивному, неупередженому перегляді вироків та ухвал суду першої інстанції, справедливому вирішенні поданих апеляційних скарг із додержанням усіх вимог чинного законодавства та з урахуванням особливостей, передбачених статтями 404, 405 КПК України.

Згідно з вимогами ст. 419 названого Кодексу в ухвалі апеляційного суду мають бути наведені належні й достатні мотиви, з яких суд апеляційної інстанції виходив при постановленні ухвали, та положення закону, яким він керувався. Здійснюючи апеляційний перегляд, суд зобов`язаний проаналізувати і зіставити з наявними у провадженні даними всі доводи, викладені в апеляційній скарзі, дати на кожен із них вичерпну відповідь, пославшись на відповідну норму права. У разі залишення поданої скарги без задоволення суд повинен переконливо аргументувати свою позицію, адже справедливість засудження не має викликати сумнів. Формальний апеляційний перегляд є несумісним із закріпленими у статтях 2, 7 КПК України завданнями та загальними засадами кримінального провадження.

Під час розгляду кримінального провадження щодо ОСОБА_1 суди першої та апеляційної інстанцій указаних вимог закону дотримались.

Так, суд першої інстанції, обґрунтовуючи свій висновок про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2

ст. 307 КК України, послався на досліджені у судовому засіданні докази, які правильно визнав належними, достовірними та допустимими. Так, з показань свідка ОСОБА_4 вбачається, що він був понятим під час проведення слідчої дії, а саме при оперативній закупці. Також свідок пояснив, що в приміщенні УПН ГУНП в Кіровоградській області в його присутності та в присутності ще одного понятого на ім`я ОСОБА_5, працівниками поліції було вручено ОСОБА_2 грошові кошти в сумі 200 грн для придбання наркотичних засобів. Потім вони поїхали разом з працівниками поліції на АДРЕСА_3, де ОСОБА_2 купив у засудженого наркотичні засоби та надав працівникам поліції шприц, об`ємом 5 мл, заповнений рідиною коричневого кольору, який останні упакували до пакету.

Разом з цим, свідок ОСОБА_3 суду пояснив, що він зустрів свого знайомого ОСОБА_1, з яким вони разом розпивали спиртні напої, в ході чого останній пригостив його опієм, який він одразу ж вжив. В подальшому, у вересні 2018 року він у ОСОБА_1 за ціною 100 грн придбав ще "куб" наркотичного засобу - опій, який він вжив по дорозі, а шприц поклав до кишені. Перебуваючи на

вул. Гагаріна в м. Кропивницькому його зупинили працівники поліції, які виявили та вилучили у нього вказаний шприц. Всього він 3-4 рази купував у ОСОБА_1 наркотичний засіб.

Також свідок ОСОБА_2 зазначив, що в 2018 році він познайомився з

ОСОБА_1, у якого він в подальшому декілька разів купував опіум. Також підтвердив, що на прохання працівників поліції, він дійсно декілька разів брав участь в оперативних закупках. Пояснив, що за попередньою домовленість з ОСОБА_1, він за гроші, які йому давали працівники поліції купував у останнього наркотичні засоби - опій на АДРЕСА_2 . При цьому він був одягнений у куртку, яку йому надали працівники поліції. В домовленому місці до нього підійшов ОСОБА_1, якому він передав кошти в сумі 200 грн, а останній йому передав медичний шприц, об`ємом 5 мл, заповнений до позначки 2 мл з рідиною коричневого кольору, який він в подальшому передав працівникам поліції. Також, вказав, що перший раз оперативна закупка відбувалася у приміщенні будинку, а вдруге на відкритій місцевості.

Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами, зокрема протоколом оперативної закупки від 24 жовтня 2018 року, згідно якого ОСОБА_2 придбав у ОСОБА_1 за суму 200 грн ін`єкційний шприц, об`ємом 5 мл, заповнений до позначки 2 мл, з рідиною світло-жовтого кольору, який потім він добровільно видав працівникам поліції, протоколом про результати контролю за вчиненням злочину від

24 жовтня 2018 року, згідно якого вбачається, що 24 жовтня 2018 року

ОСОБА_1 в обумовленому ним місці за адресою його проживання, збув легендованій особі на ім`я ОСОБА_2 наркотичний засіб - опій, за грошові кошти в сумі 200 грн в кількості 2 мл, протоколом оперативної закупки від

06 листопада 2018 року, згідно якого ОСОБА_2 придбав у ОСОБА_1 за суму 200 грн ін`єкційний шприц, об`ємом 10 мл, заповнений до позначки 2 мл, з рідиною світло-жовтого кольору, який потім він добровільно видав працівникам поліції.

Також вина засудженого підтверджується протоколом про результати проведення НСРД - аудіо, відео контроль особи від 20 листопада 2018 року, згідно відомостей якого вбачається, що ОСОБА_1 06 листопада 2018 року за адресою його проживання, незаконно збув особі під вигаданими анкетними даними ОСОБА_2 особливо небезпечний наркотичний засіб - опій, за гроші в сумі 200 грн, протоколом про результати проведення НСРД - аудіо, відео контроль особи від 20 листопада 2018 року, згідно відомостей якого вбачається, що в ході проведення даної слідчої дії, а саме контролю за телефонними розмовами, із застосуванням технічних засобів з мобільного терміналу було встановлено причетність ОСОБА_1 до виготовлення, зберігання та збуту особливо небезпечного наркотичного засобу - опію.

Разом з цим, факт винуватості ОСОБА_1 доводиться протоколом обшуку домоволодіння від 08 листопада 2018 року, згідно відомостей якого вбачається, що в ході проведення обшуку в АДРЕСА_2 було виявлено та вилучено грошові кошти в сумі 92 грн, 1 шприц, об`ємом

20 мл з прозорою рідиною та шприц 5 мл з прозорою рідиною, висновками експертів проведених у даному кримінальному провадженні експертиз та іншими письмовими доказами.

У свою чергу, апеляційний суд визнав висновок суду першої інстанції про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, за обставин, наведених у вироку, таким, що відповідає фактичним обставинам справи і підтверджується доказами, які судом першої інстанції досліджені всебічно, повно і об`єктивно.

Колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції про те, що суд першої інстанції дотримався вимог ст. 94 КПК України, оцінив кожний доказ з точки зору належності, допустимості та достовірності і дійшов обґрунтованого висновку, що досліджені докази у своїй сукупності доводять винуватість засудженого

ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

З урахуванням наведеного, колегія суддів відхиляє як необґрунтовані доводи, викладені у касаційній скарзі з доповненнями засудженого, про те, що суд в основу обвинувального вироку поклав показання свідка ОСОБА_3 та дані за результатом проведення обшуку домоволодіння від 08 листопада 2018 року, які не підтверджують його винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України.

Також колегія суддів вважає безпідставними твердження засудженого про те, що НСРД здійснювались до внесення даних до ЄРДР за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України з огляду на таке.

Так, як вбачається з матеріалів даного кримінального провадження, на підставі оперативних даних, які містили відомості про збут ОСОБА_1 наркотичних засобів, 26 вересня 2018 року були внесені відомості до ЄРДР за

№ 12018120020008195. Разом з цим, негласні слідчі (розшукові) дії та оперативна закупка проводились на підставі клопотання слідчого, погодженого прокурором, від 10 жовтня 2018 року, дозволу слідчого судді Кропивницького апеляційного суду (ухвала від 12 жовтня 2018 року), постанов прокурора від

18 жовтня, 02 листопада 2018 року.

Таким чином, докази за фактом вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України орган досудового розслідування збирав після внесення відповідних відомостей до ЄРДР та в межах кримінального провадження.

Перевіркою матеріалів кримінального провадження встановлено, що твердження засудженого про порушення порядку проведення оперативної закупки від 24 жовтня 2018 року та від 06 листопада 2018 року є безпідставними, оскільки зазначена слідча дія була проведена на підставі постанов прокурора від 18 жовтня, 02 листопада 2018 року про проведення негласної слідчої (розшукової) дії - контроль за вчиненням злочину у формі оперативної закупки. При цьому постанови прокурора, протоколи про результати контролю за вчиненням злочину за змістом відповідають вимогам КПК України, містять підписи уповноважених на їх складання осіб і учасників процесуальних дій та усі необхідні відомості, зокрема те, що наркотичний засіб ОСОБА_2 придбав у ОСОБА_1 в обумовленому ним місці. Після чого, добровільно видав працівникам поліції медичні ін`єкційні шприци об`ємом 5 мл і 10 мл із вмістом речовини жовтого кольору заповнених до позначки 2 мл, що згідно до висновків експертів проведених у даному провадженні експертиз є концентратом макової соломи та опієм ацетильованим відповідно, які віднесено до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.


................
Перейти до повного тексту